Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen pszihcikai okai lehetne...

Milyen pszihcikai okai lehetnek annak, ha egy túlsúlyos ember (rövid idő alatt hízott nagyon sokat), azt mondja, azért nem fogyókúrázik, mert akkor rosszul lesz, elájul? Mivel lehetne segíteni neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 11:18
 1/7 komasa ***** válasza:

Fel kell hívni a figyelmét az elhízás következményeire. (magas vérnyomás, cukorbetegség, ízületi bántalmak, szívbetegség...)

Meg kell győzni, hogy nem lesz rosszul, és nem ájul el, ha egy személyre szabott, és fokozatos diétába kezd. Mondjuk ennek az eredménye csak hosszú távon látszik, nem fog leolvadni róla a fölösleg pár nap alatt!

Én pusztán azzal, hogy odafigyelek, hogy ne zabáljam tele magam, a nassolás csak ritkán megengedett és a szénhidrátbevitelt lecsökkentettem, 8 kg-ot fogytam 2 és fél hónap alatt.

2011. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak kifogás, mert most nincs kedve, nem akar fogyni. Mennyi az a nagyon sok? Hány kiló most mennyi centihez? Amúgy nem ér sokat a győzködés, lefogyni csak akkor fog, ha talál személyes motivációt.
2011. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először azért érdemeslenne megnézni,hogy milyen fiziológiai okai vannak a gyors elhízásnak és ez milyen hatással van rá.

Plcukorbetegség,pajzsmiirigy okozhat valóban ájulást ha leesik a cukra.

Tehát először kivizsgálás, utána pedig már nincski fogás,akkor lehet fogyókúrázni.

2011. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja, nem pszichikai ok, hanem kifogás.

A normális fogyókúrától senki nem lesz rosszul, csak a koplalástól. És ha már próbálta, és elájult, nem ártana - a túlsúlyára tekintettel - megnézni, nem cukorbeteg-e.


Rövid idő alatt csak betegségtől lehet sokat hízni, zabálástól nem. Amíg nem derül ki a betegsége, pl. pajzsmirigy, cukor stb., addig attól is hízni fog, ha ránéz az üres(!) tányérra.

Úgyhogy kivizsgálásra próbáld rávenni.

Minden nap számít, mert 10 kilót még mindig könnyebb leadni, mint 20-at, 30-at, pedig ha nem tesz valamit, előbb utóbb ennyi lesz belőle.

2011. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veletek, hogy nagy valószínűséggel csak kifogás. Nem arról van szó, hogy ne egyen, csak mást és máshogyan. Pontosan nem tudom hány kg, de oan 165 cm, és 100 kg körül( tényleg csak becslés). Én is a kivizsgálásra gondoltam. Amúgy kb 2-3év alatt hízott mondjuk 25 kgt. Nagyon szeretem, és ezért szeretnék neki segíteni. Ha szóvá teszik neki, akkor kiborul, tehát nagyon óvatosan kell. Nem tudom egyszerűen mivel lehetne segíteni, ehhez még nagyon fiatal (30éves), hogy így "tönkretegye" a szervezetét. Nagyon köszönöm a válaszokat, és továbbra is lelkesen fogadom őket!
2011. jún. 16. 12:24
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem pedig elég keményen kellene megmondani neki, akkor talán észhez tér és elgondolkodik.

Én nekem csak 10 kg feleslegem volt és azt mondták lefolyok egyszer az ágyról. Ez hatott.

2011. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
uhhh, most látom csak, hogy csúnyán elírtam:) pszichikait akartam természetesen...
2011. jún. 16. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!