Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam meg ezt az egy...

Hogyan oldjam meg ezt az egy hetes babámnál?

Figyelt kérdés
Alig alszik, és amikor ébren van, akkor is folyamatosan szoptatni kell. Éjszaka talán 3-4 órát alszom sok részletben, enni alig tudok.
2017. szept. 8. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Miért gondolod, hogy azért van ébren, mert éhes és hogy folyton szoptatni kell? Ha egy baba jóllakik, akkor egy darabig nem szükséges cicire tenni. Persze, idő kell, hogy beálljon neki a rendszer, de azért azzal nem értek egyet, hogy egy babának állandóan cicin kell lennie mindenért.

Gondold végig, hogy mi lehet még, ami miatt nem alszik. Lehet, hogy fázik, vagy pont melege van, fáj a hasa, akármi. Szoktad mérni, hogy mennyiket eszik?

Lehet csak szimplán elég, ha beszélsz hozzá, megnyugtatod, megöleled, és aludna tovább.

Az pedig, hogy egy 1 hetes baba éjszaka 3-4 óránként kel, az teljesen rendben van, egy 1 hetes babát 3-4 óránként etetni kell, mert éhes. De két etetés között, értem azt fél óránként-óránként szükségtelen szerintem cicire tenni.

Mert lehet, hogy teljesen más oka van, az egy dolog, hogy megnyugtatja, de utána meg majd jön az a gond, hogy még 1-másfél évesen is ezt fogja igényelni és nem biztos, hogy akkor is erre vágysz majd.

2017. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Egy hetes. Mégis, mire számítottál?
2017. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy oldottam meg az evést, hogy kendőbe magamra kötöttem. Persze nem könnyű a feje fölött enni, de megoldható. Még a házimunkát is így végzem. Az elején persze nem tetszett neki, de pár alkalom után megszerette. Most van úgy, hogy annyira nyűgös, fáradt, hogy nem tud elaludni az ágyában, ilyenkor felkötöm és már alszik is.
2017. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Nappal bújj össze vele az ágyban, tudsz pihenni, amíg eszik. Esetleg szundikáltok picit együtt.

Készíts oda magadnak egy zacskó kekszet, egy üveg vizet, és akár szoptatás közben is be tudsz kapni pár falatot. A zabos kekszek tejszaporítók, az őszilé is, de tudsz csinálni szoptatós teát is.

Nem csak akkor lehet a pici mellett suttyomban csinálni valamit, ha alszik! Nekünk a kezdetektől jobban bevált, hogy amikor ébren van, akkor a hordozóban ott van velem a konyhában, és nézeget. 5-10 perc alatt is tudsz inni egy teát, eszel egy szendvicset, pici mosogatás, gyors felsöprés is belefér. Sok kicsi sokra megy!

Amit nagyon tudok ajánlani, az a hordozókendő! Egyáltalán nem nehéz megkötni. A legtöbb baba két perc után alszik benne. Az enyém is, akár 2-3 órát is! Egyébként meg egyfolytában a cicin lógott. :) Kis rutinnal a kendőben is meg tudod szoptatni. Ez a mutatvány útközben is életmentő lehet, de otthon is jól jön. Szoptattam már teregetés közben is. :)


Ez most egy ilyen időszak. Pár hét, beáll a kereslet-kínálat, és lesz időd két szoptatás között mindenre. :) Mikor elkezd forgolódni, akkor hosszú időre is lefoglalja magát ébren is. Nagyon gyorsan elrepül ez a pár hét, és utána sokkal könnyebb lesz. Addig kell egy kicsit kitartani.


Tudom, hogy sokan megköveznek érte, de olvass utána, milyen előnyökkel jár, ha együtt alszol a babával. Akár úgy, hogy babaöbölben van. (Nyugi, nem fogsz ráfeküdni! Ilyen drog vagy alkohol hatása alatt fordul elő, te arra is megébredsz, ha nagyot sóhajt. :) Persze vannak dolgok, amiket a biztonság miatt be kell tartani.)

Nekem bevált. Kipihenten kelek, pedig még mindig sokszor kel szopni éjjel. Szexelni pedig nem csak este, nem csak ágyban lehet. ;) Nem megy a házasélet rovására.


Röviden: kitartást. Nem sokára könnyebb.

2017. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Hú! 1 hetes!!! azért bírd már ki.

Nekem van 3, a harmadik alvásproblémás, tehát önkívületben üvölt éjjel kb 5-ször. Lóf&&szt nem alszok. A másik kettőt el kell juttatnom oviba-suliba, ja és dolgozom itthon. Ez megy 2 éve!

Azért egy kicsit több tűrőképességet, Ha az egy hetes egész nap igényel, akkor legyél az övé egész nap. Ne mond már, hogy sose alszik, mert akkor épp tudsz enni!!!!!!

2017. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
3. vagyok. Az én babám korábban született, nagyon nehezen szopizott, egy evés másfél óráig is tartott, mert folyton bealudt. Utána büfi, pelenkacsere, és gyakorlatilag újra éhes volt. Most 9 hetes, negyed óra alatt letudja az evést. Születés után még az úgy nevezett "negyedik trimeszter" van, amikor még "fáj" nekik az élet. Minél többet van veled, annál kiegyensúlyozottabb lesz. A szopizás nyugtatja, fájdalomcsillapító hatású, és így érez a legközelebb magához téged. Később alakitsatok ki napirendet, de most még az a legfontosabb, hogy igény szerint szoptasd.
2017. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell folton szoptatni, ez hülyeség.


Ha pedig rászoktatod, állandóan a melleden fog lógni. Nem azt mondom, hogy vágd a kiságyba aztán csá, de ne is szoptasd - hisz lényegében nem is szopik olyankor, csak komfortozik.


Öleld magadhoz, tedd a hasadra, így is közel vagy hozzá, de mégsem "szoptatod" és fáradsz bele három óra után.

2017. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Nâlunk ilyenkor megfogja az apja. Talán még hamarabb is megnyugszik, mert nála nem keresi a cicit.
2017. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha állandóan szoptatni kell, akkor lehet hogy éhes, mert cicizik ugyan, de jön is a tej? Van már elég tejed?

Ha nem eszel normálisan, az is befolyásolja a tej mennyiségét, minőségét!

2017. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére van tejem, fejem is, mert nem eszik meg annyit a baba. Kb nálunk is az van, amit a 6-os válasz elején lehet olvasni: egy óra evés elalvással kombinálva, pelenkacsere, altatás, mindez annyi időt vesz igénybe, hogy újra megéhezik, ezért még ha el is alszik, sokszor már kb fél óra múlva újra ébren van és éhes.
2017. szept. 8. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!