Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyák! Mi a reggeli rutinotok?

Anyák! Mi a reggeli rutinotok?

Figyelt kérdés
Anya kérdezte ma hajnalban (picihez kellett járkálni), gondoltam, tőletek is megkérdem.
2017. aug. 30. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Nincs még egy éves.


Ma reggel pl: a szokásos 7 - fél 8 helyett fél 7kor ébredt a fiam. Apa ment át hozzá, mert én nem bírtam felébredni. Áthozta a nappaliba (itt van háló részünk) és a földön játszani kezdett a játékaival amíg magunkhoz tértünk. Apa kávét főzött és megcsinálta a tápszert, addig mi a szobában ébredeztünk. Reggeli, pelus csere, kávézás és közben játék. Ez általában mindig ilyen sorrendben van.

Ezután rugalmas. Vagy gyorsan ébredt főzök hogy frissen vigyen a párom magával, vagy csak beszélgetünk és a végén munkába megy. Ilyenkor szoktam gyorsan elmosogatni a délután megmaradt mosatlant, berakni egy adag mosása és akkor a délelőtt csak az "enyém".

Kb 9-10 fele a fiam visszaalszik és alszik 2 órát.

Ha kell, ezalatt teregetek vagy főzök.

2017. aug. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Én 7-fél8 körül kelek ki az ágyból, csinálok kávét, beviszem a férjemnek a hálóba, együtt megkávézunk. A lányom(10,5 hónapos), 8-fél9 között kel, pelus csere, felöltöztetem, közben apa csinálja a tápszert, majd megeteti vagy ő vagy én. Közben vagy utána reggelit készítek magunknak. Utána apa még kicsit játszik a gyerekkel, addig én berakok egy mosást, vagy elmosogatok, vagy bepakolok a mosogatógèpbe. Férjem 9-fél10 között megy el itthonról.
2017. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam pár hónapos kora óta minden nap 7kor ébred. Én korábban kelek, együtt reggelizünk a férjemmel, aztán ő indul munkába, én pedig a kutyákkal foglalkozom 7-ig.


Utána megyek a fiamhoz - amíg szopizott, gyors peluscsere után megszoptattam, aztán felöltöztünk, és következett a délelőtti játék. 9-fél10 között aludt kb 1 órát.


Mióta nagyobb, ugyanúgy 7kor kel, hétvégén még lustizunk kicsit a szobájában, mesélünk, lassan öltözünk, és együtt reggelizünk 8 körül.


Amikor bölcsibe megy, szintén 7kor kel, de akkor csak reggeli kakaó van, és irány a bölcsi, ahol reggelivel kezdenek.

2017. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Miért lettem 0%-os?? 🤔
2017. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
En reggel 6-kor kelek. Tapszerkeszites, etetes, utana kislanyom megy a pihenoszekbe. Kavezunk a parommal kint az udvaron, utana vece, zuhany, feloltozunk, felcsatolom a hajam. Szerintem ebbe semmi extra nincs, anyu megis csodalkozott, hogy meg tudunk kavezni nyugodtan..
2017. aug. 30. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Simán belefér nálunk is a kávé.

Iskolaidőben: 3/4 6-6 között kelünk, a férjem fél 7-kor indul, így ő készít kávét. :)

Az én reggelem: gyógyszerbevétel, wc, mosakodás, gyors mosdó és wc törlés (ez minden nap 1 perc, de így mindig ragyog mindkettő), aztán kávé szép nyugodtan + a napi teendők, programok átbeszélése. A férjem indul, én rendbe szedem magam (fogmosás, arctisztítás, krémezés, öltözés, stb.), és 6:45 körül ébresztem a két nagyot (ovi, és iskola holnaptól), a kicsi 7 óra- negyed 8 körül ébred, így van időm rájuk. Öltözés, reggeli, a kicsi körüli teendők, és fél 8 körül indulunk.

A kicsi csak akkor eszik, ha hazaérünk az oviból, iskolából, mert hajnalban 1x még szopik, így nem éhes reggel sose.

Ez szünetekben, hétvégén még könnyebben megvalósítható, mert akkor a kicsi kel leghamarabb (7-negyed 8), mert a nagyok képesek 8-9-ig aludni. (bár később is fekszenek, mint iskolaidőben)

2017. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!