Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár hozzátok bejárónő, kertész...

Jár hozzátok bejárónő, kertész? Miért kéne mindent nekem csinálni?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint felesleges, hogy hozzánk bejárónő jár heti 2 alkalommal, mert akkor minek vagyok én itthon... (3 hónapos a babánk).

Hatalmas a házunk, mellé van egy nagy kert is medencével, sok füves területtel. Mikor beköltöztünk, a férjem mondta, hogy ő sosem volt az a típus, aki szabadidejében füvet nyírna, vagy porszívózna, ezért mondta, hogy ő fizeti a kertészt és a bejárónőt is, legyen nekem is szabadidőm a munka mellett. De ugye most itthon vagyok és az anyósom húzza a száját, hogy "csak lógatom a lábam a gyerek mellett" és hogy igenis rúgja ki a férjem a bejárónőt, oldjam meg én a háztartást.

Nekünk is vannak programjaink, mindig megyünk valahová. Igyekszem főzni is legalább heti 2 alkalommal, de tény, hogy a legtöbb időt napközben a lányunkkal töltöm.


Nagyon rosszul esik, hogy az anyósom ezt úgy állítja be, mintha én semmit nem csinálnék, főleg, hogy eddig nem volt problémánk egymással. Ráadásul mint megtudtam, telebeszéli a férjem fejét mindennel, pl. hogy nekem ne legyen hozzáférésem a számlánkhoz, ne itthon tartsa a férjem a készpénzt, hanem vigye el hozzájuk, stb. Ja, meg a legjobb, hogy én a gyerek által meglopom (!) a férjem, mert múltkor azt mondtam, hogy babaruhát megyek vásárolni és magamnak is vettem két kabátot, meg egy cipőt... Úgy, hogy közös kasszán vagyunk.


2017. aug. 12. 15:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én is takarítok, a kisebb dolgokat megcsinálom, naponta kétszer felmosok, meg rend van mindenhol.


Nekünk őt több barátunk is ajánlotta, akiknél már évek óta takarít és sosem volt vele probléma.

2017. aug. 12. 16:25
 12/18 anonim válasza:
68%

Nálunk is kb ez a helyzet.

3 telken van a kertünk, gyümölcsös, zöldséges.

És egy hatalmas ház.

A kertben van segítségem, a házban nincs.

3 kisgyerekkel vagyok itthon, de a házat nem bíznám másra. Ne. Tudom elviselni ha más a cuccaimhoz ér, de a kertben van segítség.

2017. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megtehetitek akkor kit érdekel, hogy ki mit mond, vagy mi a véleménye arról hogy takarítónő és kertész jár hozzátok? Ha megtehetnénk akkor lehet, hogy mi is vennénk fel takarítónőt, 150+nm-es 2 szintes 4 szobás, 2 fürdőszobás házunk van, plusz a garázsrész ami az egész ház alatt be van építve:D gondolhatod, hogy egy nagytakarítás van hogy 1,5 napig is eltart...mondjuk én nem hiszem hogy bírnék egy idegent kerülgetni a saját házunkban főleg ha itthon is vagyok a gyerekkel. Mondjuk nekem a takarítás nagyon rutinosan megy, hozzászoktam a nagy térhez, úgyhogy nem olyan nehéz megoldani azért:)
2017. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%
Hozzánk is jár mert két gyerek és a munka jem volt időm mindenre
2017. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Hát, ha sok pénzem lenne én is lógatnám a lábam. Bejárónő, takarítónő, kertész. :)

Egyébként nem azért vagy otthon, hogy a háztartást vezesd. Azért, hogy a gyerekkel légy. Szoptatsz, ellátod, ringatod. Én örülnék ilyen kényelmi szolgáltatásoknak :)

2017. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Jajh, az én anyósom úgy is lelustázott, hogy 10 órás munka mellett két naponta főztem. :D

Mert hogy miért nem minden nap?

A két gyökérrel, akik mindig tudják mi a másik dolga (meg anyósoddal) ne foglalkozz, szeretnének ők így élni!

2017. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

hozzánk is jár takarítőnő, heti 1 alkalommal. Ezt csak azért írom, h lásd én is igénybe veszem a kényelmi szolgáltatást és szerencsére anyagilag is telik rá.

DE: fontosnak tartottam mindig, h a gyerekek olyan környezetben nőjjenek fel, h ne legyen mindig minden alájuk téve. Ne azt lássák, h anya, apa csak szórakozik és pihen a házban és a ház körüli munkákat meg mások látják el.Mert ha ilyen környezetet teremtetek neki, akkor egyszerűen életképtelen lesz. nem tanulja meg, h a családon belül mindenkinek megvan a maga feladata és dolga. Mert most lehet, h jól álltok anyagilag, de bármikor bármi történhet és én fontosnak tartom, h a gyerek megtanulja és inkább megélje, h milyen apával fűvet vágni, barkácsolni stb, anyával főzni vagy takarítani.

Szóval a lényeg, lehet ilyen szolgáltatásokat igénybe venni, csak mértékkel.

2017. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát kertész vagy valamilyen segédmunkás hozzánk is járhatna időnként, csak mi nem költünk rá, előbb utóbb megcsinálja a férjem, de így meg nem szép az udvar.


Bejárónő is jöhetne, csak nem tudnék neki munkát adni. Az nekem nem segítség, ha ott kell ülnöm mellette, és dirigálni, hogy ezt a ruhát nem kell vasalni, mert csak itthon hordom, azt meg ne hajtogasd, hanem vállfára tedd stb. Vagy 2-szer 10 percre sem hívhatom el, hogy most pakold be a mosogatógépet, most meg pakold ki. Nagytakarítani szintén nem tud, hiszen nem tudja, hogy mit akarok kidobni, minek hol a helye. Tehát bejáró nővel ugyanúgy nem lenne szabadidőm elmenni otthonról, tehát nem érdemes költeni rá.


De ha nektek telik rá, tudnak mit segíteni, akkor fizessétek, anyósnak meg véleménye lehet, de beleszólása nem. Csak a férjed mondhatná, hogy ne tart bejárónőt, de ő meg kertészt tart.

2017. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!