Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek refluxos a...

Anyukák, akiknek refluxos a babája, hogy kezdtétek a hozzátáplálást? Mi az, amitől nem lesz savas a babám és, hogy kezdhetném el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyatejes a babám 5 hónapos. Orvos javasolta,hogy kezdjük meg a hozzátáplálást a picurnál. Azonban almát nem merek neki adni,mert félek még inkáb savat csinál neki és kijönne belőle. Nagyon örülnék,ha valaki tudna valami távpontot adni,hogy is álljak ennek az egésznek.

Mik azok,amiket érdemes neki adni és mit kerüljünk? Hogy készítsem el az ételeket neki,hogy a reflux ne akadályozza az evédben?


Egy kétségbeesett anyuka



2017. júl. 17. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Burgonya és répa ez volt az első amiket kapott.

De elsőnek sűrű tejpépet kapott kanál és sűrűbb átlag miatt.

Főtt burgonya jól pépesítve tápszerrel hígítva.

A kiságyát megemeltük a fejénél ez sokat segített.

Anyatejet nem adhatok neki csak speciális tápszert azt is sűrítve.

2017. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Javában gasztrora jártunk addig és az orvos zöldségekkel javasolta elkezdeni. Répával kezdtem majd krumplit kapott, utána sütőtököt, majd céklát. Majd jött, hogy főzzek/pároljak gyümölcsöt, barackot mondjuk vicces lenne igaz nem is volt, de almát azt párolva kapta, úgy nem okozott gondot. Banánnal pl nem volt gond nyersen.

Nyers almát szerintem ne adj neki és meggyet sem.

2017. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 piroska és a farkas ***** válasza:
Nálunk a megemelt fejvég, a spec tápszer és a 30 perc büfiztetés sokat segített, utóbbi necces volt, mert gipsz miatt kerülnünk kellett vele a függőlegest, no mindegy. Én édesburgonyával kezdtem, nagyon finom, nagyon jól pépesíthető. Adtam banánt is, de üvegeset is, mert akkoriban semminek sem volt szezonja. Megkockáztatom, h mivel az üvegesekben van vmi sűrítő, talán rízsdara vagymi, ezért lehet, h az jobb kezdetekkor, mint a nyers gyümölcs. Most 8 hónapos, és sokkal- sokkal jobb a helyzet, mint 2 hónapos korában, amikor kiderült.
2017. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emlékezz vissza, h terhesen neked mi okozott savat. Azt ne add neki. Az enyém már 3,5 éves (7 hetesen lett bizonyos, h refluxos) és még mindig eszerint etetem és egész jól van. Főzött tea és paradicsomos kajákat nagyon ritkán kap, mert ezek még mindig rontanak. Krumpli, répa, cukkini, ment amig kicsi volt.

Amióta már csak erőnlét fokozásra sem issza a tápit (tejbaj miatt gasztrós írta fel) sokkal jobban van. A sűrítőknél pl a szentjánoskenyér maglisztnél az a baj, h később lehet arra is allergiás. 3 évesen vettem észre, h már azt sem bírja, úgyhogy a Sinlacot is elhagytuk.

2017. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segít! Próbálkozunk :)
2017. júl. 23. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!