Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia vagy nem? Hasonló...

Tejallergia vagy nem? Hasonló helyzetben lévő anyukák véleményét/tapasztalatát várom.

Figyelt kérdés

Most 9,5 hós fiam pár hónapos korában homlokán(pontosabban a szeme és orra közti "T" vonalban) ki volt száradva a bőre egy 1 forintosnyi részen.

Addig Beba HA start tápszert evett a szopi mellett, majd ezen tünet után a gyerekorvos Milupa Pepti tápszert írt (azóta is azt eszi).Mondván,hogy nem tudja lebontani a szervezete a fejérjét, de nem mondta, hogy 100% tejallergia, inkább elővigyázatosságból írja.(a családban nincs senkinek ilyen baja) Egyébként más egyéb tünet, mint pl hasmenés, ekcéma,hányás, puffadás stb, ami a tejallergia tünetei közé tartozik, nem jelentkezett.

Ha jól tudom 1 éves kor után küldik a babákat vizsgálatra, hogy tényleg allergiáról van szó vagy sem.

Addig is merjek neki natúr joghurtot, sajtot, kefírt adni?

(a doki azt mondta -olyan letojom stílusban_ kóstoltassak vele, max. ha valami baja lesz tőle, szóljak neki.)


Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 27. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemben sajnos nem nagyon tudok segíteni, de nekünk is hasonló volt kisfiamnál. Úgy 2-3 hósan Neki is pötyis volt az arca, ekcéma jellegű. Nekem azt mondták hanyagoljam a tejtermékek fogyasztását, mivel szoptattam Őt. Így is volt de én nem láttam változást. Aztán kicsit kevesebb lett a tejem és mi is Bebával pótoltunk, illetve utána felírták a Pepti 1-et. Változást akkor sem láttam. Majd sikerült visszahozni a tejcsit, a tápikat elhagytuk és én is eszem tejtermékeket, most 8 hós a kisfiam és semmi pötyi nincs. Sőt Ő már babajoghurtot is eszik, illetve tejpépeket. Fokozatosan vezetem be Neki a tejtermékeket, fő az óvatosság. Én lecseréltem időközben a babamosóport és öblítőt mosódióra, lehet ez volt a bűnös. Esetleg próbáld ki Te is. Ha nincs egyéb tünet nem nagyon hinném hogy tejallergiás lenne. Szerintem kipróbálhatod nyugodtan szépen fokozatosan adni először a babajoghurtot, majd natúr joghurtot és így tovább. Ha véletlenül mégis tejallergiája van szerintem egyből észre fogod venni és nem lesz nagyobb probléma. A dokid meg jó h...e, sajnos ismerős a helyzet, csak nekünk még a védőnőnk is egy i..óta. :-(
2010. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia, nálunk az arca van kiszáradva a tejterméktől, semmi más jele nincs. mi amúgy megcsináltuk a tejaééergia vizsgálatot, de nem mutatott ki semmit, egyéb allergiát se. de az sajnos nem 100%...nekem is csináltak anno, mert nekem allergiás rhinitisem van, midnenre negatív lett....szóval szerintem biztos ami biztos ne adj neki semmi esetre tehéntejet, és egyéb tejteerméekt is keveset. és figyeld, hogy előjön-.e, mikor jön elő. sajnos a legtöbb gyerekorvos le se tojja ezt, neked kell kitotózni hogy mi van., :(
2010. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kóstoltatok vele 1-2 kanál natúr joghurtot, aztán kiderül...

2010. máj. 27. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!