Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne ésszerű gyereket vállalnunk ilyen anyagiak mellett?

Figyelt kérdés

Én nemrég kezdtem el dolgozni,nettó 250.000-et keresek,a párom 2 éve dolgozik ő 450.000-et. Mindketten kapunk cafeteriát.Albérletben lakunk,az sok pénzt el visz.Autónk nincs. Egyetem alatt a párom tartott el,sokat szórakoztunk,félre nem tudtunk tenni. Most ez nyilván nem lesz gond,de én nagyon szeretnék gyereket.Szerintetek ostobaság lenne most nekiállnunk? Ki tudja mikor lesz meg minden,de stabilan élünk így is. Valószínűleg megoldható. Várom a tapasztaltabbak válaszát.

23l


2017. júl. 21. 19:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Albérletbe biztosan nem vállalnék gyereket
2017. júl. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

Ekkora jövedelemre simán lehet gyereket vállalni és nevelni, de!

Mi van, ha szétmentek? Akkor a 250.000 Ft-ból albérletbe nem valószínű, hogy tudsz majd egyedül gyereket nevelni. Ezért kell megtakarítás, ezért kell még dolgoznod, hogy legyen félretett pénzed, hogy ne legyen gond.

Illetve, ha nincs meg az a bizonyos napszám, amire gyed-et kapsz, akkor a gyes és a családi pótlék olyan 38.000 Ft körül van. Nos, ez sokkal kevesebb, mint a 250.000 Ft. És ezt kapod, ha a pároddal netán szétmentek és egyedül maradsz a picivel.

Szóval szépen hangzik a kettőtök keresete, de egyszer sem biztos, hogy együtt is maradtok, illetve neked száz százalék, hogy ettől jóval kevesebb bevételed lesz, ha megszületik a baba. És nyilván nem így kell nekiindulni, de ezt sem lehet figyelmen kívül hagyni.

Az albérletet, rezsit, a baba dolgait, a saját dolgaitokat meg fizetni kell. És abba is gondolj bele, hogy mi van, ha egyik napról a másikra bármelyikőtök elveszíti a munkáját és nincs tartalékotok?

Úgyhogy még dolgozz (dolgozzatok) pár évet, semmivel nem vagy elkésve és utána majd jöhet a baba.

2017. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tartom ördögtől valónak az albiba gyerekvállalást.Mi kb.400-at kerestünk,szintén albiban laktunk,mikor jött a lányunk.Simán kijöttünk pénzileg.A fizetés amit hazavisztek,átlag felettinek számit.De minden attól függ mik az igényeitek.
2017. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Aki sokáig vár, azt kellemetlenül érinti, amikor már 30 felett derül ki, hogy nehezen vagy egyáltalán nem lehet gyereke.
2017. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%
Amíg nincs közös lakás, addig ne vállalj.
2017. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi pénzből még ha sok is a lakás bérleti díja akkor is simán kijöttök gyerekkel együtt. Autó nélkül is jól lehet boldogulni, főleg ha városban laktok, elkezdhettek közben pl egy lakáselőtakarékossági számlán pénzt gyűjteni.
2017. júl. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Én tennék félre előtte pénzt, mert bármi történhet egyikőtökkel.

Meg a GYEDdel jobban jársz azért, nem olyan nagy lesz a különbség a mostani fizetésedhez képest.

1-2 év múlva szerintem még mindig nagyon időben lennél és addig elég sokat félre lehet tenni.

2017. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ezek külön-külön is kizáró okok lennének: életkorod, nincs meg legalább annyi munkaviszonyod, hogy GYED járjon, nincs lakás. Ez az én véleményem, amúgy meg mindenki csinálja, ahogy akarja.
2017. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Töltsd be legalább az egy évet a munkahelyeden, mert ha most kezdtek babaprojektbe, jó eséllyel pont kicsúszol a diplomás gyedből, többet is kapnál a fizud után. Tegyél félre addig is, havi 150-200 ezret simán lehet ennyi jövedelemből. Utána pedig vágjatok bele, ha ennyire szeretnéd.:-)
2017. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk is albèrletbe jött a baba! Jóval kevesebb fizetésből élünk mint ti, nem azt mondom h úszkálunk a pénzben de kijövünk. Most vettünk házat lassan költöznük. Ilyen anyagiak mellett vállalhattok nyugodtan, de meg merném kockáztatni h nem ez a mérvadó a gyerekvállalásnál. Jó hàzasság, együttműködőkeszség...egy gyerek új kihívásokat állít elétek, azok megoldásában nem segít a pénz. Lényeg h ha biztosnak érzed a kapcsolatodat akkor vállalj gyereket.
2017. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!