Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy nyugodt a babám?

Baj, hogy nyugodt a babám?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés foglalkoztat. Eszik, kis ideig elvan magának, utána jelzi, hogy foglalkozzak vele, és alszik. Nagyon ritkán sír azért, hogy ölben legyen, de azért többet, ha nem vagyok a közelébe. Rendszerint vagy a járókában van, vagy a nagy ágyban vagy a babakocsiban, esténként a kiságyában. A frontokra érzékeny, olyankor többet kell vele foglalkozni, de szerintem ő az el van magának babák táborába tartozik. Szeret engem ez biztos. Ha fekszünk az ágyon, engem keres a szemével, nem a páromat de, ha párommal v anyával van, nem sír értem. Sokat foglalkozok vele, de mindent meg tudok csinálni mellette. Ez baj? Mindenhol azt olvasom, hogy nincs el egyedül, hordozni kell, nincs idō semmire. Esténként magától alszik, 8 után van időnk egymásra a férjemmel. Igényli a társaságom, de nem mindig. Nagyon érdeklődő, szépen tartja a fejét,fog dolgokat, nyúl a dolgokért, gagyog. Mindenki azt mondja, ritka nyugis, különleges baba. El van az ölemben is, de nem sír, ha leteszem. Sokat nevet, mosolyog. Ez jól van így? Vagy elrontottam vmit?
2017. aug. 13. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, örülj neki! Az enyémek hasfájósak de nagyon. A nagyobb ennek ellenére nem aludt rosszul sose pedig mindig kemény volt a hasa és ébren rengeteget sírt de sokszor meg elnézelődött, később mikor elmúlt a hasfájás akármeddig meglett volna egyedül is szerintem. Magától elaludt, jól lefoglalta magát, utánam max szeparációs ideje alatt sírt, egyébként akármihez könnyen alkalmazkodik. A kicsi már más kérdés, ő utálja a kiságyat, jelenleg 6 hetes, de állandóan zavarják a gázok. Ennek ellenére ha leteszem üvölt, ha felveszem sokszor mosolyog, szóval itt szerintem nem csak hasfájás van, hanem ő valószínű jobban igényli a testközelséget. Szóval ennyire másnak tűnnek az én gyerekeim.. ezt csak azért írtam le, hogy különbözőek, és nagyrészt személyiségen plusz egyéb dolgokon múlik pl hasfájás.
2017. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Orulok persze, de az enyem miert nem igenyli a testkozelseget? Nem lehet, hogy azert, mert nem szoptatom? Valahol tudat alatt ez zavar mert sok anyuka ugy festi le, hogy ok orulnek annak, hogy ragaszkodo a babajuk, ezt igenyli. Az en babam is szeret, de ilyenkor elgondolkodom. Rosszabb anya lennek?
2017. aug. 13. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Az emberek, így természetesen a babák természete különböző, a tiéd ilyen, a másiké másmilyen. Egyik sem rosszabb a másiknál és egyik anya sem rosszabb a másiknál. Örülj neki,hogy ilyen kis nyugis, magát is lefoglaló, jól alvó babád van. Az én fiam is ilyen baba volt, ma már 5 éves és hidd el, imád engem.
2017. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem, minek ostorozod magad? minek keresel problémát ott, ahol nincs? Ha te ennyire önbizalom-hiányos és szorongó vagy, akkor előbb-utóbb a gyereked is az lesz! Mért nem lehet elhinni, hogy ha valami jó?!
2017. aug. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok önbizalom hiányos, tudom, hogy jó dolog ez és nincs semmi baj, mert nagyon jó a kapcsolatunk, mindent megkap, nem lesz önbizalom hiányos. Ez csak elméleti kérdés volt, hogy ilyen az alaptermészete esetleg. Az is lehet, hogy ezt tőlem örökölte, mert én is ilyen voltam. Vagyok.
2017. aug. 13. 19:32
 6/9 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az én kisfiam is ilyen nyugodt,pedig én szoptattam 6 hós koráig.Most 8 hónapos,most is eljátszik,csak hogy már áll,ül,mászik.Semmi veszélyérzete,mindent a szájába vesz,mindenhol feláll,mindenre fel akar mászni.Szóval most nincs annyi időm,mint mikor még csak a pihenőbe üldögélt,de a szükséges dolgok megvannak.

Ilyen nyugodt a babád,örülj neki.

2017. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj?

Nekem a lányom (4) olyan, mint a tornádó, abszolút 2 emberes baba volt, a kicsit (1,5) meg észre sem lehet venni, a világ összes nyugalma benne van :D

2017. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jol csinalod nyugi.
2017. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiam matrica baba volt. Csak ringatva aludt el kb. 1,5 éves koráig. Igényelte a közelségemet, most is nagyon bújós, pedig már 8 éves lesz. 5 hónapos koráig tudtam szoptatni.

A lányom a leteszem, ott marad táborba tartozik, nagyon nyugodt. Kicsinek sem sírt soha, ha éhes volt is csak nyöszörgött. Nem bújt, nem feküdt rám, pedig a fiamnál nagyon imádtam, hogy a mellkasomon aludt. Na, a lányom sosem csinált ilyet. Már azt hittem, hogy valami baja van, amiért nem bújik, nem vágyik az ölelésre, ellökött, ha megöleltem. Leteszem, alszik. Nem kell ringatni, énekelni neki. 11 hónapos koráig szoptattam. Viszont olyan 8-9 hónapos korától matrica, még a wcre is jön velem. Bújik, ölel, puszil. Imádom.

2017. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!