Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek, olvassátok el a...

Kérlek, olvassátok el a gyerekem napi étkezését, és írjatok véleményt?

Figyelt kérdés

Közel 16 hónapos, mostanig szopizott és tápszert is kapott. Tehát a napi étkezés: hajnalban 150 tápszer, reggeli, délben kevés szopi elalváshoz, ebéd, uzsonna, vacsora, este 150 ml tápszer elalváskor, éjszaka egyszer/kétszer ébredt, szopival aludt vissza.

Az utóbbi hónapban zavarodtunk össze, ugyanis kiderült, hogy babát várok, még kevesebb tejem lett, de el is hagytuk hamar a szopit, nem igényelte tovább. Viszont úgy látom, hogy több tápszert igényelve, kevesebb szilárd ételt fogyaszt. Egy hete történt a nem szopizás, azóta kb.így eszik:

hajnalban 120 tápszer, reggeli kevesebb, mint eddig, később 1 gyümölcs, délben 120 tápszer, egyelőre másképp nem alszik el, délután ebéd, de abból is kevesebb, mint szokott lenni, vacsora, majd este elalváskor 150 tápszer, éjszaka 3 körül ébred, újból 100 tápszer. Én úgy látom, hogy a tápszer átvette a hangsúlyt. Ez vajon baj, vagy csak most az elején van így, amíg megszokja, hogy nincs több szopi. Ha szerintetek is túl sok a tápszer, segítenétek ötletekkel?


2017. szept. 24. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Egy 16 hónapos gyereknek már nem zömében tápszerre, hanem szilárd ételre van szüksége. Nem véletlenül kel fel éjszaka, mert éhes. Egy ekkora gyerek tápszerrel már nem lakik jól. Bőven elég lenne neki 2-szer tápszer egy nap, uzsonnára vagy reggeli után valamilyen tejtermék. Azzal meglenne a napi fél liter tej alapú táplálék. A többi részében pedig adj neki rendes ennivalót. Vacsorára meg pláne. Tehát leves, főzelék, gyümölcs, hús, kenyér, felvágott. Ezek legyenek zömében, ne tápszer.
2017. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Egyéb folyadék? Mit és mennyit fogyaszt?
2017. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Délben ne adj neki tápszert. Ha csak azzal tud elaludni, akkor is úgy csináld, hogy ebédel rendesen és utána esetleg kísérőnek csak egy 60ml-t max. Este adhatsz neki nagyobb mennyiséget belőle. Azért kel fel éjjel, mert éhes.

Az én lányom 12 hós, reggel 200ml tápszer, utána egész nap rendes kajákat eszik, 6 körül vacsorázik, majd este lefekvés előtt közel 300ml tápszert megeszik. Este 8-fél9től reggel fél8-8 ig nyomja a szunyát.

2017. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

A 7,5 hos Kisfiam is csak kétszer kap tápszert a többi gyümölcs -főzelék -tejpép.

De ha nem eszik több szilardat akkor ne pótolj sok tápszerrel mert hozzászokik h van alternatíva.éhes lesz nincs más mint pl joghurt,esetleg valami tejital-puding,Túró Rudi(ezek az édesek)

2017. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

a gondom epp ez, tudom, hogy tobb a tapszer, ezert kertem segitseget toletek

este barmennyit tapszert csinalhatok, 150-nel tobbet nem eszik meg

szilard etellel naponta negyszer kinalom, de amiota bejott ez a sok tapszer, keveset ker abbol

a tegnap peldaul, estetol reggelig negyszer evett tapszert, osszesen: kb.500 ml. Ez szinte az mintha csak este enne 200-at es reggel 300-at. O tobbszor eszik keveset. De mindenkepp en is latom hogy az eves rovasara megy.

Inni nagyon keveset iszik, sem a viz, sem a tea nem nagyon megy.

A gond az van az ebeddel, hogy 9 -10 kozott kel fel, nagyjabol fel 11 es 11 kozott van a reggeli, es 1 korul fekszik ujbol le..ilyenkor nem tud ebedelni meg. Probaltam, de annyira elalmosodik, hogy csak sir, 4-5 kanal leves megy le.

2017. szept. 24. 15:30
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Persze, hogy nem iszik más folyadékot, mivel a tápszer is folyadék, így nem igényel ez mellé mást.

Estére ne adj neki tápszert, hanem inkább rendes ennivalót, illetve ha egy kis idő eltelik akkor még esetleg rá minimális tápszert, akkor nem lesz éhes éjjel, nem kel fel, hanem reggelig alszik. Akkor valószínűleg nem is fog délelőttig aludni, hanem ha előbb ébred, akkor több étkezést tudsz csinálni. Amibe bevezethetsz szilárd ételt is, nem csak zömében tápszert. Eleve a napirend is rossz szerintem. De ezzel nem bántani akarlak, csak segítő a szándékom.

2017. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Koszonom, persze, hogy nem bantasz. Nyolc utan eszik szilard vacsit, altalaban fozelek, kilenckor furdik, tizkor alszik el..., ekkor keri a tejet. de olyan is volt, probabol, hogy kilenckor adtam vacsit....ugyanaz. Ma ejjel kiprobaljuk, hogy apa menjen ejjel hozza, hatha visszaalszik, csak ugy...

Nagyon csodalom, hogy egesz nap, eves utan sem iszik.

2017. szept. 24. 19:37
 8/18 A kérdező kommentje:

...ez a sok tapszer egy hete van, miota nem szopizik, es en sem nagyon tudtam, hogy oldjuk meg a helyzetet, orvendtem, hogy ejjel es nappal is elalszik cici nelkul.

Mert azelott napi negyszer evett szilard etelt, barmit megevett ....

De remelem megoldodik valahogy.

2017. szept. 24. 19:39
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem akarok bele szólni, de szerintem nagyon későn rakod le. El van csúszva az egész napotok. Próbáld hamarabb fürdetni, utána hamarabb lerakni. Először csak fél órával, aztán akár egy órával is. Lakjon jól este, és ha igényli, akkor lefekvés előtt tápszer.

Hajnalban jó lenne ha nem enne, azért alszik annyira sokáig reggel. Kínáld inkább vízzel vagy teával vagy bármi mással.

Ha reggel normál időben ébredne, akkor több étkezés lenne. Így teljesen kimarad a reggeli és szinte a tízórai is.

Napközben én nem adnék neki tápszert. Először az én lányom sem fogadott el vizet, se semmi mást. De nagyon sokszor kínáltam, kitartóan, előbb-utóbb elfogadta, hisz szomjas volt.

2017. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Reggel hatkor ebred, mert megehesedett, ha akkor nem adnek tapszert, hogy aludna vissza. Hatkor nem adhatok neki pastetomos kenyeret, nem? Csak kerdezem, hogy akkor erre mi lenne a megoldas. Az egy dolog hogy az ejjeli viszaalvast valahogy megoldjuk, teaval, vizzel, habar az jjel haromkor sem aludt vissza, csak tejjel, de ha az ejjeli kimarad, a hat orai tapszert is nem tudom kihagyni. Szerintetek??
2017. szept. 25. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!