Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám át, hogy...

Hogyan szoktathatnám át, hogy hamarabb aludjon el este?

Figyelt kérdés

4 hónapos fiam 10-11 körül alszik el este. Hiába van 7kor fürdetés, ő addig vígan elvan ébren.

Alapból nem zavarna, mert mi is későn fekvők vagyunk. Viszont így csak 10 körül indul a nap, mert ő addig alszik (6 körül felkel cicizni, de vissza is alszik).


2017. aug. 1. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyire aktív a délutánotok? (Már amennyire aktív lehet egy 4 hónaposnak babával.) Vagytok kint délután az udvaron/parkban, bárhol a levegőn?


Esetleg reggel csinálhatsz olyat, hogy naponta, kétnaponta fél órákkal korábban megpróbálod felkelteni mondjuk fél 9ig hátha akkor hamarabb is fekszik másfél órával.

2017. aug. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hónaposan már végigaludta az éjszakát majd 5 hónapos korában minden megváltozott. 7kor fürdettjük születése óta. Volt olyan, hogy éjszaka 1kor aludt el, sőt volt 2 alkalom amikor 3kor és délben kelt fel. Sok mindent kipróbáltam, de semmi sem vált be. A végén kipróbáltam amit nem igazán szerettem volna. Teljes sötét, sírni max 2 percig hagytam. Bementem hozzá, a kiságyról a kanapéra fektettem magam mellé és simogattam és nyugtattam. A 3ik napon elaludt időben. A délutáni alvásnál kezdetben nem aludt, de nem sírt a kiságyban hagytam és 1-1.5 órát ott hagytam. Pár nap múlva abban az időpontban is elaludt. Azóta nincs gond az alvással, persze vannak kivételek fogzás, hasfájás, meleg. 7kor fürdetjük, fél 8ra vagyunk kész mindennel öltöztetes, fogmosás, vitamin stb. akkor kerül ágyba, eszik van, hogy már azon elalszik, de sokszor még játszik. Legkésőbb 9kor alszik. Reggel 7-8 között ébred.
2017. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom amit az előző írt. Én is úgy csináltam, hogy 4-fél 6ig volt alvásidő délután. Ha ő 5kor aludt el akkor is felkeltettem fél 6kor.
2017. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eléggé aktív. Késő délutàn van egy nagy sétánk is minden nap kutyussal. Közben végig ébren van babó is. Igazából ilyenkor ébren van 4-5 órát. Még csak az álmosság jelei sem mutatkoznak rajta, pedig kb 8tól már sötét, nyugi, hátha egyszer rájön hogy hamarabb aludjon. Eleinte mindig 11-12 körül aludt el. Szóval azért ennek az 1 óra előrelépésnek is örülök.
2017. aug. 1. 08:37
 5/9 anonim ***** válasza:
10-kor kel! Korábban kéne kicsit!
2017. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy későn indul a nap? Te nyugodtan fölkelhetsz a 6-os szoptatás után, és csinálhatod a dolgod, míg ő alszik.

Később, ha már játszótérre, bölcsődébe mentek, ébreszd fel korábban, előbb utóbb este is aludni fog.

2017. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De miért baj, hogy ha ti is későn fekszetek amúgy is? Ha 10-kor kezdődik a nap, akkor reggel 4 órád van bármi másra. Én ilyenkor tanultam, meg házimunkát csináltam és egész nap a babával lehettem. Magától át fog állni amúgy, de én a helyedben inkább kihasználnám az ajándékba kapott időt.
2017. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha magától át fog állni később, akkor végülis nem problémázok rajta.

2017. aug. 1. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiad akkor gyakorlatilag 12 órát alszik. Szerintem az a lényeg, hogy ez meglegyen neki. Ha este 8- kor aludna, akkor 8- kor kelne reggel. Én ébreszteném reggel, amíg be nem áll az a rendszer, ami mindenkinek megfelelő.
2017. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!