Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szálltok fel a buszra...

Hogy szálltok fel a buszra babakocsival, vagyis melyik ajtón, a gyerek benne ül, vagy összecsukva van? És jegyet hogy veszitek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Vidéken az a legjobb,ha alacsonypadlósnál középen felszállsz, aztán előre mész jegyet venni. Magasnél mindegy mert így is úgy is beszorulsz,mivel ott a korlát.


Bp-en meg ugye nem veszünk jegyet max a jegypénztárban szóval simán mehetünk hátul,vagy ahol kedvünk tartja,kivéve ha középen tt a korlát mert akkor bibi van:S

2010. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt nálunk a második ajtól lehet babakocsival felszállni, mert ott nincs középen kapaszkodó. Ha a sofőr látja, hogy valaki babakocsival akar felszállni, akkor ki kell nyitnia a második ajtót (amúgy sajnos jó ideje már első ajtós rendszer van). Természetesen úgy, hogy benne van a gyerek, két kézzel megfogom a kocsit, és felemelem. Ha nincs nagy tömeg, akkor nem nehéz. Ha sokan vannak, akkor már az is komoly gond, hogy be tudjunk lépni a buszba.

Jegyet nem veszek, bérletem van. Ha babakocsival közlekedsz, és nincs bérleted, célszerű előre megvenni, és a buszon csak lyukasztani, mert nem fogsz odaférni a sofőrhöz jegyért.


Mondjuk szerintem városonként eléggé eltérő lehet, hogy mi a szabály, vagy szokás a buszokon.

2010. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második vagyok, még annyi, hogy ez a második ajtós dolog ittn álunka az új Mercedes buszokra értendő (hála a jó égnek már főleg azok járnak csak), de akad egy-két régi Ikarus, én attól hülyét kapok, mert oda a leghátsó ajtón lehet felszállni, sokkal szűkebb az ajtó és magasabb a lépcső is, nagy, nehéz babakocsival oda egyedül fel sem lehet szerintem szállni, nekem legalább is csak segítséggel ment régen. Plusz ugye a busz legvégében van hely a babakocsinak (akkor meg senki el sem fér tőle), és ott dobál a legjobban a busz. Okosan van ez kitalálva marhára... :S

Alacsony padlós busz viszont nálunk ha jól tudom egyetlen egy közlekedik menetrend szerűen, egy olyan, ami marha ritkán jár, és ráadásul olyan vonalon, amerre a legtöbben évente egyszer-kétszer járnak, ha nem ott laknak, pedig jó lenne, ha a gyakran használt vonalakra állítanák rá, de hát nem fogják.

Eleve nem értem, hogy miért nem lehet minden buszt alacsony padlósra építeni. Érti valaki?

2010. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!