Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek 8-9 hónaposan már értelmes és érthető szavakat tudott mondani a babája? Esetleg 1 évesen már beszélt pár szavas mondatokban?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a fórumokat és azt látom ez ritkaság, és sokan el sem hiszik, hogy léteznek ilyen esetek. Nekünk született a családban egy baba, a húgomnak. nagyon korán csinált mindent, 5 hónaposan ült támasz nélkül és 9 hónaposan eljárt rendesen egyedül. Közben 1 évesen már összefüggő mondatokban beszélt, azt mondták fejlettebb az agya az átlagnál. Mos 6 éves és ír, olvas, számol rendesen. Vannak még ilyen különleges babák, gyerekek?

2017. aug. 1. 23:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Az unokatesom volt ilyen, 1 evesen folyekonyan beszekt.
2017. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
és mikor kezdte? a húgomé 6 hónaposan kezdett egyre jobban gagyogni mire 7-8 hónaposan már szavakat mondott később meg már tudta, hogy én ki vagyok és mikor látott mondta a nevem ez kb 8 hónapos kora után volt nem sokkal még nem felejtettem el azt a pillanatot :)
2017. aug. 1. 23:45
 3/23 anonim ***** válasza:
Nekem a bátyám volt ilyen, 1 évesen beszélt tulajdonképpen folyékonyan, szüleim mindig mesélik, nem most volt, már mindketten 30 felettiek vagyunk :).
2017. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, nekem a férjemről voltak ilyen hallomások, hogy mikor 1 évesen vitték oltásra, szó szerint elzavarta az orvost a búsba úgy beszólt neki a szülei anyósomék még mindig nevetnek ezen, hogy más gyereke még csak dadadázott ő meg kinyitotta a fecsegőjét és megszólalt de szépen és még folytatta tetőzte :D én terhes vagyok kiváncsi vagyok az enyém is hasonló lesz-e ha már a családon belül halmozódik :)
2017. aug. 1. 23:52
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

45 eves az unokatesom, az anyukaja mar nem el, igy nem tudom megkerdezni, hogy volt, de az biztos, hogy 1 evesen folyekonyan beszelt.

Van ilyen, nem egetrengeto. Masban meg elmaradottabb, minden gyerek mas, ettol meg nem lesz zseni, ahhoz azert tobb minden kell 😉

2017. aug. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

Hat az enyem mindent elobb csinalt az atlagnal mozgasban, 5 hosan nem tamasz nelkul ult mint a kerdezoe, hanem allt, menni, futni is extra hamar megtanult.

Viszont 11 hosan meg nem beszel, es en soha, se jatszon se jatszohazban se hallomasbol nem hallottam olyat, h valaki 1 evesen beszeljen egesz mondatokban. Igy oszinten szolva nem hiszem el.

2017. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

Elvileg én voltam így, 9 hónaposan mondtam hogy "nem", egy évesen már több szót ismertem, másfél éves koromra mondatokban beszéltem, két évesen folyékonyan.

Mindent korábban kezdtem mint az átlag, anyukám a kiskönyvemben vezette részletesen hogy mit mikor csináltam először. :)

2017. aug. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Azert az, hogy 2 evesen folyekonyan beszelsz enyhen szolva mas, mintha 1 evesen beszelnel folyekonyan! 2 evesen rengeteg gyerek beszel, 1 evesen (azaz 12 honaposan) meg kb senki!
2017. aug. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

Párhónapja a buszon volt egy kislány, megkérdeztem, 9 hónapos volt. Ülni úgy ahogy tudott, járni nem. Folyamatosan beszélt ilyeneket, hogy "ott a kereke" babakocsira mutatva. Majd kinézett az ablakon és mutatta és mondta, hogy " a busznak is van kereke".


Furcsa volt, az én gyerekemnek ebben a korban tipikus dundi babafeje volt és halandzsázott és nèzelődött, a kislány vékonyabb arcú, okosabb szemű baba volt. Szinte lehetett látni, hogy gondolkozik.


Hátrányosabb helyzetűnek tűntek, remélem nem kallódik el..

2017. aug. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a nagyobbik kezdte ugy hogy kb pár hosan mikor foga is alig volt, leartikulált tőlem olyanokat pl haza megyünk, gyere ide, hanglejtés is stimmelt

12 hosan az összetett szavakig jutott el (de amikor a mozgasfejlodes volt eloterben 6-12 ho a kuszastol az onallo járásig, addig a beszéd hatterbe szorult)

Járastudas utáni szavai kb tente, tejcsi, narancslé, szeretlek, vakvarju, es hasonlok


1,5 évesen kerult bölcsibe, onnanstol megkukult egy évre. A gondozok nem hitték el hogy tud beszélni.2,5 évesen kezdett ujra, szavak, összetett szavak, tőmondatok.3 évesen már összetett mondatok, helyesen ragoz, multidőt, jövőidőt is használ. Olyan hibái vannak csak, mint pl" te sem eszel, én is nem eszek", vagy "nekem is nem szabad", vagy pl megkér:" anya, betakarózol?"(takarjam be)

2017. aug. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!