Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdjek aggódni?

Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
Fiam 2 éves nem mond szavat!A beszédben egyértelműen le van maradva ezt a szakértői véleményt kaputk a korai fejlesztőben!nagyon egyszerű utasitàsokat megért pl:csüccs,vedd le a cipőd."nehezebbeket" màr nem hogy hozd ide, gyere ide stb... csak hümmög,visong!Nagyon nagyon ritkàn amit betüvel alkot az a mamama,và,bababa és ez így ennyi több nincs!Ha mondokàzni probàlok vagy énekelni neki befogja a fülét és visit!Fülészet szemészet letudva nem talàltak problémàt!valakinek tapasztalat?
2017. szept. 18. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes.

A lányom szintén 2 éves. Egy értelmes szót mond "nem".

DE mindent megért, utasításokat végrehajt. Ritkán hagyja h olvassak neki ( nem köti le, inkább hoz egy labdát, amivel szaladgálhat)

Nem mondtak a semmi mást a "szakemberek"?

Hogy látod? Nem érti amit kérsz? Vagy csak nem érdekli? Nem akarja megcsinálni?

2017. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, amit leírsz, az elég aggasztó szerintem. Nem is igazán a beszéd hiánya, az én 2 éves lányom mondjuk beszél folyékonyan, de nem minden gyerek szokott ebben a korban. Inkább az, ahogy reagál utasításokra, a fülbefogás, visítás. Értenie már mindent kellene szerintem, vagy majdnem mindent. Én elvinném kivizsgáltatni.
2017. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez bizony baj.

Nem is annyira az hogy nem beszél, de az hogy nem is ért meg alap dolgokat, és befogja a fülét ez gond.

Ő hogyan érteti meg magát?

Ha jártok korai fejlesztőbe, akkor annak gondolom oka van, és foglalkoznak ezzel is.

2017. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A fejlesztőbe fél éve jàrunk,megkésett beszédfejlödés miatt tsmt-tornàt írtak neki ki..az első 3 hónapban még közremüködő volt most màr ott tartunk hogy azt sem lehet vele csinàlni hisztizik erősen sír mikor jàtékos formàban szeretnék ezt a tsmt fejlesztő tornàt csinàltatni vele!A fülbefogàst elvileg azért csinàlja mert fejletlen az idegrendszere elvileg ezzel teendő nincs vàrni kell még ez alakul...úgy veszem észre hogy ő nem ért minket.Mikor szeretne valamit megfogja a kezem oda visz felemelteti magàt ha a tàrgy magasabban van,vagy a cumisüvegét a kezembe adja vagy a cipőcskét ha szeretne le menni.
2017. szept. 19. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!