Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Véleményetekre vagyok kíváncsi...

Véleményetekre vagyok kíváncsi fiatalon szülő nőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdést látok,ahol fiatalon (20-23évesen) szülő nőket sértegetik,támadják,hogy mennyi re éretlen ,képtelenek gyereket nevelni, a semmire szülnek,a gyerekük is semmire kellő lesz,buta,és szerencsétlen.

Nos érdekelne ti hogy vélekedtek erről,mert én úgy gondolom,hogy ez sértő általánosítás,és hogy ezt általában olyan 30on felüliek mondják akiknek nincs gyerekük vagy nagyon későn lett.Most hagyjuk azokat a kivételeket akik sorba gyártják a gyerekeket,nem tanulnak nem is dolgoznak stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 6. 17:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%
Megmondom neked teljesen őszintén 22 vagyok és még nem szeretnék gyereket vagy 6-10 évig. Egyszerűen nem fér bele az életembe,igen le lehet engem is nézni buli buli hátán és sok meló jövőre pedig irány külföld,tehát,ha akarnék se férne bele,viszont nem nézem le azokat akik fiatalon szülnek ő dolguk, senkinek semmi köze hozzá. Mondjuk tapasztalataim szerint egyre kevesebben szülnek 20-23 évesen ezt a környezetemben látom,viszont mondjuk ha valakinek 5 gyereke van 22 évesen hát az szerintem gáz....
2013. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként te is egy fiatal anyuka vagy és felhúztad magad valami kérdésen,válaszon?:D
2013. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
36%
Ha már ilyen fiatalon megvan az egzisztencia,és felelősség akkor nem baj. Csak ez legtöbbször nincs meg...
2013. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%
Én 32 éves leszek, van egy 14 hónapos fiam. Ezt csak azért írom, hogy lásd van gyerekem és nem is nagyon későn lett. Én nem tudtam anno elképzelni, hogy 20-22 évesen szüljek és úgy gondolom, nem is lett volna szerencsés. Egyetemre jártam, tanultam, kiszórakoztam magam, utána dolgoztam, hogy ne Gyesre kelljen szülnöm. Nem nézem le, nem sértegetem azt, aki 20 évesen szül (pláne 18-19 évesen), csak nem igazán tudom elképzelni, hogy tényleg miből tartják el a gyereket. Biztos van, akinél nem gond a pénz, de itt mindenki azt írja, hogy Gyedet kap 20 évesen, a párja jól keres, nem a szülők segítik őket. Na, ezt nem hiszem el. Ettől függetlenül engem nem érdekel ki mikor szül, de a segélyekre szülést elítélendőnek tartom.
2013. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Igen fiatal vagyok 23 éves és van egy fiam, anyukám 21 évesen szült engem már diplomás volt és dolgozott is mielőtt megszülettem,sőt házas is volt,apukámmal volt lakásuk és kocsijuk is,nos én decemberben diplomázom és és független vállalkozóként dolgozom magas jövedelemmel,párom is dolgozik.Sőt van jó pár évfolyamtársam aki hasonló körülmények között van és van 1 gyereke.De korábban sem értettem miért bántják akinek hamarabb lesz gyereke,persze nem arról beszélek mikor 15 évesen elkezdi valaki aztán 22 évesen 5 is van már.
2013. aug. 6. 17:44
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Én 22 évesen szültem ,3 hónapra rá lettem 23.de mind érzelmileg mind anyagilag el tudom látni a lányom.és szeretnénk még egyet hamarosan.az anyai érzések nincsenek összefüggésben a korral.lehet valaki 40 évesen is éretlen a gyerekhez.
2013. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igazából 25 előtt nem szerettem volna,de az élet mást szánt nekem így a fiam mellett fogom megvalósítani az álmaim és céljaim,ugyanis úgy gondolom ha az embernek gyereke van is élhet,utazhat,nyaralhat,szórakozhat nyilván több szervezés kell és nem annyit ,mint előtte de összeegyeztethetőek a dolgok.
2013. aug. 6. 17:46
 8/28 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem jött így össze, de ha megtehettem volna, ilyen fiatalon szültem volna. Most úgy érzem, a legtöbb szempontból az ideálisabb lett volna.
2013. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen igazad van.mi is ugyan úgy élünk csak most már a 6 hónapos kislányunkkal.
2013. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Előre szólok én nem pontozok nem szeretem.
2013. aug. 6. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!