Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen anyagiak mellett...

Ki milyen anyagiak mellett vállal 2 vagy több gyereket? (fizetés, megtakarítás, ház, hitel, kocsi, szülői anyagi segítség stb. )

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják túl óvatos vagyok és ahol egy gyerek felnő, ott kettő is. Nagyon szeretnék tesót a kisfiamnak, de félek az anyagiak miatt. Az első gyerek mellett nagyon sok mindenről le kellett mondanunk mert sajnos csak gyest kaptam (nem az én hibámból, dolgoztam csak épp a munkáltatóm a bejelentéssel kapcsolatban sumákolt). Előzőleg 4-500 ezer között volt a havi bevételünk, ez a felére csökkent kb. Félek hogy újra megtörténhet ez, mert a mostani munkáltatómban sem bízok meg, itt sem megy minden úgy ahogy kéne, de legalább van munkám és kapok fizetést rendszeresen. Lassan 35 vagyok és később már nem nagyon szeretnék szülni, viszont így félek megint mi lenne? Van egy házunk, ahol elférne még egy gyerek, hitelünk is, hitelmentes kocsi, anyagi segítségre senkitől sem számíthatunk.Megtakarításunk van, de nem annyi ami fedezné hogy 1 évet kihúzzunk az esetleges fizetés kieséssel. Ismeretségi körömben (értelmiségiek) azt látom hogy mindenki vállalja be a 2. vagy 3. gyereket a majd lesz valami alapon, hasonló vagy rosszabb anyagiakkal mint mi. Én parázom túl? Tényleg nem fontosak ennyire az anyagiak, ki tudja mi lesz 5 év múlva?
2016. jan. 11. 14:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

tehát momentán 250 ezerből éltek? el kell döntened hogy gyűjtögettek még vagy szülsz most..én még várnék, de tény hogy nem leszel már fiatalabb...

mi most vállaljuk a másodikat, de 500 körül megvan még úgy is, hogy én gyesen vagyok. a többi feltétel is.

2016. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél valószínűleg az lehetett a gond, hogy a megszokott életszínvonal esett vissza. Ezt nagyon nehéz megszokni (tapasztalat).

Nálunk most "becsúszott" a baba, és számolgattunk... ki fogunk jönni, bár szerényen. Igazából a jelenlegi életszínvonalunkhoz képest nem lesz jelentős változás, meg fogjuk tudni oldani.

2016. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizd le, hogy be vagy e jelentve. Amit leírtál, az nem olyan rossz, tehát szerintem a második baba is belefér. De csak is ti tudjátok eldönteni, hogy meritek e vállalni.
2016. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk olyan 220e körül lesz ha Gyeden leszek a bevételünk,hitelünk nincs de van lakás,meg lassan lesz egy autónk,második babánkat várjuk. Kettőt így be merek vállalni de mondjuk 3.at csak 300-400körüli bevételre mernék,tehát előbb megvárjuk a magasabb fizetést,ha végül 3. baba mellett döntünk.

Igazából,úgy állok hozzá,hogy minden rendben van mindenünk meg van és meg is lesz,nem görcsölök aggódom,hogy mi lesz 10 év múlva annak értelme nincs,pozitívan kell hozzáállni. Nyilván nem mindegy hogy mennyit fizettek ki hitelre rezsire.

2016. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Most is megvan a 4-500 ezer havonta így hogy mindketten dolgozunk,(mondjuk ebből egy része fekete...)csak attól félek, hogyha netalántán megint kiesik az enyém, illetve az enyémmel biztosan 50 ezer mínuszban leszünk,akkor megint mi lesz, főleg 2 gyerekkel. Sajnos az életszínvonalunkon kellett lentebb adni, ami nagyon nehéz volt, főleg hogy mindketten jómódban nőttünk fel. Most sikerült újra egyenesbe jönni, de vágyom a tesóra nagyon. Csak nem akarok még egyszer ugyanabba a hibába esni. Mert arra sem sok esélyt látok hogy ahol dolgozom oda visszamehetnék, vidéken lakunk, hiába vagyok képzett gyerekkel elég nehéz munkát találni, pedig 1 éves kora után vissza is mennék dolgozni, de ha beteg, akkor természetesen a gyerek az első!
2016. jan. 11. 14:42
 6/21 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom leellenőrizni hogy be vagyok e jelentve?
2016. jan. 11. 14:42
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbben Ügyfélkapun keresztül. Annak hiányában NAV.
2016. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Mi baj a válaszommal?? Értem én,hogy itt mindenki bevétele fél millió,de azért nem általános Magyarországon..
2016. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsések vagyunk, mert amellett, hogy viszonylag jó bevételünk van, mindenünk hitelmentes, van egy családi cég, ami biztos hátteret biztosít. Így vállaltunk kettőt. Lehet,hogy tudnánk 3.-at is, de azt már energetikailag nem biztos,hogy jól bírnánk. :)

Én egyébként a ti helyzetetekben nem várnék igazán. Ha hitelmentes minden, és még vmennyi tartalék is van, és te sem leszel már fiatalabb (bocsi), akkor szerintem jöhet a tesó!

2016. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló köszönöm a segítséget!

Nem én pontoztam le a válaszokat, szerintem mindegyik értelmes eddig :)

Hitelünk van, rezsink hitellel együtt 120-160 ezer havonta. Bevételünk ha a legrosszabbakat nézzük (én megint kiesek) havi 300 lenne. Tehát maradna átlag 150 ezer minden másra.

2016. jan. 11. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!