Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki fiatalon...

Van itt olyan aki fiatalon lett szülő? Hogy alakult az életetek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy nekünk 20 évesen lesz gyerekünk. Dolgozunk már mindketten, de még a szüleinknél lakunk. Elvetetni nem szeretnénk.

Amelyikőtöknek ilyen fiatalon lett babája, nektek hogy alakult az életetek?


Légyszi normálisan válaszoljatok!


2017. júl. 27. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A férjem járt így. Mindkettejüket kidobták otthonról a terhesség hírére. Emiatt mélyszegénységből indultak. De kitartással és sok munkával 10-15 év alatt nagyon jó életszínvonalat hoztak össze. A lánya már bőven elmúlt 20 éves is, de drága magángimnáziumba járt, a mai napig bőkezűen támogatják a szülők.


A közös gyerekünk születésekor már 20 éves volt a lánya, neki is stabil egzisztenciája volt, csakúgy, mint nekem (30 voltam), így azért könnyebb. Ezt ő maga is mondta, bár abban a lányával volt könnyebb, hogy 20 évesen több energiája volt egy kisgyerekhez és kevésbé gondolta túl a gyereknevelést. Most már jobban figyel apróságokra, mögöttes okokat, lehetséges forgatókönyveket pörget le fejben. Ez fárasztóbb :)

2017. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Én 19 évesen férjhez mentem, egy év múlva szültem. 21 éves házasok vagyunk, másodéves egyetemista a lányunk :) Nem becsúszott, dolgoztunk mindketten, Bokros miatt nem kaptam gyedet :)
2017. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
én 20 évesen szültem, Párom 23 volt, munka van, telik albérletre, de ha szülőknél éltünk volna, akkor is megtartottuk volna a babát. Én még tanulok, egyetemen, jövőre fejezem. Imádok fiatal szülő lenni :)
2017. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

18 es 20 eves voltam a nagyoknal.

Parom 4,5 evvel idosebb.lazado korszakom volt.abbahagytam a sulit 16 evesen,hogy majd en megmutatom.munkahelyen ismerkedtunk meg.hamar jott az elso.

Fel eves volt mikor lakast vettunk,en estin folytattam a sulit.

Mara boven mindenunk megvan.

28 vagyok,16 hos a pici.sokkal konnyebb volt regen a nagyokkal.tobb energiam,turelmem volt.lazabban vettem a dolgokat.

Pedig most nem is tanulok... :)

2017. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a környezetemben elnézem, fiatalabban több az energia, lazábban veszik a gyereknevelést.

Relatív idősebb korban (30-40 között) fárasztóbb, viszont a nagyobb élettapasztalat miatt a gyereknevelés, ezzel kapcsolatos problémamegoldás könnyebb.


Ez egyénileg változó és relatív, hogy kinél mi erősebb, mert a fent leírtak fordítva is igazak lehetnek bárkire. Ez inkább csak egy durva becslés alacsony mintaszámból. Talán a személyiség számít legjobban.


Saját magam esetében huszas éveim elején hiba lett volna gyereket vállalnom. Még én is kerestem a helyemet a világban, nem tudtam volna megfelelő értelmi, érzelmi hátteret biztosítani. De sok olyan ismerősöm van, aki 20-25 éves kora között szült és nekik az volt az ideális.


Az biztos, hogy nincs általános recept erre. Egyénileg változó, hogy kinek mikor érdemes szülnie.

2017. júl. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még a testre gyakorolt hatás se jósolható meg a korból (mármint a terhességé, szülésé). Ismerek olyat, aki aktívan sportolt, 20 évesen szült, de nagyon keményen nyomot hagyott a testén a dolog, pedig már 35 felett van.


A skála másik vége anyukám, aki 40 évesen szült, sportolni nem szokott. Mégis ugyanúgy nézett ki szülés után, mint terhesség előtt és a mai napig (már 75 éves) 20 évet lazán letagadhat kinézetre és szellemi frissességre is.

2017. júl. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17 évesen, nem tervezetten jött a fiam. (Fogamzásgálót szedtem)

Mára már 5,5 éves nagyfiú, a hugi 3 hetes. 6 éve vagyunk házasok, igazából mindenünk megvan. Saját ház, autó, úgy gondolom erősen a középréteghez tartozunk, a gyerekeim sem anyagilag, sem érzelmileg semmiben nem szenvednek hiányt. :)

Tanultam a fiam mellett, majd dolgoztam. Amíg a saját ház nem készült el szülőknél laktunk, a fiam első karácsonya, első szülinapja már a saját házunkban volt ünnepelve.

Semmivel nem érzem magam rosszabb vagy kevesebb szülőnek amiért fiatalon szültem. A fiam okos, értelmes, az oviban sem volt rá eddig panasz, mindenbe bevonható. Úgy gondolom, hogy egy jó anya nem attól jó anya, hogy mikor, hány évese szül. A gyerekein fog ez meglátszani. A férjem 6 évvel idősebb nálam, ha ez számít. :)

2017. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!