Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis közvélemény kutatás?

Kis közvélemény kutatás?

Figyelt kérdés
Annyit olvastam már ezen az oldalon neves kérdéseket, és szinte minden nevet leszóltak. Ezért érdekelne, kinek mik a kedvenc nevei, és mik azok amiket sosem adna? Fiú és lány név is érdekel:-D
2017. aug. 25. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Minden nap van legalabb 3 ugyanilyen kerdes, ha mar kozvelemenyt kutatsz tobbet ersz ha azokat atnezed mint most kiirni egy ujabbat. De csak tanacs...
2017. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
átnéztem, de úgy tudom ez egy kérdezős oldal, és ha naponta lehet 10 hogyan csinálják az abortuszt, meg 40 lehetek-e terhes kérdés, úgy gondoltam ez is belefér. És nem kötelező ám írni, főleg ha nem a kérdésre válaszolsz. Csak jótanácsként írom:-)
2017. aug. 25. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nevek,amiket adnék:

Lány:Lili,Zita,Nóra,Eliza,Blanka,Abigél

Fiú:Olivér,Szabolcs,Botond,Nándor,Bence

2017. aug. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nincsenek kedvenc neveim. De csak normális nevet adnék a gyerekemnek. Külföldi nevet, becenevet,nem>
2017. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az önállósult becenevek többsége nem tetszik, komolytalan a hangzasuk számomra pl. Panna, Bence, Lili, Mia. Meg vannak más nyelvterületről átvett nevek, amelyek mostanában lettek népszerűek, köztük valószínű nem egyet a közelmúltban engedélyeztek, nekem még ezek kicsit idegen hangzásúak, pl. Szofi, Linett. Lehet, hogy pár év és megszokom, a következő generációnak meg már természetes lesz. Részben ugyanide tartoznak azok, amelyeknek a magyar helyesírásnak megfelelő formájától külön borsózik a hátam, pl. Dzsenifer.

Amúgy régebben népszerű meg mostanában divatos nevek között is van sok, ami tetszik, de leginkább a saját korosztályomban gyakori nevek a kedvenceim, tehát amik a hetvenes, nyolcvanas, kilencvenes években voltak népszerűek.

2017. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lány:Anna, Dóra

Fiú: Csaba, Csongor, Zsombor

2017. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindet felsorolni nem tudom ezért csak pár példát tudok írni.


Amit adnék:

Lány: Boglárka, Rebeka, Viola, Regina, Ramóna

Fiú: Gábor, Róbert, Ricsi, Bence


Amit nem adnék:

Lány: Erzsébet, Margit, Gizella, Zsuzsanna, Hanna...

Fiú: Géza, Lajos, Töhötöm, Zsombor...

2017. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Adnám - a klasszikusok közül sokat:

- Olívia, Emília, Bianka, Fanni, Gréta, Georgina, Hella stb.

- Gergely, Dániel, Gilbert, Gábor stb.


Nem adnám:

- az összes magyarítottat (Dzsesszika és tsai), valamint az ősmagyar rémségeket (Keve, Regő, Életke, Ajnácska...), és a mai "idős néniseket" (Kati, Mária, Róza, Jolán...)

2017. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az én kedvenceim pont az "idős nénis és bácsi nevek": Róza, Sarolta, Johanna, Julianna, Miklós, Mihály, András, Zsigmond, Endre, Gábor, Katalin, Zoltán

modernebbekből: Ákos, Márk, Erik, Krisztina, Tímea, Henrietta


Nagyon nem tetszenek viszont a divatnevek: Benett, Noel, Mia, Mira, Zara, Kiara, Nolen

a nagyon ősmagyar nevek mint a Hadúr, Kaba, Szüvellő

a zöldség, gyümölcs és fűszer nevek

A nagyon extra nevek valamint a külföldről behozott de magyar formába kényszerített nevek

2017. aug. 26. 18:37
 10/10 anonim válasza:
Nekem a Peónia név nagyon tetszik :)
2017. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!