Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Olyan buntudat...

Mit tegyek? Olyan buntudat gyotor!

Figyelt kérdés
Ma reggel ki akartam vinni a 3 honapos babamat a konyhaba, hogy ott legyen velunk amig reggelizunk. Minden nap beteszem a hordozojaba, mert kint szokott lenni velem amig fozok. Ma rosszul fogtam meg, felnyilt a fogokaja, megijedtem, ivbe fordult a hordozo es kiesett a babam. Kb 20 cm magasrol. Felsirt, nagyon megijedtunk, rohantunk az ugyeletre. Nincs baja. Hogy lehettem ennyire felelotlen?? Mi lett volna, ha komolyabb baja esik? Annyira sirtam, hogy majdnem elhanytam magam, a ferjem pedig csak veszekedett velem, hogyha valami baja lesz, kinyir. Perszd, nem komolyan mondta. A kocsiban hozzam se szolt, padlogazzal vezetett, mindenkit elozott, akit lehetett. Az asszisztens azzal viccelodott, hogy nagyobbat is fog meg esni. Szerintem ez baromira nem vicces, mi van, ha betorik a koponyaja vagy fogyatekos lesz? Azota, ha hozzaerek, eszembe jut a reggeli eset es felek,hogy leejtem. Folyamatosan mondom neki, hogy remelem egyszer megbocsat es nem haragszik. O meg csak mosolyog, mintha mi sem tortent volna. Felelotlen, szar anyanak erzem magam pedig mindig probalok neki mindent megadni,amit lehet - sok szeretetet, figyelmet. A ferjem miota hazajottunk, elegge kimert velem. Azt mondja, felelotlen voltam es kapkodtam. Es, hogy adjunk halat amiert nagyobb baja nem lett. :(( Azt is mondta, hogy sokszor magamat helyezem eloterbe pl mikor ejszaka felsir a babank es hirtelen nem tudom, ki vagyok, mi vagyok es morgok, hogy fel kell kelni. Aztan megmosom az arcom, megyek es megetetem. Lelkifurdalasom van nagyon :((
2017. júl. 13. 21:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Majd ha legközelebb a nagy előzgetésében balesetet csinál, akkor te is legyél vele kimért. Már ha nem nyírja ki a családját.

Ritka nagy fax lehet, ha nem bírt lehiggadni reggel óta. Nem történt semmi és nem szándékos volt, mi mást tehetnél.

2017. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
83%
A buntudatod csak annyit jelent,hogy jo anya vagy, es haragszol magadra, amiert megtortent ez a "baleset". Habar rossz, hogy igy alakult, de egybol vittetek a dokihoz, es mint te is irtad semmi baj nem szarmazott belole. Ez a pelda arra volt jo, hogy legkozelebb jobban odafigyelj. Amint kicsit lenyugodt a parod, probald meg vele ezt megbeszelni, es elmondani neki azokat a dolgokat, amiket ide is leirtal. Barkivel megtortenhetett volna, de legkozelebb tenyleg legy figyelmesebb.
2017. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom, de kedves a ferjed...Hat nezdd, eloszor is: hozza kell szoknod, hogy akkor is ha mindent megteszel, tortenhet baja a babanak.El fog esni, millioszor beuti majd a fejet, a karjat es meg sorolhatnam.Kezdj el megbaratkozni gondolattal. A fiam 16 honapos volt, mikor kozvetlenul mellettem esett el, es felszakadt a bor a homlokan, be kellett varrni. A ferjem nyugtatott, hogy ilyen elofordul stb..Nyilvan figyelj nagyon oda legkozelebb, de teljesen felesleges ez az onmarcangolas.Lesz meg ilyen, hidd el!Es ettol nem vagy rossz anya.Ja, es amugy akar milyen fura is a "kedves" ferjednek, bizony nem mindig kel fel az ember orommel ejszaka. Brrr... Amugy a helyedben elbeszelgetnek vele, mert nem normalis a reakcioja!Kitartas! Es ne aggodj, a babak nagyon erosek🙂Egy ketgyerekes anyuka
2017. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Mindenesetre arra jó volt, hogy kiderüljön, hogy egy kalap kaka a házasságod.
2017. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
98%

Jézus, kapja be a bunkó férjed! >:(

És igaza van az asszisztensnek, valóban fog még nagyobbat is esni. Sürgősen nyugodjatok le, nem vagy rossz anya, nem vagy felelőtlen, balesetek előfordulnak. Annyi előnye van, hogy erre a kinyílós fogókára mostantól extrán fogsz figyelni. Éjjel meg keljen fel a férjed is néha, de szigorúan széles mosollyal, kimért csárdás tánclépésben közelítsen a babához, mert ha nem, akkor ő is önző disznó. Jézus, de szívesen felrúgnám... >:(

2017. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

A férjed reakciója egyáltalán nem normális.

Én szerencsére nem a babámmal, hanem egyedül estem neki az ajtófélfának amikor 2 hetes volt a kislányunk. Mert rohantam, kapkodtam. Akkor tanultam meg, hogy nyugodjak le, lassítsak.

Te is nyugodj meg, ne foglalkozz a férjed idióta megjegyzéseivel. Azóta bocsánatot kért? Szóval ne görcsölj, mert azzal csak ártassz magatoknak, nyugi!

2017. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

2 nagyon jól alvó gyerekem van (2,5 éves és 3 hónapos). A nagyhoz rossz álom esetén kell felkelni, de altatni soha nem kell, simi, puszi és alszik vissza 1,5 perc az egész. A kicsi is 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát, de amikor ritkán fel kell kelni én is morgolódok. Mire átérek a gyerekszobába elmúlik, símogatok, betakarok és megyek a vackomra.

Nem érzem magam szar anyának, amiért utálok hajnal 2-kor hirtelen felriadni. Te sem vagy az!!!!


A babák nagyon sokat bírnak, nyugodj meg. Te vagy a legfontosabb a picinek és nem haragszik rád.

A férjeddel viszont beszélgess el, mert ott nagy bajok vannak.

2017. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
A ferjeddel beszeld at a dolgot! Mit csinalt volna veled, ha ugy jarsz mint en: nagy teli rohanasban a ket gyerekemmel es harom szatyorral mentunk bolcsibe es oviba. A gyorsabb haladas erdekeben meg a kisebbik fiam is felvettem. Sajnos a saros- havas uton elcsusztunk, raestem es eltort a gyerekem laba. Booorzaszro lelkifurdalasom volt, de hal' isten a ferjem inkabb vigasztalt. Nyilvan oda kell figyelni, de egy pillanat alatt megvan a baj. A ferjed viselkedese nem normalis!
2017. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos volt mikor kiesett a babakocsi kereke és kiesett a betonra, gondolhatod életemben nem ijedtem meg mint még úgy, főleg hogy betonra esett, szerencsére a pelenkázótáska felfogta az esést, és nem lett semmi baja csak bent éjszakáztunk a gyerekosztályon, de tudom mit érzel, én ott 10 évet öregedtem, nagyon megviselt minket.

De egyáltalán nem vádoltuk egymást a férjemmel, egymást támogattuk végig.. és kórházba is nagyon kedvesek, figyelmesek voltak velünk.

Ne aggódj örülj hogy nem történt baj, és a férjeddel el kéne beszélgetned hogy egy házasság az jóban-rosszban !

2017. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%

Remelem sikerult megbeszelni a paroddal.

Elso baba? Szerintem amugy nem akart kifejezetten bunko lenni, csak panikba esett es mivel nalad esett ki a baba a hordozobol igy teged szidott meg. Ezzel nem azt mondom hogy helyesen cselekedett de az vesse ra az elso kovet aki meg soha nem hibazott. Szerencsere nincs baja a picinek, szoval nyugodj meg minden rendben lesz. :) esetleg en a kinyilos hordozot, valami stabil, biztonsagos pihenoszekre cserelnem.

2017. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!