Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket érdemes venni a babának?

Miket érdemes venni a babának?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom, első baba, tapasztalatlan vagyok, ezért tapasztalt anyukákat kérdezek, hogy mik azok a hasznos holmik, játékok, fejlesztő, praktikus dolgok, amiket beszerezzek a babának? Mik váltak be nálatok, és mi az, amitek volt, de nem vettétek hasznát?
2017. szept. 9. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
az számít a legjobban ha te foglalkozol vele. többet ér mint bármilyen fejlesztő játék.
2017. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok mindennel nem lehet fejleszteni, kicsi hozzá, én vettem un. kontrasztos képeket, azt szereti nézegetni.
2017. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik a színes, kontrasztos dolgokat, ill. a csörgõ, zenélõ játékokat. A tükörben is szeretik magukat nézegetni, a Fisher Price-nak vannak aranyos, kiságyra, babakocsira felakasztható állatkás játékai, az én fiam azokat pl. szereti. De van plüss nyálkendôje, azt is szereti fogdosni. Fontos, h olyat ne adj neki, amirõl pici részek (pl gombok) lejöhetnek, mert lenyelheti, veszélyes. Vannak szép színes játszó szõnyegek is, van amihez "híd" is tartozik, arra aggathatsz csörgõ-zörgõ dolgokat, ezeket is szokták szeretni.
2017. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
28%

Kedves kerdezo!

Az en lanyomnak van: Dinnye Donci, Ananasz Anti, Tok Magdi (pennys), piheno szek, zenelo forgo, Füles (az enyém volt), bárány (ez is), sok csörgő, ragoka. Nagyon szereti oket, de a legjobban az fejleszti, ha foglalkozol vele. En 2 hos kora ota mondokas tornazom, 3 hos kora ota masszirozom. 11en tolti a 4 hot, tehat meg 3,5 honapos es atfordult hasrol hatra es hatrol hasra, 2 hos kora ota tartja szepen a fejet, fog dolgokat. Van egy fenykepem amin 3 hos kora elejen fogja a cumisuveget. Olvasoi, enekelek nekk. Ilyen korbankorba mar leteheted a foldre es ott mokazhattok. Remelem, segitettem!

2017. szept. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fisher Price Rainforest jatszoszonyeg, ezt nagyon szerette, kesobb, mikor felallt, akkor is tudott vele jatszani. Bright Strats babahintank volt, azt is szerette. Kb. 7-8 honapos koratol egy pohartoronnyal (epitojatek) jatszott sokat, kergette-guritgatta maga elott a darabjait. Azota a legerdekesebb jatekok az otthoni hasznalati targyaink, pet palack, stb. 2 honaposan nagyon szerette, ha letettem a jogaszonyegre, es folotte tornaztam, vagy ha textilpelenkat lobogtattam folotte.
2017. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
En fejlesztes gyanant hordoztam sokat csipon karikas kendoben, imadott ugy nezegetni, hogy en kozben tettem a dolgom, a sok mozgatas, testkontaktus valoban jot tett neki(vagy csak ilyen tipus), 4,5 honaposan kuszott, 6 honaposan onalloan ult, pedig semmit nem siettettunk. En nem vagyok az a mondokazos-fejlesztos tipus, hozzank a mindennapokba valo bevonas all kozel, ez valt be. Most 1,5 evesen szoktunk neha gyerekdalokat enekelni, de inkabb a kedvenc zeneimet hallgatjuk, enekeljuk.
2017. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kihajtós könyveket állítottam a fiam mellé, később "olvasta" is azokat.

Játszószőnyeg hasznos, de úgy vegyél, hogy lásd, esetleg később is tudja majd másképp használni? A miénket szét lehet szedni és a játékokat külön is használhatja. Babakocsiba sétára is azokat visszük.

Nekünk a mozgásfejlődéshez a pöttyös labda volt ász!!! De az később, fél éves kor körül.

Ha elkezd majd támaszkodni, kúszni, nekünk a pet palack száraz tésztával töltve volt a legjobb figyelmet-lefoglaló-eszköz.

2 hónaposan amúgy a kiságyára csomóztam a színes sálaimat. Persze úgy hogy nehogy "beszívja" a végeit..

2017. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!