Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdjek aggódni, azért, mert...

Esztu81 kérdése:

Kezdjek aggódni, azért, mert még nem megy az átfordulás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok paramami, de belepillantottam kíváncsiságból kislányom eÜ könyvébe, és a 6 hónapos kontroll kapcsán, ahogy néztem, elvárás, hogy magától hátról hara, illetve hasról hátra forduljon. Holnap lesz hat hónapos, és eddig ezt nem nagyon akarta még művelni :(. Próbálkozik persze, meg én is tornáztatom, pokrócon hempergek vele, gurítom a takaró segítségével oda-vissza, hátha ráérezne az ízére, de nem igazán műveli. Fél úton mindig feladja a hasra fordulást is, még akkor is, amikor valamivel próbálom odaterelni a figyelmét (pl csörgő, labda, hogy nyúljon utána). Olyan volt már, hogy épp csak egy picit kell a popsiján segíteni, átbillenteni a holtponton, és akkor megy a forgolódás, de totálisan egyedül, segítség nélkül nem. Eleinte betudtam annak, hogy lusta. És majd ha már érdeke is fűződik hozzá, majd akkor átfordul. De most már egyre jobban kezdek aggódni. Egyrészt azért, mert ahogy nézem, a vele egy korúak már mind forgolódnak, másrészt mert aggaszt, hogy így később hogy fog majd kúszni, utána ülni, mászni, stb.... Tudom, hogy elvileg 5-7 hónap között "kell" átfordulnia egy babának, de gyanús, hogy az utolsó pillanatig ki akarja húzni az időt, és hiába a napi gyakorlás (tényleg minden nap, a földön pokrócon játszunk, és napközben sincs a kiságyában, hanem egy kemény aljú baba - játszó-járókában, szóval akár abban is tudna forogni), mintha semmit nem fejlődnénk. :( :( .MOndjuk picinek hason fekve is utált lenni. :(. Szerintetek figyeljek rá még jobban? Vegyem ezt esetleg intő jelnek, hogy megelőzhessem a későbbi problémákat?

2014. máj. 25. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha, próbálkozik, az nagyon jó. Biztos sokan mondták már, hogy nem fejlődik minden baba tankönyv szerint , nem baj, ha nem tud még stabilan forogni, ha alapvetően nincs semmi más probléma. Ha a fejét szépen emeli, nem homorít a hátával, nem "repülőzik" sokat, akkor lehet, hogy csak gyakorolnia kell még. Nekünk az alábbi kis film nagy segítség volt.

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

Említsd meg a védőnőnek az aggodalmadat, hátha ő többet lát, ha gyakorlott, az esetleges problémát észreveheti, és megfelelő helyre elirányíthat, de szerintem önmagában a pici kora nem indokolja az aggodalmat. Figyeld meg, sokan fognak itt neked írni, akiknek a babája később forgott stabilan. Az én kislányom nem mérvadó, mert hipotón, és kéthónapos kora óta dévényre járunk vele, ő 9-10 hónaposan forgott stabilan. :)

2014. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Judyt77 ***** válasza:
65%
Szia! Az unokatesóm kislánya ugyanannyi idős, mint az enyém, és az enyém 4 hónaposan kezdte az átfordulást, az övé meg totál nem és még csak mostanában, 7 hónaposan körül, a csípőszűrésen jöttek rá, hogy izomgyengesége van. Most tornára jár (azt hiszem, Dévény torna, de ez nem biztos) és már most sokkal ügyesebb. Szerintem az igaz, hogy minden gyerek máshogy fejlődik, de mindenképpen azért vagyunk szülők, hogy odafigyeljünk gyermekünk megfelelő fejlődésére, szóval nem tűnik parázósnak, ha megkéred a dokit, hogy nézze meg alaposan a babádat. Nem szabad parázni, de jobb elővigyázatosnak lenni, mint hogy baj legyen. Minden jót, sok sikert!
2014. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez a videó nagyon jó. A hasról hátra fordulást pl sokkal jobban oldja meg, mint ahogy mi csináljuk (pléddel, válltól indítva), eztán így fogjuk gyakorolni. Bevallom, ezek szerint a homorításnál is sokszor elrontottam, mert behomorított a lánykám,és én akkor sem engedtem el a lábát, hanem húztam a másik irányba...:(. A helyett, hogy előröl kezdtük volna az egészet. Ez nagy segítség volt. Köszönöm.
2014. máj. 25. 17:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nagyon szívesen. Utánam szólónak is nagyon igaza van. Ha aggódsz, esetleg dévényes gyógytornásszal is megnézetheted. Ha normális, azt is megmondja, ha szerinte minden rendben van, nem járat feleslegesen. Jó gyakorlást:)
2014. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit szerettem volna, hogy a plédben gurítás, hintáztatás is nagyon jó a TSMT torna része. Ez a torna az egyensúlyi rendszer fejlődését segíti elő, ami szintén jót tesz a mozgásfejlődésnek. Csináljátok nyugodtan azt is.
2014. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a hat hónapos kontrollon fogok kérni egy beutalót ismételten az ortopédiára (bár amikor legelőször voltunk 7 hetesen, akkor negatív lett az eredmény, nem találtak eltérést), aztán meglátom, ott mit mondanak. Vagy keressek fel rögtön egy gyógytornászt inkább?
2014. máj. 25. 17:52
 7/11 Judyt77 ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a Dévény tornára beutaló kell. A gyermek orvosodat kérdezd, vagy hívd fel a védőnődet. 2. voltam. Szia!
2014. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6,5 hónapos, gasztros doktornő azt mondta,hogy gyenge izomtóniusa van. Körzetije erre azt felelte, hogy megnézi, hogy az van e és eldönti, hogy kell e neurológushoz vinni vagy nem.

Ez azért van,mert a fiam még nem ül magától és nem forgolódik egyik odlalra sem. De a vieón látott kisfútól sokkal ügyesebb,nem kell ennyit "rimánkodni" neki,hogy átforduljon. Picit kellett billenteni a fenekét vagy a fejét. Szépen nyúl dolgokért, még a feje fölöttit is el tudja venni, hason is eléri a játékokat és úgy játszik vele. Pillanatok kérdése és átfordul.

2014. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a Dévény tornára nem kell beutaló.


mi is járunk (annak ellenére, hogy konduktorhoz, meg gyógytornászhoz is beutalták a babát a neurológián izomgyengeség miatt - úgy vették észre, hogy nem fordult hasra, sem vissza, csak próbálkozott).


pár hónapig csináltuk az átfordulásokat, és mindenféle egyéb tornákat, de őszintén, neki éppen semmit nem segített :( A Dévény torna viszont tényleg használt, két alkalom után simán, erőlködés nélkül fordult.

ha téged megnyugtat, akkor vidd el egy dévényes tornászhoz.

2014. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A lányom 4 hónaposan fordult át egy párszor hasról hátra, utána nem csinálta egy darabig.

Hátról hasra 6 hónapos elmúlt, amikor megtanult átfordulni, a következő nap meg gurulva közlekedett.

Én is pokrócoztam vele, ill. vettünk egy hintát, mert azt hallottam a hintázás segíti a mozgásfejlődést.

2014. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!