Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mibe öltöztessem a 2 hetes...

Mibe öltöztessem a 2 hetes babám, kint és bent, hogy ne öltöztessem túl és ne is fázzon?

Figyelt kérdés

A szobába átlagosan 25 fok van.. Kint ugye hol melegebb, hol hidegebb. Már hetente járni kell védőnőhöz.

Mikor volt nálunk akkor azt mondta túl van öltöztetve a babám pedig egy rugdalózó volt rajta és vékony takaró.

Azt mondta elég egy ujjatlan bodi is neki idebent, és ne takarjam be. :/ de szerintem az kevés egy újszülöttnek nem?

De ha kiviszem akkor van, hogy kint melegebb van.

Ki mit ad rá a babájára odabent és odakint?


2017. aug. 24. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Mindig plusz egy réteg kell neki, mint, ami rajtad van.
2017. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl. body + vékony takaró a szobába?
2017. aug. 24. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha fazik, akkor ugyis sir. Ha melege van, akkoris. Ha jol erzi magat, akkor pont jo. Ugyis latod.
2017. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem hiszel neki, ne hallgass rá!

Egyébként igaza van, borzasztóan sok a body rugi plusz még takaró is 25 fokban.

Olvasgass a bölcsőhalálról! Egyik oka lehet a túlöltöztetés.

Minimum a takarót le kéne venni.


"De ha kiviszem akkor van, hogy kint melegebb van."


Igen, és?

A szinte semminél nyilván nem tudsz kevesebbet adni a gyerekre plusz a naptól védeni kell a bőrét, így előfordulhat hogy kint célszerűbb "jobban" (de nagyon lengén) felöltöztetni a gyereket, hiába van melegebb.

2017. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Gondolj magadra. Ha otthon vagy, tévézel, pihensz a kanapén, elszenderedsz akkor biztosan jól esik ha van rajtad takaró (vékony). Nálunk árnyékos a lakás és bizony elővettem a mamuszom. Így egy 2 hetesre is adnék vékony takarót, hiszen ő se nagyon izeg mozog még, nincs mitől "kimelegedjen".


A kinti levegőre én body+rugiban vinném és elraknám a vékony takarót a táskába, hogy ha szelesebb helyre mentek akkor ráadjam. De csak is akkor.


Másik: könnyen leellenőrizheted, hogy hogy érzi magát. Ha melege van vagy fázik úgyis szól. Sírással, nyűgösséggel. Ha benyúlsz a lapockáihoz vagy a mellkasához, érezni fogod, hogy forró-e vagy test meleg. Ha test meleg (olyan babásan jó meleg) akkor nincs túl öltözve és nem is fázik.


Az én fiam pl nem szerette a réteges öltözködést. Ő hamarabb izzadt is mint más, így tavasszal furán néztek rám, hogy "miért öltöztetem alul". Azért, mert neki így volt jó. 1x sem fázott meg... Te látod hogy érzi magát.

2017. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Én ilyen kicsi babát még nem vinnék ki, max 5-10 percre a teraszra levegőzni egy kicsit, és nálunk a védőnő is 1 hónapig (igény szerint 6 hétig) házhoz jön.
2017. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Első hat hétben nálunk is házhoz jött a védőnő, de 2 hetes korától mentünk sétálni. Júliusi baba. Én tavaly augusztusban is bodyt, meg ujjatlan rugit adtam rá itthon, a legnagyobb melegben volt napozóban, de alváskor azért betakartam. A hátát olvastam a nyaka alatt, hogy ott kell nézni, hogy izzad-e v. hideg, akkor fázik. De igaza van a többieknek, biztos sírna, ha nem érezné jól magát. Utcára pedig mindig rá plusz egy réteget, adtam, mint ami rajtam volt.
2017. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém június végén született, és 1 hetesen már kivittük sétálni, hiszen meleg volt. (Természetesen csak este, amikor már nem volt uv.) A szobában nálunk általában 26-27 fok van, rövidujjú bodyt adok rá éjjel-nappal, nappal csak egy textilpelenkával takarom be, éjjel egy trikóanyagból készült vékony hálózsákot adok a body fölé, mert hajlamos lerúgni a takarót, és éjjel nem veszem észre. A napokban csak 25 fok volt, ugyanez, csak éjjelre hosszúujjú body, nappal pedig ún. napozó (body nélkül), ami rövidujjú, de alul kb. mintha rövidnadrág lenne.


Általában igaz, hogy plusz egy réteg, mint ami rajtad van, de nyáron pl. nem igaz, mert ugyanúgy melegük van, mint neked. Ráadásul a takaró is egy rétegnek számít...


Ha babakocsiban viszed ki, akkor meg nagyon fontos tudni, hogy a babakocsiban felforrósodhat a levegő. Tegyél bele egy hőmérőt, legalább az elején, amíg kitapasztalod, hány fok van benne. + Oda a szél se nagyon fúj be.

Mindig viszek magammal pelust is takarónak + egy polár takarót is, és szükség esetén cserélem rajta. De amikor a nagy melegben 32 fok volt este, akkor egyáltalán nem takartam be séta alatt.

2017. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!