Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakan kap 14 hónapos...

Milyen gyakan kap 14 hónapos körüli gyereked nasit?

Figyelt kérdés

Nálunk 4 féle nasi van itthon, túró rudi, dörmi maci (joghurtos banános), kubu gyümölcspüré és babapuding.14 hónapos kislányom sok mindent megeszik és szeret de vékony, illetve ha fogzik akkor majdnem mindent elutasít.Ezért a felsorolt nasik közül minden nap kap egyet.(a túrórudi csokis részét én eszem meg, csak a túrót kapja meg)Sohasem adom őket rendes étel helyett, rengeteg gyümölcsöt és zöldséget kap.Szerintetek túl sok a nasi?Első gyerek nincs tapasztalatom...Az ismerettségi körömben is kérdezősködtem, de valaki azt mondta, hogy nyugodtam mehet így mert egyáltalán nem sok, valaki meg azt, hogy egy héten max. 2 alkalommal kapjon ilyesmit.


Kérlek Titeket, ne bántsatok miatta, csak írjátok meg ha nem jó az elképzelésem ezzel kapcsolatban.


Nagyon köszönöm!



2017. júl. 22. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

A gyümölcspürét nem tartom nasinak. Ilyen alapon az éppen hozzátáplált gyerek is csak nasizik.

Kubu helyett mondjuk a tasakos babylove-ot, babydream-et preferálom.


A többi.. nemhogy 14 hónaposan, de most majdnem 2 évesen se kap ilyesmiket a lányom. Nem csak napi szinten nem, hanem egyáltalán nem.

Ha "nasi" kell, akkor a fenti gyümölcspüré, vagy joghurt, tejberizs, túrókrém (inkább házi).

2017. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem sok :)

Mondjuk én a túró rudi helyett a túrót citrom lével, pici cukorral összöröm és az a nasi kiskanállal :)

Gyümi turmixol lehűtve ez ilyen püré szerű szívószállal a vastagabbal szokta inni.

Dörmi heti 1x van vagy zabkeksz mikor mi az akciós.

Szokott házi sütit heti 1x kapni, minden hétvégén sütök valamit.

Legrosszabb nasija talán heti pár darab fornetti. A nagymamájának boltja van sokszor ott vásárolunk mindig valamit a kezébe nyom :)

2017. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem minden nap egy ilyen picinek rengeteg. Semmi szuksege ilyesmire. Gyumolcs, cukormentes keksz, joghurt , aszalt gyumolcs a nasi nalunk, 2 eves.
2017. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Mindenkinek ment a zöld kéz!
2017. júl. 22. 22:57
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk abonett mánia van, azt nem is tartom egészégtelennek és imádja rágcsálni, ő is fogzik viszont én úgy oldom meg hogy 2 étkezés között nem kap hanem tízórai és uzsonna mellé elrágcsál 1-2 -t belőle.

Dörmit ő is imádja heti 1x adok neki gyümölcs mellé.

15 hónapos

2017. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Ez a "lerágom a csokit a rudiról és úgy adom neki" mennyire gáz, mikor van fehér rudi joghurtos bevonattal, csökkentett cukortartalommal és nem, nincs felturbózva édesítőszerrel, teljesen natúr íze van.


Amúgy 14 hónapost nasiztatni napi rendszerességgel durva szerintem. Kétévesem van, nem kap minden nap nasit, csak alkalomszerűen. jól is néznék ki, ha minden nap arról szólna, hogy ezekért nyaggatna, sírna, nem enne ebédet, mert azt várná, h mikor kap valami nyalánkságot.

2017. júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
15 hónaposom napi szinten eszik gyümölcspürét, a sima gyümölcsöt csak nagy ritkán hajlandó, így nálunk ez a gyümölcs. Dörmi macit és hasonlókat is kap, sőt ropit, kekszet is. Mindent ehet, amit mi, a mértékre figyelek, de nincs kényszer az evésben.
2017. júl. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Az enyem 15 hónapos, konkretan nasikat túrorudit meg dörmit meg ilyeneket nem kap soha, de bolti gyümölcs joghurtot szokott 2-3 naponta (ha en keverek neki gyumolcsot natur joghurttal azt nem eszi meg, mondjuk nem csodalom, szerintem se jo úgy). Ezenkivul sok gyümi a nasi.
2017. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem kap nasit, minek, naponta 5x eszik, abba már nassolás nem fér bele.

Gyümölcspürét,meg babapudingot, kölesgolyót uzsonnára szokott kapni, ha épp kirándulunk vagy úton vagyunk.

Túró rudit, dörmi macit még sosem kapott.

2017. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a nasi az a gyümölcs, gyümölcsturmix...házi mandula vagy kesu joghurt gyümölccsel, esetleg zabbal, kevés mézzel...

Ilyen szarokat, amiket írtál,soha nem kapott még.

2017. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!