Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám szinte csak a bal kezét...

Babám szinte csak a bal kezét használja?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja voltunk Dévény tornán, akkor annyiban maradtunk, hogy adunk a dolognak egy hónapot, pozitív vagy negatív irányba változni fog. Voltunk ortopédusnál is, az nem mondott rá semmit...

Most ott tartunk, ha a hátán van, a jobb kezét kicsavarva tartja a feje mellett, és csak a ballal nyúlkál, matat. Ha pihenőszékben, hordozóban van, akkor nagyon ritkán, de a jobbal is matat. Ha hason van, akkor pedig rendesen használja mind a kettőt.

Hétfőn hívom fel a Dévényest, hogy nem javulunk. De addig is érdekelne mások tapasztalata. Volt más is így? Mennyire lehet nagy a baj? Nagyon aggódom.

15 hetes a baba


2017. júl. 15. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem Dévényes kell, hanem neurológus. Eleve ő lenne kompetens, hogy milyen kezelés kell. Nem a Dévény az egyetlen és nem is mindenkinek használ. Phanferrot, Katona, Vojta, Pethő....
2017. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha a gyerekorvos meg az ortopédus nem azt mondaná, hogy ezzel nincs semmi gond, majd elmúlik, akkor lehet, hogy előrébb lennék, hogy hova vigyem .... a Dévényt meg a védőnő mondta
2017. júl. 15. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodónak tűnni, de nem lehet, hogy szimplán balkezes?

A fiam is egy időben csak azzal matatott, aztán cserélt 1 hónap múlva. Most fél éves és mindegyik kezét használja már jó ideje, de látszik, hogy jobb kezes lesz.

Mi nem voltunk tornán.


A torna azért kell, hogy a másikat is használja?

2017. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Először én is gondoltam arra, hogy szimplán bal kezes lesz. De mivel a tartása is aszimetrikus én nem tudom. Lehet, hogy túl aggódom, de inkább 1-2 felesleges vizsgálat, mint valami maradandó...

Azért, illetve mert aszimetrikusan is tartja sokszor meg a fejét sem mindig jól tartja.

2017. júl. 16. 20:48
 5/10 anonim ***** válasza:

A kézdominancia 4 és 6 éves kor között alakul ki.

Ha előbb jelentkezik (főleg ennyivel), az mindenképpen problémára utal.


A lepontozás ellenére is neurológus!

Nem kell beutaló nem együttműködő háziorvos estén, hisz van magán is.

2017. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

En nem pontoztam senki .

Es sajnos az a helyzet, hogy a 656. maganorvos utan a 657. mar sok, foleg, hogy masik varosba kellene erte menni ... en ugy gondolom, hogy nem veletlen lennenek korhazi rendelesek

Sajnos olyan vilagban elunk, hogy ha csak azok vallalnanak gyereket, akik minden orvost maganuton tudnak intezni, akkor nem kos kisbaba szuletne...

Es mivel tornara igyis ugyis menni kell, ha ott is neurologiat mondanak, hatha kapok beutalot...

2017. júl. 17. 08:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha 15 hetes gyereknél már nincs keret egy szükséges vizsgálatra, akkor tényleg szegény gyerek. Rossz helyre született. Ha valóban fejlesztésre lesz szüksége, nem jók az esélyei.

Mert ne hidd, hogy működik az állami korai fejlesztés. Sajnos egyáltalán nem.

3 hónaposan utaltak be minket, 13 hónaposan került be. Ha addig ülünk és várunk, lehet még most is csak a hátán feküdne.

2017. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na ez az egymas zsebeben turkalas amitol felfordul a gyomrom

Te is kerulhetsz meg olyan helyzetbe, hogy egyik naprol a masikra veszited el a munkadat ... sajnos ez a vilag ilyen

De tudod en vagyok a hulye, hogy egy ilyen oldalon tapasztalatot es nem lenezest vartam ..

2017. júl. 17. 09:53
 9/10 A kérdező kommentje:
De annak ellenere, hogy szamodra hihetetlen, hogy nagyon is sokan vannak, akik mar a sokadik maganorvost nem tudjak finanszirozni, KOSZONOM a neurologus tippet ...
2017. júl. 17. 10:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Hőböröghetsz, irigykedhetsz (tudnám mire? Arra, hogy sajnos van okunk orvosra költeni?).


Én csak arra a becses tényre hívtam föl a figyelmedet, hogy a mai magyar gyermekrehabilitáció, korai fejlesztés bizony úgy működik, hogy annak a gyereke fog csak fejlődni, akinek magán útra is van kerete.

Mert hosszú a várólista (és minél korábban kezdik a tornát... stb, annál nagyobb az esély, hogy maradéktalanul helyrejön a probléma), kevés a szakember, sok a gyerek.

Nap mint nap saját szememmel látom.

2017. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!