Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyire tetszik a...

Kinek mennyire tetszik a Maddox (Medox) fiúnév?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 19:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nagyon vagány.
2017. aug. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%
Mire szeded ezt a gyógyszert?
2017. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokszor megkaptam már azt,hogy gyógyszernévre hasonlít...
2017. aug. 23. 16:39
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Legalább annyira nevetséges, mint amikor anno Winnetou és Tarzan, később meg Szamantha neveket adtak a gyereknek. Nincs elég magyar név?! Gondolj arra, hogy nem egy kutyát nevezel el, hanem egy gyereket, aki remélhetőleg egyszer felnő, és emberek közé fog járni. Az, h a szülő nevetségessé teszi magát azzal, hogy egy ilyen nevet válasut, egy dolog, de azért nem kell tönkretenni a gyermeket. Mért nem kereszteled Hulknak vagy Shreknek, esetleg Godzillának? Azok is trendi filmek voltak valamikor...
2017. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Angelina Jolie orokbefogadott fia neve. Nem tetszik, mert a srac van egy undok kinezete, irritalo, sznob nezese. A nev ora emlekeztet.
2017. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

Engem a "MAD" (őrült) és az "OX" (ökör) szavak összevonásából jött szó hjelentéstartalma aggaszt.

"Bolondökör", talán szabad fordításban. Jenkiknél gyakori, hogy szokatlan, esetenként pejoratív indián stílusú neveket vesznek át és adnak gyerekeiknek. Azért ezt a szó párost angol nyelvű területeken se adnám a fiamnak. Nem angol területen meg még kevésbé.

Kicsit olyan jellege van számomra, mint egy angol vagy japán feliratos pólónak, amit úgy hord gazdája, hogy nincs tisztában a felirat nem épp ráillő, vagy mulatságos jelentésével. (Nyilván aki tervezte, eredetileg poénnak, kihívónak, alkalminak szánta, csak közben a jelentéstartalom értelmét vesztette, a funkció pedig állandósult. Ha viszont valaki elkezdi lefordítani, ott már inkább groteszknek hat...)

Visszatérve a Maddox-ra, szerintem nem célszerű, ha valaki kifelé húz nemzetéből és ezt a névadásban is érezteti. Ezzel előre deklarálja véleményét és mintegy előszelektálja kapcsolatkörét. Legalábbis tudat alatt így reagál a legtöbb ember. A két fenti dolognak, (különösen együttesen) lehetnek később nem várt következményei, amit egy szülő nerm feltétlenül akar gyermekének. Ezért én nem adnám első keresztnévnek ezt a nevet. Másodiknak esetleg és ha akarja, majd használhatja.

Viszont ez is csak egy kósza vélemény, nem feltétlen van igazam.

2017. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
@16: Tökéletes válasz, ezek után minden hozzászólás fölösleges :)
2017. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Fodor István Ferenc ***** válasza:
77%
Nekem azért nem tetszik, mert olyan "mesterséges" hangzása van: gyógyszerre, vegyszerre gondolok, ha hallom, egyébként azt sem tudtam, hogy létezik. (Az én korosztályomat még a Rákosi.korra is emlékezteti: MEDOSZ, DÉFOSZ és más hasonló rövidítései különböző szervezeteknek.)
2017. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
... DETOX ... stb.
2017. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mad dogs
2017. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!