Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma 3hetes a kislányom. Olyan...

Ma 3hetes a kislányom. Olyan szép idő van, elvihetem sétálni egy kicsit?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk először levegőn 20percet.Nem lesz hirtelen sok,ha pár utcát átsétálunk?És mit adjak rá?A védőnő szerint 2-3hetesen fokozatosan kell a levegőre szoktatni.

Első babás,aggódó anyuka!


2010. máj. 27. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, menjetek nyugodtan, akár 1 órát is. Ilyenkor már nem kell úgy szoktatni őket, mint mondjuk télen.

Body rugi sapi babapléd elég, a babakocsi védi az esetleges széltől.

2010. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nyugi, első babás vagyok én is. nyugodtan vidd sétálni, de szerintem csak 3 óra után, mert rekkenő a hőség (legalábbis nálunk). ne öltöztesd túl. szerintem egy vékony hoszú ujjú body és egy ujjatlan rugi elég neki. és egy kendő szerű sapi, ha fúj a szél. textilpelussal takard be. inkább árnyékban kocsiztasd. Jó sétálást!!
2010. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
így van,nyugodtan sétáljatok.az én fiam november végén született és két ünnep között már kint voltunk.tényleg csak 3 után vidd ki a nagy meleg miatt.
2010. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kiviheted. Attól, hogy elviszed pár utcányira még meg maradhat a fokozatosság. Ha tegnap 20 percet volt kinnt, akkor ma vidd el fél órára. Mindennap egy kicsit többre. Adj rá bodyt, hosszú újjú rugit meg egy kis felsőt. Vagy rugi helyett kis nacit. És persze sapit. Aztán bugyoláld be plédbe. Jó sétálást :)
2010. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vidd nyugodtan. Ne túl forgalmas helyre. Én hosszú ujjú body-t, pamutrugit, vékony pamutsapit adnék rá + pléd. Táskába pedig egy kispulcsi. Ha a keze meleg, nem fázik + nyúlj be a háta alá, ha kellemes meleg van, az jó. Ha melege van, akkor a tarkója izzadhat. Jó sétát!
2010. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szép idő van nyugodtan sétálhattok. Adj rá kis sapit takard be egy vékony pléddel. Ne aggódj az én kislányom a -22 C aludt az erkélyen a babakocsiban (persze beöltöztetve nagy bundazsákba kesztyűbe sapiba) most 2 éves és soha nem volt beteg.
2010. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nagyon rendesek vagytok!Kimegyünk egy kicsit 3után!Jó babázást nektek is!

2010. máj. 27. 11:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,

A fiam júniusi. 4-5napos volt, amikor 2órára elmentünk sétálni. Semmi baja nem lett, hogy nem fokozatosan mentünk sétálni. Nagyokat aludt a kocsiban.

Mivel nagyon meleg volt, ezért ő csak bodyban és egy textil pelussal letakarva kocsikázott akkoriban. Szegénynek néha így is megizzadt a buksija.

Jó sétát:)

2010. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi két hetesek vagyunk, de már 1 órát is sétálunk.Igaz falun lakunk (tisztább levegő), és kertünk is, így szerencsére hamarabb ki mertem őt vinni. A babakocsi nagyon jól védi őt a naptól és széltől. Egy hosszú ujjú body, ujjatlan rugi és takaró van rajta. A keze általában meleg és a takarót is lerúgja magáról, ha nem tetszik neki. Mondjuk nem fázós baba, a kis keze meleg szokott lenni, sőt néha mintha izzadna is :).

Próbálkozzatok, hogy nektek mi és hogyan jó!

2010. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 hetes és még csak tegnap vitted ki először? Én már mikor hazajöttünk a kórházból rá 4. nap már vittem is ki. És ilyen idő volt akkor is. Nyugodtan vidd ki és tegyél vele nagy sétát, meglátod neki is jót fog tenni. Nem kell túlöltöztetni, mert azzal csak jobban ártol neki. Csak arra figyelj, hogy a nap ne süsse. Egy kis rugi elég rá.
2010. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!