Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek korai lenne...

Szerintetek korai lenne kisbabát vállalni ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Na szóval, a párommal kb egy éve vagyunk együtt, együtt is élünk, mindketten dolgozunk, egészen jó fizetéssel

Bővítjük a házat epp

És sokat beszélgettünk már babáról

1-2éven belül

Én most 19 vagyok párom 22

Kicsit még néha nem vagyok biztos benne, néha nagyon vágyom rá

Mindkettőnk szülei és rokonai is várják már hátha lesz lassan :)

Mit gondoltok?



2017. aug. 31. 14:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésed magában hordozza a választ is: ha ennek az eldöntésével ketten nem tudtok megbirkózni, hanem külső segítséget igényel a válaszadás, akkor mindenképp korai lenne ez még.


Nem beszélve a kapcsolatok frissességéről (legalábbis én 1 év után még nem vállaltam volna gyereket), illetve a korotokról.

2017. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Először legyen meg a ház, házasodjatok össze, utána gondoljatok a babára. Ráértek 4-5 év múlva is. Most még korai.
2017. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
Ezt nehogymár idegenek döntsék el. Egyébként engem is ennyi évesen szült anyu, de nem 1 éves kapcsolatba, hanem 3 hónapos. Házuk nem volt, mert ez csak Magyarországon mánia és szüleim épp külföldön találkoztak, dolgoztak. Nekik is jó fizetésük volt. Külön-külön is, nemhogy együtt. Összeházasodtak és megtartottak engem. Pedig hányan mondták nekik úgyis elválnak, mert minimum 5-6 évig kell együttélni gyerek előtt, túl fiatal anyu stb. Pont azok váltak el, akiknek járt a pofájuk, az én szüleim még mindig együtt vannak és szeretik egymást. Ezért mondtam, hogy innen sem máshonnan senkinek nem releváns a véleménye. Csak ti tudjátok mennyire szeretitek egymást.
2017. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretjük egymást, mindig egyre jobban szeretem

Ha stabil lesz a helyzetünk akkor akarunk elkezdeni próbálkozni babával

Ugy mondom, ha meg lesz a plusz szoba meg az autó es a párom osztrákba fog dolgozni

Ez olyan 1-2 even belul :)

A kérdést azert tettem fel tulajdonképpen hátha van/volt egyetleg valaki hasonlo helyzetben :)

2017. aug. 31. 15:44
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én picit várnék még, de ha megvan minden akkor vágjatok bele ha úgy érzitek.
2017. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha várnátok a házvásárlásig, akkor szerintem rendben lenne.

Most még kissé korai lenne, oké, nagyon szeretitek egymást, de más is kell azért a családalapításhoz.

Viszont ha együtt tudtok élni saját házban, és ahogy írtad, még néhány év, akkor teljesen rendben van, hogy már előre beszéltek róla és tervezitek.

És ami még fontos, akkor vágjatok bele, ha 100%-ig biztosak lesztek benne mindketten, hogy nem csak a körülmények adottak, hanem mindketten akarjátok is a babát.

2017. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ház már megvan, csak nem tul nagy, azert bővítjük plusz szobával :)

Már várjuk a babát nagyon ha végre meglesz a ház bővítés meg a kocsi

2017. aug. 31. 17:27
 8/24 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen lettem terhes, épphogy betöltöttem a 20-at mikor szültem. 2 éves kapcsolat után terveztük a babát, 1 évig "jártunk", s utána 1 évig éltünk együtt, egy háztartásban. Még mindig megvagyunk és jól elvagyunk. Szeretjük egymást, és a kislányunk a mindenünk. Rengeteg dolog változott azóta, nagyjából 180 fokos fordulat volt. Igen, őrülten nehéz volt, amivel nem voltam tisztában, de jó lett volna, ha előre tudom. Átvészeltük, és szerintem csak az egymás iránt érzett szerelem miatt. Őszinte leszek, nagyjából 15-20 alkalommal akartunk elválni, még a gyerekünk pár hónapos korában,egy hajszál választott el minket ettől. De, mindketten tanultunk ez idő alatt, és túlléptünk rajta, mostmár nincsenek gondok, szeretjük egymást. Én azt mondom, hogy vállaljatok gyereket, akkor, ha készek vagytok szeretni egymást akkor is amikor utáljátok egymást, ha felválalljátok a rengeteg problémát és veszekedést is akár, és persze ha készek vagytok lemondani a számotokra legfontosabb dologról (mindenki maga tudja, hogy kinek mi az) is a gyereketek érdekében, hogy a pici legyen az első, s utána ti. Na és itt még egy szót sem említettem az anyagi részéről. Nem kis meló, sőt nagyon nehéz. Ez az én tapasztalatom, lehet sokmindenki másképp látja, de kívánom, hogy a nektek legjobb utat válasszátok.
2017. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Előbb nem akartok élni egy kicsit? Utazni, élvezni, amit megkerestek, kettesben kalandozni?
2017. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A nővérem pont ezzel jott.. Éljetek utazzatok

De ugy gondolom ezt gyerekkel is lehet

A párom szülei nagyon jo viszonyba vannak

Es mai napig jonnek velünk bulizni, edzeni

Es mi is ilyen jo viszonyt akarunk fent rartan a gyerekunkkel

Nem teherkent gondolunk ra hanem mint boldogság

Ket kishugom van, mindkettőt születése ota neveltem (apám ujrahazasodott es en tobbet foglalkoztam a kicsikkel mint az anyjuk)

Szoval valamennyi tapasztalauom van :)

2017. aug. 31. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!