Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud aludni nyugodtan...

Miért nem tud aludni nyugodtan éjszaka a kisfiam?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva lesz 11 hónapos.Éjszaka többször felébred,viszonylag hamar vissza is alszik.De óramű pontossággal felébred hajnali 5-kor és akkor már nem alszik vissza.Független attól,hogy este mikor aludt el.Ez már mindíg így lesz?Egy hónap alatt 4 foga nőtt ki,most 8 van neki.Talán ez okozhatja?
2010. máj. 23. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha korábban is ilyen korán kelt, akkor az is marad. Ha régen tovább aludt, szép lassan visszaáll magàtól, ne aggódj! A fogzás igencsak bezavar. Elég sötét van a szobájában?
2010. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amióta nőlnek a fogai rossz alvó,éppen előtte kezdett "jó"alvó lenni.Velünk van egy szobába,éjszaka mindíg világít a sólámpa,ez zavaró lehet neki?
2010. máj. 26. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ha van rá lehetőség, megpróbálnám, h külön szobában aludj tőle. Én 3 hét után költöztem vissza a férjemhez, 4 hetes kora óta végigalussza az éjszakát a kis drágám. Ellenben ha a mamáknál egy helységben alszunk, akkor a kisfiam nem tudom hányszor felébred, beszélget, vergődik. Szóval nekünk ez jött be!
2010. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lánykámnál is így volt!

A fogzás neki is nagyon bezavart,össze-vissza aludt,amíg máskor nyugodtan aludt,akkor többször is fent volt éjjel!

De visszaállt neki!:)

2010. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kapcsold le a lámpát, ártani nem fog, próbáld ingerszegényebb környezetben altatni. Apa nem horkol? Az is zavaró lehet! Első voltam.
2010. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia,kislányom 11 hónapos,3 hónapig nem aludtunk,mert mindig felébredt 4 körül és fent volt 1-2 órát,már ugy jártam,mint a zombik.Rengeteget jártam utána,mire kiderült,hogy rossz tápszert kap,nem a korának megfelelőt(eddig 0plusz-os tápszert evett)Most az orvos 2-es tápszert irt fel Neki,éjszakára meg Jó éjt tápszert kap,azóta reggel 8-ig alszik,ha éjjel felkel,kap teát és vissza is alszik.Megváltoztattam az egész napi kajcsiját,kevés tápot és rengeteg gyümit kap meg kekszet,kalácsot.Nálunk éhes volt,azért ébredt éjszaka.
2010. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és mindenki a fogára gondolt,Neki a 7. jön,szerintem köze nem volt hozzá.Amióta éjszaka jól alszik,napközben is jól alszik,2 órát du,nyugodt,kiegyensulyozott baba.Nagyon sok mulik a kajcsin szerintem.Éhesen nyügös,nem jó alvó babát kapunk a kis tündérünk helyett:)
2010. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért világít a sólámpa? Orvosi javaslat? (Asztma vagy ilyesmi esetleg?)

A sötétben való alvás a legpihentetőbb egyrészt, másrészt pedig valószínűleg zavarjátok őt. Apa talán horkol, mocorogtok, ilyesmi. Ha van lehetőségetek, tegyétek minél előbb külön szobába, hogy nyugodtan tudjon aludni. És nem kell világítania nála lámpának. Ha éjszaka enni vagy inni kér, akkor kapcsold fel, de egyébként tök fölösleges. Később nagy valószínűséggel csak bajod lesz vele, mert félni fog a sötétben, ha nagyon hozzászoktatod. Egyébként meg kutatások bizonyítják, hogy sötétben való alvásnál tud csak az agy megfelelő mennyiségű melatonint termelni, ami elengedhetetlenül szükséges a fejlődéshez.

2010. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Apa tényleg horkol és a utcán is sokszor ugatnak a szomszéd kutyák.A sólámpa azért ég,mert én idáig azt hittem,hogy kell éjszaka pici fény,de úgy látszik tévedtem.Tegnap már a saját szobájában aludt,de én is ott aludtam vele.Sokkal nyugodtabban aludt és mélyebben (csak kétszer kelt fel).Remélem a külön szoba bevállik,napközben már ott szokott aludni és nincs gondja vele,szeret ott lenni,játszani is.Akkor az se jó,ha egyenlőre vele alszom?Hagyjam magára?
2010. máj. 27. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan magára hagyhatod, szerintem észre sem fogja venni. De ha nagyon nyűglődne, akkor legfeljebb visszamész még egy pár éjszakára mellé.
2010. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!