Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap picit megnyomtam az 5...

Mancsika82 kérdése:

Tegnap picit megnyomtam az 5 hónapos babám fejét hátul. Szerintetek nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés
Tegnap észrevettem, hogy kicsit piros az öt hónapos babám füle mögött. Hirtelen megijedtem, hogy azért olyan, mert túlságosan megdörzsöltem fürdetésnél. Gondoltam, hogy magam megnyugtassam, csinálok egy körkörös, masszírozó jellegű mozdulatot kicsit arrébb, hátul a fejecskéjén (mint ahogy a fülecskéje mögött mosom). Nagyon picit egy vagy két ujjal (már nem emlékszem) megnyomtam, éreztem, hogy milyen puha a fejecskéje. Nem maradt nyoma, nem is pirosodott be. Mégis megijedtem, mert ez azért nem egy egyszerű simogatás volt, hanem végül is megnyomtam picit hátul a fejecskéjét. Mindenki, akit kérdeztem (védőnő, férjem, testvérem, barátnők) azt mondja, hogy ennyitől nem lesz baja, de nagyon aggódok. Történt már Veletek ilyen, hogy megnyomtátok kicsit a baba fejét hátul? Nagyon félek, hogy bajt csináltam! Kérlek, negatív megjegyzésektől kíméljetek, épp elég a lelkifurdalásom, nagyon félek és nagyon bánt. Köszönöm előre is Mindenkinek, aki válaszol!
2017. aug. 24. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem lesz semmi baja!


Ha ennyitől bármelyik csecsemőnek baja lenne már nem létezne az emberi faj!


Az a fej a szülőcsatornán is átjött, ott 1000szer nagyobb volt a nyomás és akkor még ennél is puhább volt a feje.


Szóval enyitől nem lehet baja!

2017. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne izgulj, nem gondolnám, hogy bajt okoztál, biztosan nem nyomtad meg annyira. Az én babámnak 5 hetesen agyi uh-t csináltak, amit kutacson keresztül kell, csak pislogtam, hogy milyen erősen nyomják rá az uh fejét, biztos vagyok benne, hogy te nem nyomtad olyan erősen :)
2017. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok!!! Nagyon köszönöm a nyugtató válaszokat!
2017. aug. 24. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!