Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lentre vagy az emeletre...

Lentre vagy az emeletre szülessen a baba?

Figyelt kérdés

Egy kétszintes családi házban élünk. Az alsó szinten van egy nagy nappali, egy étkező, konyha és háló. Odafent pedig 2 üres szoba és egy előtér. Fürdő mindkét helyen van, de csak fönt van elég hely a baba kezdeti fürdetéséhez. Most az első gyereket várjuk, de pár éven belül szeretnénk majd még egyet.


Azon tanakodunk, hogy az első babával mi is felköltözzünk a felső szintre? (A baba a végleges szobájába, mi pedig csak ideiglenesen a másikba.) Vagy inkább maradjunk mind odalent egészen addig, amíg fel nem tud menni a gyerek egyedül? Esetleg kezdjük lent, és 1-2 év múlva menjünk fel mind? Mi lesz a második gyerekkel?


Gerincsérvem van, ezért sokat nem emelhetek, nem lépcsőzhetek folyamatosan le-föl a gyerekkel. Kiságy mindkét szintre lesz, ez nem gond.


2017. júl. 13. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Inkább a kórházban szülessen.
2017. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Hát ha a helyedbe lennék, akkor felköltöznék.

Amikor megszületett a fiúnk, a legjobb döntés volt, hogy egyből külön szobában aludt. Mai napig nem izgatja, ha egyedül kell elaludnia.

Viszont ha sérv problémád van, az lenne talán a legjobb Nektek, ha lent maradnátok és közös szobában lennétek. De bennem felmerül az, hogy vajon meddig lehet ez így? Mert vannak akik már 1 évesen tudnak lépcsőzni, de az átszoktatás meg minden van, hogy hosszú folyamat. Legalábbis családon belül az volt. És az éjszakai sétálások, esetleges lépcső balesetek?

Ja, de vannak már eszközök erre. Pl lépcső tetejére rács!


De jó nektek, hogy ilyen lehetőségetek van! Én biztosan felköltöznék és a lenti szobát dolgozónak alakítanám ki :D Bocsi a képzelgésért..

2017. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Én lent maradnék a kezdetekben, amíg újszülött, addig úgyis jobb neki is ha az ágyatok mellett alszik, mert sokszor kel fel éjjel. Majd 7-8 hónapos korában költöztetném fel a saját szobájába.
2017. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Én is lent maradnék, mert amikor egy nagy 200x mész fel-le, mert

-fent hagytál vmit,

-felviszel vmit,

-a gyereket lerakod aludni a fenti szobába, te meg lemész az alsó szintre, de felébred, felmész hozzá, visszaringatod, megint lejössz, de ő 5-10 percenként kel stb.,

- nekem elég volt a 3,5 kilós gyereket emelgetni hullafáradtan, nem hiányzott még a lépcsőzés is,

- egyéb okok.


Viszont roh-a-dt izmos lesz a combod! :)

2017. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat. Annyit szeretnék hozzátenni, hogy a kezdetektől külön szobában szeretnénk altatni a babát, hogy elkerüljük az átszoktatással járó szeparációs szorongást.
2017. júl. 13. 13:52
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
jav: ...amikor egy nap 200 x...
2017. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy odalent is lesz kiságy. Így nap közben odalent altatnám.
2017. júl. 13. 13:54
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképp egy szinten legyetek mind. Nekem az egyik gyerekem jó alvó volt, szépen aludt a kiságyában már pár hónaposan estétől reggelig. A másik másfél-két éves koráig nagyon sokszor kelt éjszaka és persze végül az ágyunkban kötött ki - most 3, még néha kel egyszer-egyszer hajnalban és akkor jön félálomban jön át közénk. A gyerekek egyébként majd lehetnek egy szobában. A külön szobát csak a szülők igénylik, a bezárkózós korszak meg max. kiskamasz korban jön majd, addig még akárhányszor variálhattok.
2017. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

A szepának egészen más az oka...


Egyébként teljesen életszerűtlen, hogy külön szinten legyenek a gyerekek úgy kb. az első 5-6 évben, főleg gerincproblémával.

De majd meglátod.

A sok éjjeli ébredés, botorkálás a lépcsőn a sötétben... akár 3 év is eltelhet, mire üzembiztos lesz a gyerek a lépcsőn lefelé is (2 évesem még felfelé sem az, pedig naponta többször gyakoroljuk)...

2017. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A válaszokat olvasva úgy érzem, hogy nem voltam elég egyértelmű. Az számunkra is egyértelmű, hogy hosszú évekig azonos szinten leszünk a gyerekkel, gyerekekkel. A kérdés csupán az, hogy odafönt vagy idelent legyünk mind? Lent fogok főzni, de fent fürdetünk.
2017. júl. 13. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!