Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jovo heten tolti a babank a...

Jovo heten tolti a babank a hat honapot. Anyatejes baba. Hogy kezdjem a hozzataplalast?!

Figyelt kérdés
2017. júl. 23. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Reszelj le egy gerezd almát, és nyalass meg vele egy kanálnyit.
2017. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne akard egyből megetetni :) De gondolom ezt tudod.

Van aki almalével kezdi, más igazán pürésített almával.

Nézd meg, hogy egyáltalán elfogadja-e. Lehet még kitolja a nyelvével akaratlanul.

Meg kell tanulni.

2017. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze. Tisztaban vagyok vele hogy a fö meg sokaig a tej lesz :) elotte vagy utanna kostoltassak vele?
2017. júl. 23. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Én tejpeppel kezdtem aztán őszibarack leve majd a húsa
2017. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi kb. 1 hónapja kezdtük. A babám most 6 és fél hónapos és szintén anyatejes.


Szoptatás előtt adok neki mást. Mi almával kezdtük, almapéppel. Összeturmixoltam édesebb almát.

Utána jött a barack a gyümölcsök közül meg vettünk babakekszet és van amikor azt is reszelek bele hogy tartalmasabb legyen neki. Zöldségek közül a krumpli és a répa volt az első amit kipróbált. Krumpli önmagában nem jó mert semmi íze, répával főzve majd összeturmixolva finom.

Van persze olyan is hogy üveges bébi ételt kap hogy minél változatosabban egyen. Már elég sok mindent kipróbált egyébként. Most fogjuk az uzsonnát is bevezetni éppen.

2017. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először mi is almát adtunk. Aztán barack - abból is az őszit. Az levesebb. Utána a kettőt kevertük és szintén raktunk bele kekszet. De mindegyiket 3 napig próbáltuk, így láttuk ha gond lenne az emésztéssel, de szerencsére nem volt.

Ezután répa krumplival. Néhány üveges baba étel, de kizárólag a 4 hós üvegektől kezdtük a kóstolást. Hiába volt idősebb.


Most, hogy már az alapokkal megismerkedett, különböző variációkat főzök, mint: 1 db cékla, 1 kis krumpli - főzve, turmixolva. A krumplival óvatosan amúgy, mert ragadós lehet ha nagyon turmixolod.. Én ha tehetem, csak a végén adom hozzá a már leturmixolt alaphoz, picit előre széttörve, hogy ne legyen belőle "ragasztó".


Drukkolok, hogy könnyen menjen a tanulás és hogy ne okozzon semmi gondot egyik étel se :)

2017. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az elején mindig szopi után kóstoltattam, ugyanis még egy jó ideig nem akartam, hogy csökkenjem a tejem mennyisége. Amikor azt láttam, hogy elkezdett nagy kedvvel eszegetni, akkor fölcseréltem. Az első célom az volt, hogy a tízórait ki tudjuk váltani, hogy ne kelljen délelőtt hazarohanni akárhol is voltunk.

A többit leírták az előttem szólók. Én reszelt almával kezdtem, de pici adaggal.

2017. júl. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sehogy fel eves kiraig.
2018. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!