Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ennyire paranoiás?

Csak én vagyok ennyire paranoiás?

Figyelt kérdés

Most 18 hós a kislányom. Nem teljesen a születése óta (mondjuk azóta nem vagyok annyira bátor, pedig mindenben benne voltam), de inkább amióta jár, jobban érdekli minden. Úgy félek mindentől. Annyi olyan dolgot olvasok, hogy a szülő szeme láttára/mellől viszik el a gyereket stb.

Meg úgy mindentől úgy félek ami így a gyerkőccel kapcsolatos. Párom meg mindig mondja h miért féltem ennyire, meg azért is lecseszett h miért ne mehetne egyedül a kapuhoz (ott nincs látótávolságban). És mikor mondtam h bármikor kikaphatják kerítésen keresztül, csak nézett h mivan.

Oké, annyira nem vagyok belebetegedve, hogy úr isten a szobábol sem merek kimenni. De azért ott van a gondolat.


Még azon is rengeteget gondolkodom, hogy remélem sikerül jó útra terelni. Meg lesz neki minden. Esetleg tudja az álmait megvalósítani. Hogy tudjon rám mindig számítani. Támaszkodni. Stb stb.



2017. szept. 4. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak te,de ezt gyosan küzdd le,mert a gyreknek nem tesz jót. Hogy fog egy jót biciklizni,majd már ndíg ott loholsz mellette,hgy nehogy elrabolják? Ne olvasgass!!! Játssz a gyerekkel,igenis engedd a kapuhoz,NEKED kell megtanulni elengedni a gyerek kezét. Tönkre teszed a gyerekkorát,ha ennyire parázol. Az én anyám is ilyen volt,haragszom is rá mai napig ezért,pesig 37 vagyok már. Elvette a gyerekkoromat és az önbizalmam ki se tudott alakulni.
2017. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is vannak félelmeim, néha a legváratlanabb pillanatokban tudnak bevillanni olyan képek, hogy magamhoz ölelem mindkét gyermekemet és csak ölelem, ölelem Őket. Ez Nekik is nagyon jó, visszaölelnek, kapok egy "szeretlek"-et Tőlük, aztán rohannak tovább, én pedig figyelem Őket, és tudom, hogy a világ tele van szörnyű, ijesztő dologgal, de elhatározom, hogy a szépet, a jót, a gyönyörűt mutatom meg Nekik. És ilyenkor mindig engedem a 4 éves fiamnak, hogy fölmásszon a mászóvár tetejére, mert tudom, hogy imád mászni, nagyon ügyes, hihetetlen érzékkel képes megtalálni bármin a fogást, hogy feljusson a tetejére. Odaállok a mászóvár aljába, szurkolok, hogy minden mozdulata jól sikerüljön, és ha leesne, elkapnám, ha a fene fenét eszik, akkor is.

A 2,5 éves kislányom imádja a kutyákat. Mivel én is olyan gyerek voltam, hogy minden állatot megsimogattam (és sosem harapott meg kutya), Neki is engedem. De folyton tanítgatom Neki a szabályokat, hogy ha egyszer már nem leszek mindig mellette, akkor se felejtse megkérdezni a kutya gazdiját, hogy szabad-e, akkor se felejtse el, hogy a farkát nem húzhatja stb.

Szval sokszor a szívem facsarodik össze, ha belegondolok egy-egy helyzetbe, de Ők ezt nem veszik észre rajtam, ugyanis tudom, hogy nem terhelhetem Őket az állandó féltésemmel, tehát halálnyugalommal és széles mosollyal az arcomom ott állok mögöttük, és biztosítom a terepet számukra. Ez a dolgom, imádom Őket, és tudom, hogy azzal teszek Nekik s legjobbat, ha (ésszerű keretek között a fontos szabályok betartása mellett) elengedem Őket, képletesen "elengedem a kezüket", hogy tapasztalatot szerezzenek.

Nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy engedtek önállósodni, sokszor a saját fejem után menni, nem féltettek túl, így lettem egy nagyon magabiztos, kemény csaj. Úgy látom, a gyermekeim már most (4 évesen és 2,5 évesen) magabiztosabbak, vagányabbak, mint amilyen én anno voltam. Ez szuper érzés!

Ne féltsd túl a gyermeked, engedd! Ezt fogja megköszönni Neked majd, nem a túlféltést!

2017. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Az oké, hogy ne parázzad tul. De egy másfél évesnek miért is kellene egyedül kimenni a kapuhoz, ahol nincs látotávolságban?
2017. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne? Ha csak az szól ellene,hogy elrabolják,akkor menjen csak. Biztosan valami érdekeset látott. Egyébként,látótávolságból nem tudod megvédeni. Vagy futsz utána egész életében,vagy másfél évesen is a saját udvarodon menjen oda,ahol jól ézi magát,ha ott biztonságban van. És nem,az,hogy anyu szerint el fogják rabolni,nem jelenti azt,hogy nincs biztonságban.

Én is hajlamos vagok túlfélteni a gyerekeket,de tudom magamról,ezért ilyenkor az apjukra bízom őket. Pl:biciklizni a nagy az apjával jár,mert én tényleg futnék utána,pedig tud bicajozni. Esik-bukik,tanul a hibáiból,ezt én nem tudnám bitosítani neki,csak egy paragép lenne,mint én,azt meg senkinek nem kívánom.

2017. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy paranoiás, mert nem engeded egyedül a kapuhoz. Én sem engedném.

A sajátom nem tus kimenni, társas házban lakunk, én viszont, mikor kicsi voltam, teleinvitáltam az udvart cigánnyal,mire anyukám rám nézett, pedig figyelt, de elég volt egy perc.

2017. szept. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!