Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érjem el, hogy szeresse...

Hogyan érjem el, hogy szeressen a babám hason is lenni?

Figyelt kérdés

Már 3 hónaposak múltunk, de eddig nem sokat voltunk hason. A fő oka az volt, hogy nagyon bukott és egyszerűen még 3 óra eltelte után is jött vissza a tápszer vagy a tejem és ilyenkor érthetően nagyon nyűgös volt, sírt. Már régóta sűrítem a tápszerét Nutritonnal, alig bukik normál pozícióban, gondoltam itt az ideje hason feküdni, hogy fejlődjön a mozgása (más pozícióban nagyon ügyes ám, már szó szerint fel akar ülni, úgy emeli fekve a fejét, megfordulni viszont még nem akar). Most viszont olyan 10 percig bírjuk, emelgeti a fejecskéjét, meg eszi az öklét, de ennyi, aztán el kezd sírdogálni. Tudtok jó tippeket, hogyan növeljem ezt az időt, illetve jól tudom, hogy erőltetni nem szabad semmit????????Nem késtünk le semmiről ugye???????????

Köszönöm előre is a válaszokat!


2008. okt. 21. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem késtetek le,ne aggódj.Én játékokat teszek neki oda,meg zenélős, sípolós dolgokat,amiket előtte megmutatok,bekapcsolok,majd lerakom elé hasra fordítom,és nézegeti,tetszik neki,és beszélni kezd hozzájuk,közben meg próbálgatja a lábát emelgetni,ingázik,nagyon aranyos.Ha semmiképp nem akar a babád úgy maradni,mindig csak annyit hagyd amennyit enged,inkább akkor többször kevesebb időre tedd hasra.Meg fogja szokni,szeretni ha eljön az idő.
2008. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, mi is már 15 hetesek vagyunk és ugyanaz a helyzet, mint nálatok! Már szó szerint ülni akar de hason fekvést nem szereti!!! Nekünk a doktor bácsi és a védőnéni is azt mondta, hogy naponta inkább akkor többször kevesebb ideig hagyjuk hason. Amíg el nem kezd nyöszörögni, akkor még én kicsit ráhúzok, úgy hogy odafekszem elé és próbálom még kicsit érdekesebbé tenni (játékok, beszélek hozzá, maszírozom a hátát, csörgők, stb.). Amikor már nagyon nem megy, felveszem. Nem vagytok lekésve semmiről, minden baba más és más! Jó babázást :)
2008. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Nem szeretem a védőnőnket, soha nem nézi meg a gyereket, de mindig kommentál, pl. ő azt mondta, hogy ilyenkor már kellene, hogy hason kinyomja magát!!Mindegy nem érdekel, fogalma sincsen semmiről néha, inkább az anyai ösztöneimre hallgatok!!!
2008. okt. 21. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!