Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb.2 hónapos babám nincs el...

Kb.2 hónapos babám nincs el 10 percig sem egymagában, én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés
7 hetes babáról van szó. Állandó "figyelemre" vágyik. Most már sokat van ugye ébren. Folyamatosan kézben akar lenni olyankor. Sőt, folyamatosan szopizni akar olyankor! Már egybefolynak a szoptatások. Nem tudom mit tehetnék. :( Ha felébred, szopizni akar. Ha ébren van - kb. akkor is. Alváshoz meg főleg kell ugye neki, hogy el tudjon aludni. Viszont mikor már alszik rajta, lerakom, felébred! Tanácsokat várnék az ügyben. :(
2017. aug. 7. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrás :))

"Folyamatosan szopizni akar.." - csinálja magának a tejet

2017. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

két verzió van szerintem. Elfogadod,hogy ez egy ilyen időszak,ezzel jár és szoptatsz amikor kéri meg cipeld(akár kendoben)amikor kéri.Par het vagy honap es elmúlik..Vagy ha tudod,hogy minden ok vele,akkor hagyod sírni es kesz,majd megszokja. ..

Azt neked kell eldontened,hogy melyikre vagy képes

2017. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesem se sokat. Vannak ilyen babák. A tied még nagyon picurka, teljesen normális, nem rontottál el semmit. A szopi meg tényleg növekedési ugrás lehet, elvileg csak pár nap, amíg felszaporítja a tejet magának.Hordozni nem próbáltad?Én kb. ilyenkor kezdtem el rugalmas kendőben, nagyokat aludt rajtam, a kezeim pedig szabadok voltak.
2017. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmit sem rontottál el, ez egy teljesen normális viselkedés egy 7 hetes babustól. Élvezd ki a pici, puha testet, ahogy bújik hozzád. Ne szégyelj segítséget kérni! Ebben az időszakban jó barát a kajafutár, a takarítónő és az online boltok. Ha nagyon kivagy ettől az állapottól, azt se szégyelld! Alakíts ki napirendet. Én is kivoltam a folyamatos szoptatástól. Nekünk sokat segített a Suttogó módszer.Nem tartottunk be belőle mindent, de sok elemet beépítettünk a mindennapjainkba. Nagyon fontos, hogy minden nap legyen időd magadra! Ha csak 10 perc, akkor annyi. Ha sikerül 1 óra, az még jobb. A lényeg, hogy olyankor csak magaddal törődj! Mosd meg a hajad,fesd ki a körmöd, egyél egy tányèr kaját tökegyedül, vagy aludj egyet. Az is fontos, hogy minden nap mozduljatok ki egy kicsit. Lehetőleg minden nap ugyanabban az időben. De akkor sem kell idegbajt kapni, ha nem sikerül. Csak lazán! Pár hónap és elindul felfedezni, akkor majd örülsz neki, ha egy puszira el tudod kapni. ;)
2017. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit kivagyok ettől, valamelyik nap délután 3-kor tudtam nekiállni az ebédet megfőzni. :( Délelőtt jóformán lehetetlen sokszor meginni egy kávét (na jó, szoptatás közben azért megoldható), vagy csak szimplán beállni a tus alá. Aztán vannak jobb napok, vannak ilyen "nyűgösebbek". A hordozókendőt más is ajánlotta, hozzátette azt is, hogy a 3 hónapos babáját csak aludni rakja le (ha elalszik benne). Úgyhogy ezt inkább kihagynám! Próbálom arra szoktatni, hogy picit egyedül is "elcsodálkozzon". Hát nem könnyű... Viszont ma például egy olyan délelőttünk volt, hogy tényleg csak szopizni akart. Amint leraktam, sírt, üvöltött. Szerintem semmi baja nem volt! De csak a szopi kellett neki, azon szundikált, kortyolt néha, és nagyon jól érezte így magát. Picit azért kiborultam ezen, nem hinném, hogy ez (még mindig) a növekedési ugrás, ha egyszer tuti jól lakott már, de akkor is kézben, cicizve alszik. :(
2017. aug. 7. 15:30
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Hidd el, hogy normális, hogy állandóan igényli a közelséged. Nekem is volt, hogy du. 4-kor ettem először. Ezt túl kell élni. Tényleg kérj segítséget, ha tudsz. Nekem csak a férjem volt, én is ki voltam bukva sokszor. Ezt az időszakot túl kell élni. Sokan nem beszélnek erről, csak a habos-babos boldog pillanatokról. Mi az első három hónapban rendeltük a kaját, mert esélyem sem volt főzni, enni is csak kapkodva, nekem is sírt, amint letettem. Azért a hordozást megpróbálhatod, ott mindig testközelben lenne, lehet a sok szopi is inkább a közelséged miatt, komfortként kell a babádnak, nem azért mert éhes. Kitartás, ahogy nő, és fejlődik, egyre könnyebb lesz!

2017. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most virtuálisan meg leszek kövezve, de én 3 hónapig bírtam a nonstop szoptatást, aztán tápszerre váltottam. Valahogy nem volt meg az összhang a babával, vagy nem is tudom. Szívott kettőt, aztán ordított, megint szívott kettőt, elaludt. 5 perc múlva kezdődött elölről. Tápszerrel viszont szuperul működtünk. De ha szeretsz szoptatni, akkor lehet, hogy csak egy jó napirend hiányzik. Az is sokat segít, ha a baba tudja, mikor mi következik.
2017. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, én 3 hétig bírtam, pont az akkori növekedési ugrás közben lett mellgyulladásom, utána egy darabig fejve kapta a kisfiam a tejcsit, aztán kb. 2 hónaposan áttértünk a tápszerre. Nekem is megkönnyebbülés volt. ;)
2017. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Nem lehet, hogy front volt? Az en nyugis babam se volt ma el egyedul, nekem is faj a fejem, a hasam, ferjemnek is faj a feje, a kettonk hangulata meg pluszban kihatott a babara. A mienk tapszeres, nem cicil de tobbszor akart enni es nincs mar novekedesi ugrasa..
2017. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szoptatás majd szépen "beáll" és a baba is ellesz egyre többet magában. Addig nyugodtan kösd magadra szerintem,aztán ha már játszani fog,elkezdődik a mozgásfejlődés ő sem fog mindig akarni rajtad lógni. Kislányom 3 hónapos múlt,szopi szépen rendeződőtt 3-3,5 órára,egyre többször elbambul,elgagyog a játékainak. Neha van még "meg se próbálj letenni" napja,de ez ilyen,babák,nem lehet elvárni,hogy lerakom és majd szép csendben néz ki a fejéből.
2017. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!