Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Gyed-et betudom adni a...

A Gyed-et betudom adni a kormányablakban is vagy mindenképpen a munkáltatónak kell továbbítania?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat :)

2017. aug. 11. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkáltatók kell, mivel neki kell kotoltenie a jövedelemre vonatkozó részleteket
2017. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp munkáltatónál add le, mert hiánypótlást fognak kérni a cégtől és egy hónapot is csúszhat a dolog. Én a CSED-del jártam így.
2017. aug. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A munkáltató visszadobta a papírt miszerint nekik a lapon nem kell semmit kitölteni. Plusz adott egy munkáltatói igazolást és úgy betudom adni elvileg.

Így működhet?

A kormányablakban azt a választ kaptam hogy ők is betudják adni ha úgy van. Nem volt túl segitőkész az ügyintéző.

2017. aug. 11. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az a papír kellett a cégtől, így már beadhatod. Elég bunkó dolog, hogy nem küldik be ők... alap lehetne ennyivel segíteni a kismamát.
2017. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyed kérelmet a munkáltató kell hogy továbbítsa. "Hogyan kell igényelni a gyermekgondozási díjat?


I. Biztosítási jogviszony alapján igényelt gyermekgondozási díj iránti kérelem benyújtása 


A gyermekgondozási díj iránti kérelmet írásban „Igénybejelentés gyermekgondozási díjra” elnevezésű nyomtatványon két példányban a foglalkoztatónál kell benyújtani.


A gyermekgondozási díj iránti kérelem a csecsemőgondozási díj iránti kérelemmel együtt is benyújtható a "Nyilatkozat csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj együttes igényléséhez" elnevezésű nyomtatványon.


A gyermekgondozási díj iránti kérelmet abban az esetben is a foglalkoztatóhoz kell benyújtani, ha a kérelmező a biztosítás megszűnését követően igényel gyermekgondozási díjat."

2017. aug. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt hajlandó a munkáltató továbbítani a csed igénylését az oep felé. Így én írtam egy levelet a kormanyhivatalnak, hogy hivatalból legyenek szívesek a munkaltatotol a szükséges dokumentumokat bekerni. Az igénylőlapot kitöltöttem, plusz ugye a levél. Nem csúszott semmi, időben megkaptam minden ellátást!
2017. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!