Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt, hogy 5-6...

Másnál is volt, hogy 5-6 hónaposan nem hallatott hangot a babája?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint túl sok, hogy már másfél hónapja nem ad ki hangot. Csak síráskor, néha dünnyög, ritkán hangosan nevet, vagy sikít.

Azt mondta a védőnő, hogy ennyi ideig nem létezik, hogy a mozgás miatt stagnál.

Hallani hall.

Már autizmus gyanút mond.

Valaki hasonló cipőben?


2017. szept. 8. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt honnan tudod, hogy rendesen hall? Kisbabáknál elég nehéz észrevenni a hallássérülést.

Ha bajt sejtetek, vidd el BERA vizsgálatra. Ez kimutatja, ha van hallássérülés.


A gyerekorvos mit mond?

2017. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig nyugodj meg. Nagyobb eséllyel nincs baja, mint van.

De kérj beutalót hallásvizsgálatra + fejlődésneurológiára. A védőnőd miért nem intézi ezeket ahelyett, hogy téged riogatna. (1. válaszoló voltam).

2017. szept. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Minden apró kis zajra felkapna a fejét. Ha egyik-masik oldalt akár halkan zörgetünk mögötte valamit, akkor odafordul. A védőnő ezalapjáb azt mondta, nem kell hallásvizsgálat. A gyerekorvos meg inkább hagyjuk... szerinte soha semmi baj nincs.

Igazából én meg voltam róla győződve, hogy a mozgása fejlődik most, azért nem "beszélget". Mivel kezdte a forgással, körbe kúszás, négykézláb hintázás. És ezek folyamatosan jöttek egymáa után. De a védőnő szerint tuti nem.

Inkább korai fejlesztésre küldene, mint hallásvizsgálat.. én már nem értem.

2017. szept. 8. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót fejlődésneurológiára. Majd a neurológus segít eldönteni, hogy mi a helyzet.

Én nem aggódnék a helyedben, hiszen még kicsi. Mindegyikük más ütemben fejlődik. És nem a tankönyvek szerint.

De ettől függetlenül megmutatnám neurológusnak. Mégis mire akar a védőnőd fejlesztést, ha még diagnózisod sincs?

Ha a gyerekorvosod nem együttműködő, akkor válts, ha tudsz.

2017. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És ha később sem gagyog, elvinném hatásvizsgálatra. Az egy dolog, hogy hallja a zörgést. De a beszéd frekvenciája szerintem más.


Persze legnagyobb annak a valószínűsége, hogy minden rendben a babáddal, csak más ütemben fejlődik, másban ügyesebb.

2017. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokaz
2017. szept. 10. 12:17
 7/7 scsillag82 ***** válasza:

Nálunk is volt 45 honapos között, hogy csak kiabált. Ááá, de nem mondott semmit.

Pár hét mulva amikor már kezdtem kiakadni védőnő megnyugtatott, hogy azért kiabál sokongat mwrt ez most tetszik neki.

Utána sikongatás mellé egyik naprol a másikra. Bababa bübübü.

Neki a babamasszázs segített sokat, és a sok ének mondóka.

Most 12 hónapos és pár szót mond.:)

2017. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!