Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár hozzátok bejárónő, kertész...

Jár hozzátok bejárónő, kertész? Miért kéne mindent nekem csinálni?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint felesleges, hogy hozzánk bejárónő jár heti 2 alkalommal, mert akkor minek vagyok én itthon... (3 hónapos a babánk).

Hatalmas a házunk, mellé van egy nagy kert is medencével, sok füves területtel. Mikor beköltöztünk, a férjem mondta, hogy ő sosem volt az a típus, aki szabadidejében füvet nyírna, vagy porszívózna, ezért mondta, hogy ő fizeti a kertészt és a bejárónőt is, legyen nekem is szabadidőm a munka mellett. De ugye most itthon vagyok és az anyósom húzza a száját, hogy "csak lógatom a lábam a gyerek mellett" és hogy igenis rúgja ki a férjem a bejárónőt, oldjam meg én a háztartást.

Nekünk is vannak programjaink, mindig megyünk valahová. Igyekszem főzni is legalább heti 2 alkalommal, de tény, hogy a legtöbb időt napközben a lányunkkal töltöm.


Nagyon rosszul esik, hogy az anyósom ezt úgy állítja be, mintha én semmit nem csinálnék, főleg, hogy eddig nem volt problémánk egymással. Ráadásul mint megtudtam, telebeszéli a férjem fejét mindennel, pl. hogy nekem ne legyen hozzáférésem a számlánkhoz, ne itthon tartsa a férjem a készpénzt, hanem vigye el hozzájuk, stb. Ja, meg a legjobb, hogy én a gyerek által meglopom (!) a férjem, mert múltkor azt mondtam, hogy babaruhát megyek vásárolni és magamnak is vettem két kabátot, meg egy cipőt... Úgy, hogy közös kasszán vagyunk.


2017. aug. 12. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
anyosod tudhatta h a kisfia nem egy füvet nyíró típus,nem is értem akkor most tőled várná ezt el??nekem a kis lakás rendbentartása is elég bőven,ha ekkora házam lenne lehet kérnék én is segitséget hasonloan hozzád...
2017. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, tőlem. Mert én "úgyis egész nap itthon vagyok, az időmből kitelik" ...
2017. aug. 12. 15:43
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk nem jár, férjem kéthetente végigszalad a kerten, én mindig kicsit rendezgetem a gyerek mellett, ha adott napon 5 percet gyomlálok akkor annyit, nem görcsölünk egy kis gazon :D egyébként csak fű van meg virágok, és nem is nagy. A házat is nagyjából én takarítom (80nm), azt is mindig egy kicsit itt-ott, ha jön valaki kb akkor van egyben az egész, de mivel sosincs elhanyagolva így gyorsan megvagyok. Főzéssel úgy vagyok, ha nincs kedvem vagy ötletem, akkor ebédszállítótól rendelek, kb havi 7-8 nap.


Anyósoddal meg addig ne foglalkozz, amíg a férjed melletted áll. Ha dolgoztál, akkor most is van bevételed, tehát nem csak az ő pénzét viszed. Ha meg mégis az övét viszed, ami közös, mert házasok vagytok, akkor is a magánügyetek mire költitek. Én is vettem telefont, biciklit meg néhány drágább dolgot mióta itthon vagyok, de nem érzem úgy, hogy a másik pénzét költöttem, mivel az én csedem/gyedem is benne van a közösben.

2017. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
Nekem az a fura, hogy a férjed fizeti a kertészt... Mégis van ő pénze? Nem közös?
2017. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Úgy értve, hogy az ő ötlete volt.

Mert ő tényleg nem az a fajta, aki hazajön a munkából és nekiáll itthon is dolgozni a kertben, vagy a ház körül.

2017. aug. 12. 15:55
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Ő se csinál otthon semmit, te se. Összeilletek. Nem, a heti két főzés nem számít... A pofám leszakadna, ha ilyen naplopó lennék. Nem kell belehalni a házimunkába, de te semmit nem csinálsz.
2017. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Őszinte leszek, ha nagy házban élnék, nagy kerttel, és lenne egy rahedli pénzem, biztos, hogy egy métert nem tolnám a fűnyírót, és a személyes tereken kívül (háló, saját fürdő, ilyesmi) szívesen takaríttatnék takarítónővel. Most se élünk rosszul, de nem nagy a lakás, megoldom, a füvet meg letolja hetente a férjem.

Anyóskának nem tetszik, hogy jó dolgod van, ennyi. Nyilván neki is jó lett volna ez annak idején, de neki nem járt, ezért most irigy.

2017. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Heti 2x főzöl, amúgy a gyerekeddel vagy állandóan? :D Te tényleg csak lógatod a lábad. Irigyellek is, meg nem is! :D
2017. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Miért lenne baj, hogy csak kétszer főzök?

A férjem nem ebédel itthon, az irodájának az utcája tele van éttermekkel. Ezért van, hogy mi is arra sétálunk a picivel és így tudunk együtt ebédelni. (Igen, tudom, ilyenkor hirtelen mindenki ott dolgozott/dolgozik és tudja, hogy milyen az ország összes étterme és sosem enne ott.)

A lányunk még csak tápszert kap, neki sem kell külön főznöm.

2017. aug. 12. 16:11
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Ha annyi pénzem, és akkora házam lenne, amekkora nincs, akkor hozzánk is tuti járna. Most attól, hogy mittomén, a bejárónő jön heti kétszer, attól még nem az van, hogy nem csinálok semmit, csak mondjuk nem szakadok bele a háztartásba. Azért baba mellett illik olyan tisztaságnak lennie, hogy enni lehessen a padlóról (költői túlzás, nyilván az egészséges mennyiségű kosz nem árt :D), de mondjuk egy 150+ nm-es házat egyedül megcsinálni nem egy óra, mint nekem a 28-at.


Én ilyen esetben - ha mondjuk az én rokonomnak lenne ilyenje - inkább azon filóznék, hogy nem tartanak-e attól, hogy meglopják őket... mert azért na, csak idegen a házban.

2017. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!