Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi tévő legyek? Kisbabát...

Csaponane kérdése:

Mi tévő legyek? Kisbabát várok egy fél éve tartó kapcsolatból kapcsolatból, ráadásul van egy 11 hónapos kislányom aki sajnos koraszülött lett toxémia miatt. Nem tudom be merjem-e vállalni! Nem túl korai minden szempontból tekintve?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 07:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ezen előre és nem utólag kell gondolkodni. Én megtartanám, mert már itt van.
2013. szept. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%
Szia! Először is védekezni kellett volna. Másodszor, szerintem nem függ attól, hogy az első baba koraszülött lett, a 2. attól még születhet időben, egészségesen. Végül: mindenképpen ülj le a pároddal komolyan beszélgetni, és meglesz a döntésed. Bár én nem vetetném el, nem ölnék meg egyetlen embriót sem, de ez csak az én véleményem.
2013. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte választ. Igaz hogy előre kellett volna gondolkodni!
2013. szept. 22. 07:41
 4/18 A kérdező kommentje:
Éppen ez az hogy én mindig úgy vigyáztam, soha sem voltam meggondolatlan. Hát most sikerült :( Pedig nem vagyok már tini! Szóval a párom nem akadt ki, inkább én!
2013. szept. 22. 07:43
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem vállalnam be ilyen rövid kapcsolatból....
2013. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem vállalnám be. Nem csak azért, mert rövid a kapcsolatod. Azt sem tudhatod, hogy tartós lesz-e? Ha nem, akkor már nem egy, hanem két gyerekről kell gondoskodnod egyedül. Nem az ostoba abortusz ellenzőkre kellene hallgatnod! Egyikük sem fog neked segíteni a gyerek felnevelésében.
2013. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Ostoba abortusz ellenzők ?

A lelkiismeretfurdalást ,veszteségérzést pedig te sem fogod tudni soha feldolgozhatóvá tenni a kérdező számára ...

2013. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha már így alakult, megtartanám.

Viszont a toxémiára ismét van esélyed.


Hány hetes vagy?

2013. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia. Nem tudom hol tartasz a terhesség heteiben, de szerintem az orvosoddal minél előbb konzultálj, mert az első terhesség miatt nem biztos, hogy a második is ilyen lesz. A párod örül neki? Szeretné a babát? Mert az hogy fél éves kapcsolat, semmit nem számít. Én 3 hónap alatt férjhez mentem, 21. éves házasok vagyunk, és nagyon boldogok, és van 5 lányunk. Szóval mindketten üljetek le, és beszéljétek át. És főleg az orvossal mielőbb beszélj!


( azt látom vki szépen lepontozott mindenkit...unatkozik vajon???)

2013. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. Most kb. 4-5 hetes lehetek számításaim szerint. Holnap keresek fel egy nőgyógyászt, szóval vele is konzultálok, ez csak természetes. A párommal persze ismét leülök beszélni, bár ő igen csak természetesnek vette mint ha magától érthető lenne hogy babánk lesz, még ilyen rövid idő után is. Ő még annyit mondott tegnap, hogy mire várnánk amikor ő 40 éves én meg 35-be lépek a jövőhónapban. Szerinte vagy most bevállaljuk vagy soha. Én azért félek! Kavarognak bennem az érzések! Döntenem kellene :(
2013. szept. 22. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!