Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menjünk-e orvoshoz a légzésfig...

Menjünk-e orvoshoz a légzésfigyelő miatt?

Figyelt kérdés

4 hónapos babáról van szó.

Kb 2 hete majdnem minden éjszaka (2nap kivételével) becsippan a légzésfigyelő (angelcare ac401) , ugyan abban az idő intervallumban (3-5 óra között). Fogalmunk sincs, hogy van-e valódi oka a csippanásoknak, mert mire átérünk (sőt ahogy kinyitjuk a szemünket) már vesz levegőt (látszik a szülői egységen). Az, hogy lemászik, nem magyarázza meg a dolgot, mert van hogy a kiságy végében van, viszont van, hogy telibe rajta fekszik az érzékelőn. Egyszer volt, hogy rendesen beriasztott, de akkor is már ébren volt, mire az ágyához értünk.

Szóval azért vagyunk tanácstalanok, mivel "csak" a 15 másodperces figyelmeztető csippanások vannak, nem rendes riasztások. Vegyünk először másik légzésfigyelőt, vagy irány az orvos?


2017. aug. 2. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Háziorvossal kell konzultálni minél hamarabb.
2017. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném a dokit, ilyen melegben simán lehet, hogy kimaradnak azok a levegők, amikor mélyen alszik és csak a csippanásra kel fel és vesz újra levegőt. Meg amúgy is, inkább röhögjön ki a doki, mint hogy baj legyen a babával.
2017. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk akkor csinálja ezt a légzésfigyelő, ha merül benne az elem. Először éjszakánként egyszer- egyszer riaszt, utána pedig egyre többször.
2017. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én elvinném, inkább feleslegesen, minthogy egyszer késő legyen.
2017. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Cseréljetek elemet, és állítsátok kevésbé érzékenyre.
2017. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most nyugodt esténk volt. Kihúztam, visszadugtam, megbabráltam a kütyüt, hátha csak ennyi volt a baj (bár nem hiszem) de még egy csippanás és megyünk orvoshoz.

Sajnos az elemcsere nem opció, mert hálózatról megy (pont ezért, hogy ne hozza ránk a frászt ha merúl)

2017. aug. 3. 11:56
 7/11 anonim ***** válasza:
esetleg ha tudsz, állíts az érzékenységén, hogy aa legkisebb légvételt is érzékelje. Nekem bevált, azóta nem csippan
2017. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de elfelejtettem írni, hogy már az is megvolt. Még 2 hónapos korában 1-2 csipogás után. Akkor ezzel el is múlt a probléma.

Most nem tudom mi lehet. Talán ez a meleg?! (30-31 fok van a lakásban :( )

Mondjuk sokáig nem találgatok, hétfőn elviszem orvoshoz :(

2017. aug. 4. 05:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit mondott az orvos?

2017. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia


Beutalt ekg-ra, kardiológiára. De még várjuk, hogy eljöjjön az időppnt napja.... :( addig megőrülök, hogy minden nap erre kell kelni, és nem tudok ellene tenni

Rettegek, hogy egyszer késő lesz már a riasztás ... :(

2017. aug. 19. 06:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!