Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlsúlyos a babám? Miért...

Túlsúlyos a babám? Miért mondja ezt?

Figyelt kérdés

Anyósom azzal hívott fel tegnap, miután voltunk náluk, hogy a 16 hetes babám szerinte túlsúlyos. Tápszeres, 3560gr-al, és 51 cm-el született, most 7200gr, és 64cm kb. Az biztos, hogy kis pufók, de teljesen szétsokkolt. Most kezdtük a kóstoltatást, és nem tudok kiváltani még tápszeres kaját.Azt mondta a védőnő, hogy ha elkezd forgolódni, jobban mozogni majd ledolgozza.

Szerintetek is túlsúlyos?


2010. máj. 23. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 7700g volt 16 hetesen, amióta mozog, azóta már jár is, már 11 hós, alig hízik, vagyis keveset. Ő is kis pufók volt, azért most is kis husika, de ne izgulj, amíg egy baba nem mozog sokat és eszik rendesen, mitől lenne vékony?! Nyugodj meg, örülj, hogy egészséges! Amúgy az anyósok mindig mindent jobban tudnak... enyém is... ;)
2010. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hétfőn lesz 16 hetes és ma reggel mértem 6750gr. Nem túlsúlyos és a tiéd sem az. Ők így szépek, hogy van rajtuk egy kis hurkácska. És ha sovány lenne? Akkor meg az lenne az anyósod baja. Az anyósok már csak ilyenek.
2010. máj. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kisfia volt pufók, 4 hónaposan 8 kiló volt. Most 13 hónapos és 12 kiló körül van. 3 hónaposan forgott, 6-7 hónaposan mászott, előtte gurulva közlekedett, 8 hónaposan felállt, majd lépegetett, 12 hónaposan már egyedül jár.

Ha a doki, védőnő nem mondja hogy gond a súlya, akkor ne aggódj! Amúgy is, mit tehetnél? Nyilván nem fogod éheztetni. Vagy hogy gondolta anyósod? Ha elkezd mozogni, akkor kevesebbet fog hízni és ledolgozza.

2010. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nem vékony, biztos jó étvágyú:)majd lemegy,ha futkos majd egy jó félév mulva. Ezen felesleges stresszelned, mert fogyóztatni ugysem lehet.
2010. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na, az én babám most múlt 16 hetes és 8 kg. :-) De nem pufi (szép "magas"), és nem hinném, hogy a Tiéd az lenne! Egyébként mi még nem kezdtük el a kóstoltatást, a védőnő még min. 1 hónapig csak a tápszert javasolta.
2010. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam, hogy másnak is ilyen szép nagy babája van. Nem is tudom hogyan gondolta, hogy lefogyasztom. Nem mintha az ő fia, a párom nem lett volna ilyen nagy!! Nemrég néztük a képeit, tök uolyan, mint a lányunk.
2010. máj. 23. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
éjjen, nem vagyok egyedül!!! az enyém 67 cm, 7,6 kg és 4 hós lesz ((((((: csak anyatej, persze.
2010. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én babám 7500g 73cm 6 hónaposan, nem is kis pufók... minden gyerek más, anyósod hülye (már bocsánat),úgy jó babád ahogy van :) pont tökéletes :)
2010. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, aranyosak vagytok:))))gratula az anyatejes baba anyukájának, bár én is azon "hízlalhattam" volna...:))
2010. máj. 23. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!