Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális, vagy mutassam...

Ez normális, vagy mutassam meg orvosnak?

Figyelt kérdés
11 hónapos babám kapaszkodva feláll és lépeget a bútorok mellett. Azt vettem észre, hogyha áll, a bokái mintha kicsit befelé dőlnének, tehét a belső talpélére jobban támaszkodik. Ez normális, amíg nem indul el magától, és később fog még igazodni? Egyébként van már cipője (Siesta), de legtöbbször mezítláb van itthon. Hordassam vele többet a cipőt, vagy ne?
2010. máj. 24. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom 16 hós,és kicsit a bal lábával megy befelé.Dokinak mondtam,azt mondta,ebben a korban még nem fontos,mert most alakul ki,de persze azért figyeljük.
2010. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem az a gond hogy a lábfejével befelé lépked, hanem ahogy áll a talpán, teljesen a belső talpélére támaszkodik, mintha a bokája befelé lenne dőlve.
2010. máj. 24. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez lehet genetika is, ezzel nem tudsz mit csinálni. Nekem pl a lányom apjának úgy áll ahogy leírtad, a lányomnak szintén. Viszont az összes ekkora korú még lúdtalpas, tehát ez később változni fog neki, de ha valójában valamelyikőtöknek ilyen a bokája / mint pl nálunk is / akkor ez nagykorára is így marad.
2010. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem kell vele foglalkozni, mert még nem megy biztosan még meg kell tanulja, hogyan is álljon és induljon el biztosan, ez szerintem normális, ha elviszed orvoshoz nem hiszem, hogy fognak vele csinálni valamit, mert az én fiam lábujjhegyen jár és azt mondta a doki, hogy ha betöltötte a 2 éves kort és akkor is még lábujjhegyen jár akkor kell lépni, azaz gondolom elküldenek egy szakorvoshoz.
2010. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A családban senkinek nincs ilyen problémája, én is arra gondoltam, hogy ez még igazodni fog, és nem marad így, de azért a gyerekorvosnak meg fogom említeni.
2010. máj. 24. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a múltkor kérdeztem a dokit, hogy kell e egy évesen vinni a fiamat az ortopédiára, és ő azt mondta, hogy nem ,mert ilyen idős korban még úgysem (tudnak) korrigálni semmit. Szerintem még várj, legalábbis amig elindul mindenképp. És egyébként ortopédián is azt mondják, hogy max akkor érdemes menni vele, ha már biztosan jár.
2010. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!