Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz maradandó baja a kisfiamnak?

Lesz maradandó baja a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

5 hónapos. Aszimmetrikus a testtartása ( c tartásban van ) és a végtagjait is aszimmetrikusan használja...

Kb 2 hónaposan vettem észre, hogy baj van, de gyerekorvos, védőnő elhajtott, hogy minden rendben, makd kinövi ...

3 hónaposan voltunk a dévényesnél is, ott 1 hónap itthoni megfogyelést mondott.. aztán szabadságon volt, most tudott minket fogadni.

Gyakorlatilag leszedte a fejem, hogy miért csak most megyek, miért nem xy ortopédushoz mentem. Szóval mindenért le lettem cseszve, holott én mindent mrgteszek amit tudok, de ha a fejem tetejére állok is rajta kívül mindenki elhajtott...

Most teljesen kiakasztott, hogy szerinte idegrendszeri gondok vannak, és hogy mundenképp gyógytorna.

3 hét múlva kaptunk időpontot az általa kért orvoshoz ( ezérz is le fog amúgy b*szni hogy miért tudtam kiharcolni hamarabbi időpontot...)

És most tiszta ideg vagyok, hogy egy életen át tartó bajt okoztam neki.

Az ilyen problémák helyrehozhatók, vagy lesz valami maradandó dolog ?

Sajàt tapasztalatot is szívesen olvasnék


2017. aug. 29. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el maszekul neurológushoz. Ott megtudod beszélni. intenzív gyógytorna után na alakulni fog, azt a neurológus is eltudja indítani nektek, hogy merre tovább
2017. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mozgasaban le van maradva?

A kicsi lanyom kotott izomzattal szuletett, es le is maradt.

Csak nyolc honaposan kezdett forogni.

Novemberben lesz harom eves, szobatiszta, porog, dumal.

Ebben a korban konnyen fejleszthetok, nyugodj meg :)

2017. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nincs lemaradva. Hasról hátra lb 2,5 hónaposan fordult először. Hátról hasra pedig 3 hete. Kinyomja magát, viszont ott már látszik, hogy nem egyformán támaszkodik a kezeire. Az egyik mintha ki akarna csúszni alóla, szóval emiatt azt mondta a dévényes, hogy ezt úgy vesszük mintha ki se nyomná magát ... :(

Rettegek, hogy mi lesz vele. Pedig a várandósság és a szülés is probléma mentes volt

2017. aug. 29. 11:27
 4/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy lesz baja, de nem várnék 3 hetet, mindenképpen elvinném magánba, ott rendesen is foglalkoznak a gyerekkel nem csak ránéznek aztán el is küldenek.
2017. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De neurológushoz mentek ugye?
2017. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, 5 honaposan meg időben vagytok! A deveny nekünk rengeteget segített (pont ennyi idősen kezdtuk), bár más problémára. Sokat jártunk, de szépen rendbejon, most 3 éves a fiam.

Az egyik oldalon feszesebbek az izmai a babadnak, ezért a c tartás. Ez valóban idegi eredetű, de az izmok stimulalasaval szépen megtanithato h ne feszítse be ennyire. Nem lesz gond!

A deveny mellett mi sokat hintaztattuk takaróba és nagy gumilabdan.

De előbb tényleg lássa egy fejlodesneurologus.

2017. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Magánba kaptunk 3 hét múlva időpontot... mivel beutalót nem kapunk, mert semmi baja nincs a gyereknek a haziorvos szerint.

Neurológiàra végképp senki nem küldött minket , de ha az ilyenkor kell, akkor természetesen elvisszük majd.

De egyébként csak nalunk intézi el a dolgot mindenki azzal hogy majd kinövi?? Vagy másnak is a gyerekorvos kihagyásával magándokikhoz kell járkàlni?!

Ennyi erővel kb feleslegesek a kórházban a gyerekosztályon a szakrendelések...ugyse adnak semmire beutalót .. (legalábbis itt..)

De a válaszokat nagyon köszönöm

2017. aug. 29. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Fejlődésneurológiára kellene vinni, igen. Én a helyedben dokit váltanék, ha úgy érzed, hogy nem foglalkozik veletek.
2017. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először neurológiára mennjetek sürgősen.
2017. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van olyan vizsgálat ahola kutacson keresztül uh-oznak. Ha ez a neurologiai vizsgálat akkor bocsi. De nekem ez a vizsgálat jutott eszembe, mert ott az agyi eltéréseket nézik.
2017. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!