Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy minden erőfeszítésem ellenére sem foglalkozom eleget a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
1 éves lesz lassan a lányom, ő a mindenem, folyton körülötte forog minden, és mégis, itt olvasgatva látom, hogy nem mindent csinálok jól. Gondolok itt arra, hogy még nem tanítgattam a testrészei megmutatására, még nem mossuk a fogát, stb. A védőnőm ilyeneket nem mond, itt olvasgatok sokat, de lassan már kételkedni kezdek magamban, a gyereknevelési képességemben.
2010. máj. 24. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is ilyen béna a védőnőm, én is itt szerzek infókat, elég nagy szégyen a védőnőmnek! Csak ez is időt vesz el a gyerekektől. Főleg este ülök ide, ha már elaludt. Mástól meg hallom, hogy akár 1 órát is ott tölt a védőnő, átnézi a babát a-z-ig.
2010. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj szerintem :) az ilyen fórumokon nem mindig a legjobb vagy legmegbizhatóbb tanácsokat kapod. Még ha igy is csinálja más anyuka, attól te még csinálhatod a saját szád ize szerint!! Lehet, hogy a te babád fogát nem mossátok, viszont más olyat meg csináltok, amit mások meg nem. Szerintem ne hasonlitgass, mert az elveszi az egész örömét :)
2010. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztöneidre hallgass ,nem mindig jó amit más leír.Én pl sokat olvastam a kismama újságot,sok jó dolog van benne,de nem alkalmaztam szóról szóra.
2010. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is egy éves. Ezen én is szoktam gondolkozni. Fogalmam sincs, hogy a többi egy éves gyermek miket tud már, miket mutat, mert nincs ennyi idős a közelünkben.

De nagyon igyekszem minden nap tanítgatni. Nem görcsösen, csak lazán, ahogy a szituáció adja. Szeretem alkalmazni Deákné B. Katalin Anya, taníts engem! c. könyvét, mert nagyon jónak tartom. Ez alapján van egy kis képem arról, hogy hol is kellene tartania.

2010. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy épp a testrészeire nem tanítgatod,még nem jelenti azt,hogy nem foglalkozol vele eleget!De a védőnő igazából nem is azért van,hogy elmondja,hogy miket taníts a gyereknek.Nekem nagyon jó a védőnőm,kaptam egy leírást,hogy miket érdemes tanítgatni a babámnak 2 éves koráig.Abban sok minden le van írva.Rengeteg barátnőmnek van hasonló korú babája,mint az én fiam,és senki nem kapott ilyen leírást!Tehát gondolom,ez csak az én védőnőmet dícséri,de nem az övékét ítéli el!Szerintem érdemes azért szemezgetni itt,és kiválogatni a neked tetsző dolgokat,tudnak jókat írni az anyukák.
2010. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Figyi! Szerintem minden normális anyuka érzi ezt így néha. Nekem most 13 hónapos a kislányom 9 éves meg a nagylányom. A férjem angliában dolgozik, évente egyszer jön haza :-((((

Szerinted nekem mire van időm?? A gyerek tanítása nem feladatod!! Én ettöl megőrülök!! Sok anyuka már 2 évesen számolni tanítja a gyerekét NÓÓÓÓRMÁLIS???? szerintem nem! Játsz a gyerekeddel!! Fürcsinél mondd mindig el, hogy mit mosol éppen . Jó, ha társítassz a testrészek mellé jelzőket: Pisze orr, büdös láb üres pocak.. nekünk bejött. Minden pelusozásnál mondókázz neki, énekelj, ( ne félj, általában senki más nem hallja!!) Én a z etetéseknél is mondókázom neki. Egyszerűen beszélj hozzá , és ez elég. Ja én gyógypedagógus vagyok, de csak a suliban, itthon anyuka vagyok és nem tanítok, csak foglalkozom velük.

2010. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is olvasgatok ezt azt, aztán meg csodálkozok, hogy eszembe se jutnak bizonyos dolgok, Pl. testrészeket én se tanítottam neki:) 1 éves a kislányom, én inkább ösztönösen mondom neki a dolgokat, beszélgetek vele, aztán sokszor meglepődök hogy jé már ezt is érti?pedig nem is mondtam neki konkrétan, szerintem ők sokat tanulnak maguktól- megfigyelés alapján. Nem kell erre rágörcsölni, hiszen úgyse tudjuk a nagykönyv szerint tanítgatni őket és főleg nem is kell úgy!
2010. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

na igen....nekem is 1 éves a kisfiam! Imádom! Nekem is meg van az Anya, taníts engem:-->innen letöltheted (free user--megvárni míg visszaszámol és letölt)


*****


Ettől függetlenül nekem is megfordul a fejemben, hogy biztos több van benne, mit amit én eddig kihozok belőle, hisz az én fiam, és persze tökéletes, mint minden anyának a gyereke! :) :)


De valójában imádok gyönyörködni, ahogy magától rájön a dolgokra! 1 éves és 2 hónapja jár, 1 hete hátrafele is jár, és közben kacag, mert tetszik neki ez a móka! Felmászik mindenre, összerakja a játékait! Nem érzem lemaradva, és jó érzéssel tölt el, hogy magától rájön!


Szóval ez az érzés asszem alapja az "anyai aggódásnak", ami a fogantatással kezdődött és életünk végéig bujkál bennünk! :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, és a linket is :)
2010. máj. 25. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!