Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akikhez bejárónő járt a baba...

Akikhez bejárónő járt a baba születése előtt is! A későbbiekben hogy volt a dolog?

Figyelt kérdés

Most rendesen jár hozzánk,hetente 4 alkalommal,de nem tudom,hogy ha megszületik a kislányunk,akkor hogy legyen.


Az első pár héten jöjjön ritkábban,nehogy behozzon valami fertőzést a házba?

Vagy elég csak az,hogy a pici szobájába nem megy be?


Miután a babótok nagyobb lett,ti otthon voltatok,amíg takarított vagy elmentetek valahová (pl. sétálni,barátnőzni,vásárolni,stb),hogy ne legyen ott a tisztítószerszagban meg a porszívózajba?

Vagy ezek nem is zavarják annyira a babát?



Bocsi,ha kicsit bugyuta a kérdés,de nagyon parás vagyok,ha a piciről van szó.


2012. jan. 9. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kicsim elalszik a porszívó zajára :) Ha már az elején hallja kevésbé fogja zavarni a későbbiekben.

Viszont én egyáltalán nem hívnám oda a takarítónőt jó pár hétig, főleg ha mostanában szülsz. Nagyon sok a baci és influenza járvány is alakulgat már rendesen.

Szerintem old meg te a dolgot pár hétig, nélküle

2012. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is legalább 1 hónapig amíg ez az influenzás idő van, ne menjen, oldd meg nélküle.

A porszívózaj nem zavarja a babát, mert a lányom is elaludt a hangjára. Tisztítószerszag a WC-ben és a fürdőszobában van leginkább oda pedig addig úgysem viszed a babát, amíg takarítod/takarítja a bejárónő.

Semmi baja nem lesz, ha nem mentek el amíg takarít.

2012. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk ugyanúgy jött a bejárónő, nem gondolom, hogy több bacit hozott volna be hozzánk, mint pl. a férjem, aki azért csak eljárt dolgozni minden nap, vagy akár más látogató, tehát ilyen szempontból felesleges az aggodalom.


A porszívózajt jó, ha megszokják, mert ha mindig kínosan ügyeltek a baba körüli csendre, akkor később egy ajtónyikordulásra is fel fog ébredni, sok kellemetlenséget megspórolsz neki és magatoknak, ha kicsi kora óta zajhoz szoktatjátok.

2012. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem csak heti egyszer jön, az első két hétben volt rossz abb mert addig nem vittem ki, akkor nem köztöt helyette anyukámmal felváltva takarítottunk amíg én etettem ő csinált valamit meg amit bírtam én is megcsináltam. Nálunk ez csak heti egy általános takarítást jelent amúgy mosni mosogatni vasalni szinte minden nap szoktam. Most már jön rendszeresen 3 hónapos a fiam, ha jobb idő van sétálunk vagy csavargunk egyet, de általában inkább ilyenkor meglátogatjuk anyut. Igaza van előttem szólónak bárki behozhat bármi bacit, nekünk van nagytesó is apa meg külföldre is jár, de én nem parázok, nálunk csak én szedek össze minden nyavaját a pici pedig velem van legtöbbet mégsem volt még beteg. Az első két hétben is inkább azért nem jött mert zavartuk volna a takarításban és akkor még nem mehettünk levegőre meg én sem voltam top formában semmilyen csavargáshoz.
2012. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a kérdező eddig sem takarított,akkor a baba születése után,fáradtan,kialvatlanul sem fog (bocsi kérdező,nem bántásból írom).


A véleményem szerint ha egy héten jár 2szer,akkor ugyanúgy elkaphat tőle valamit a baba,mintha 4szer járna,de azért a baba szobájába csak akkor menjen,ha nincs bent a picike és hetente mondjuk egyszer,akkor kosz ott úgysem tud keletkezni.

Nyugodtan lehetsz vele otthon,amíg ott van a takarítónő,hiszen azok a nők,akiknek nem adatik meg ez a segítség,azok sem viszik el addig a gyereküket máshová,amíg takarítanak.

Tisztítószerszag szerintem nem árt annyit,bár az inkább a fürdőben szokott lenni.

A porszívóhoz és egyéb zajokhoz pedig jobb,ha hamar hozzászokik,mert ha nem,akkor tényleg minden apróságra fel fog ébredni.

2012. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem íróknak, hogy a bacit, az apa, vagy valamely más rokon is ugyanúgy beviheti, de ha beteg valaki alap, hogy pici babához nem megyünk. Ha a bejárónőnek semmi baja, nyugodtan mehet, szerintem.

De a zajt szokja meg, mert mint már írták, fel fog ébredni mindenre.

2012. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintetek akihez eddig is heti 4 alkalommal bejárónő járt,majd baba mellett hirtelen nekiáll takarítani,vasalni?

semmi baja nem lesz egy kis zajtól,az ilyen kicsik észre sem veszik.akinek meg nincs bejárónője,az ugyanúgy takarít baba mellett. bejárónőtől meg nem fog elkapni semmit,ha nincsenek egy légtérben

2012. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk heti egyszer járt a szülés előtt. A baba egy hónapos koráig mindig volt itt valaki, apuka, nagyi, aki besegített, aztán mikor magamra maradtam, akkor jött megint a segítség.Mi eleinte elmentünk sétálni, vagy nyáron kint aludt addig egy jót babakocsiban.Én mindig kértem, hogy a babaszobával kezdjen, hogy ha szükség van rá, akkor oda bevonultunk, és tudott aludni a baba. Aztán szépen lemondtam a takarítást, mert már nem bírtunk annyit sétálgatni, ha otthon maradtunk, akkor mindig útban voltunk, plusz a gyerekem húzgálta a pórszívót, felmászott a létrára.Most alvásidő alatt megoldot a házimunkát, hétvégén meg a férjem besegít.
2012. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hozzánk is csak heti 1x jár, mert a mosást, vasalást, mosogatást megcsinálom én folyamatosan, amikor kell.

Nálunk úgy van, hogy reggel jön, a konyhában vagy a fürdőszobában kezd a takarítónő, addig én megetetem a gyerekeket. Az etetés után beteszem őket a járókába vagy kiviszem őket a nappaliba, és addig meg tudja csinálni a gyerekszobát. Az én gyerekeim amúgy imádják nézni, a porszívó, porrfogó toll nagyon izgalmas a számukra :-) Mindig jól "elbeszélgetnek" a tak.nénivel.

Amikor leteszem őket aludni, utána a nappaliban ill. másutt nyugodtan tud porszívózni, nem zavarja őket a hang, sőt a monoton zúgásra talán még könnyebben el is alszanak.

Az első 6 hétben nem jött, egyrészt infulenza járvány volt, másrészt koraszülöttek voltak a gyerekek, a doki ezt javasolta (addig rokonok sem jöttek, férjem + én itthon voltunk).

A gyerekszobában nem igazán lesz tisztítószerszag a takarítástól. Hipót nem használ (a fürdőben, előszobában, konyhában Cloroxot v. Domestost, de oda nem járkálnak ki a gyerekek).


Amúgy az sem rossz, ha a takarítás alatt elmentek sétálni, de ha rossz az idő, akkor ez nem működik. Vagy ha van (fedett) teraszotok, oda is kiteheted aludni a babát.

2012. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!