Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ágnes nevet adnád a kislányodnak?

Ágnes nevet adnád a kislányodnak?

Figyelt kérdés
A feleségem szeretné ha így neveznénk el a nagynénje után.Nekem annyira nem tetszik,de azért nem csúnya név,nem tudom belemenjek-e, hogy ezt adjuk.Mi a véleményetek erről a névről?És milyen második nevet adjunk hozzá, amivel szépen hangzik?

2017. júl. 14. 13:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Adnám, ha jól cseng a vezetéknévvel.
2017. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem nem tetszik, túl kemény, és nagyon egyszerű a hangzása. Vannak ennél sokkal szebb,meg nőiesebb nevek is. Amúgy nemtom, ez itt Mo-n mennyire idegen név, mert külföldi mesében hallottam; ja meg van egy ilyen író is, na szóval pl nekem az Agáta az szebb sokkal. Az Ágota se tetszik, de számomra picit kellemesebb hangzású, mint az Ágnes. De nekem ezekből az Agáta az tetszik. Ja meg amúgy érdekesség képpen, ismerek egy Agnétát. Asszem az Abbában van az az énekesnő, akiről elvileg kapta a nevét. Az Agnéta sem tetszik; hozzátartozóról, meg elhunyt hozzátartozóról nem is neveznék el gyermeket. Rossz lenne a csengése. Negatív érzetekhez kötném. Meg amúgyis a gyerek nem neki a reprodukciója vagy mije lesz, hanem egy különálló személy. Tisztelet miatt meg nem kell egy adott nevet választani. Lehet más névvel is tisztelni, hadd legyen már önálló ember a gyerek, különálló.
2017. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

Én nem adnám mert nem tetszik, de bincs vele baj, vállalható normális név, itt gyakorin ritka az ilyen.


Mellé esetleg:

Àgnes Fruzsina

Àgnes Viola

Àgnes Rita

Ágnes Odett

Ágnes Beáta

2017. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Azért nem, mert én is Ágnes vagyok. De szeretem a nevem. :)
2017. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

Nekem most Arany János Ágnes asszony című balladája jutott eszembe. Biztosan nagyon szereti a nejed a nagynénjét.

Vannak annál rosszabb régóta használatos nevek is, amiket a sztárvilágnak köszönhetően napjainkban "leporoltak". Szerintem valami szintén régi nevet adjatok másodiknak (például Mária, Margit, Eszter vagy Zsuzsanna, stb.). Az divatos modern nevekkel furán hangzana.

2017. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Én nem adnám, de nem én nevezem el a gyereketek.
2017. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%

Nekem sem tettszett egy ismerősöm neve de mivel megszoktam és eleve szép lány amúgy is ezért szerintem menny bele. A második név pedig valami különleges legyen.

Jusztina, Mirjam vagy ilyesmi.

2017. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ágnes Eszter nagyon szép lenne
2017. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ágnes Aliz lett a neve.
2017. szept. 16. 17:23
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Gatulálok, szép nevet választottatok!
2017. szept. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!