Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg fájhat a babám hasa a...

Tényleg fájhat a babám hasa a laktoherb teátol? Mit adjak hasfájásra probáltuk az infankolt, espumizant papaverines oldatot. V an valami még? 4 hetes és a teát nem issza meg, anyatejes.

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
A laktoherbtől eleinte nekem volt hasmenésem. Próbáld meg a Babának a mecsek teát vagy az édesköményt ízesítés nélkül.
2008. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek fájt,amikor én ittam vagy később neki csináltam a filteres babateát.Neki az Infacol bevált.Próbáld ki a kamillát vagy a fodormentát,esetleg ne egyél-igyál 3-4 napig tejes dolgot,ha jobban lesz,lehet nem bírja a tehéntejet a gyomra.Az én babámnak az is segített,hogy én alkoholmentes sört ittam az első pár hétben.
2008. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Az előző válaszoló vagyok esetleg még a grapewather
2008. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Laktoherbről én csak rosszat hallottam, így mi ki sem próbáltuk. Nekünk segített némileg a Sab Simplex (Pfizer termék), ugyanakkor hiszem és vallom, hogy anyatejes babák pocakja csak akkor fáj, ha mami nem megfelelőt evett. Nekem van egy táblázatom, amiben le van írva hogy mit lehet, mit lehet csínyán és mit TILOS enni a szoptatós anyukáknak. Én betartom, megtanultam hogy mit lehet ennem, melyik napszakban és mit nem, azóta semmi baja a pocakjának! Nekem nem iszik/eszik semmit csak anyatejet és nagyon szépen fejlődik, pocak fájás nélkül! Szóval szerintem próbálj meg a te étkezésedre figyelni és meglátod babád hasa is megnyugszik! Ha érdekel, hogy mit szabad és mit nem, írj privát levelet (ha gondolod). Sok sikert :)
2008. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Laktoherbet iszom és semmivel sem erölködik többet így, mint előtte, sőt, most tartottam pár nap szünetet, hogy leellenőrizzem és tényleg ugyanúgy mozgolódott vagy pukizott, mint előtte. Én Infacolt adom neki, most vettem én is az Espumizan cseppet, de azt még nem próbáltam. Mondják még az angol vizet is egyhónapos kortól. Amúgy az is lehet, hogy valami olyan van az étrendedben, amitől fáj a hasa, nem biztos, hogy a teától van. 1 hónapos leányzó anyukája
2008. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen , sokaktól hallottam, hogy a laktoherb teától fájt a babájuk hasa. Persze valóban más is okozhatja azok közül az ételek közül, amiket Te fogyasztasz. Egyébként meg spontán is lehet hasfájós, mert én nem tudtam sokáig szoptatni, de tápszer mellet is hasfájós volt a kisfiam és végül 3 hónapos korára "kinőtte". Mindenesetre nekünk egyik csodaszer sem segített - pedig mindegyiket próbáltuk - csak az ezer éves "gyógyszer" az édeskömény tea.(A neve Babamosoly, patikákban kapható)Ha nem issza meg kisbabád a teát, ugyanez kapható szirup formában is, nálunk legalábbis készítenek a patikusok. Ezt az édeskömyény szirupot lehet adni naponta 3-szor egy kiskanállal és ez töményebb , talán azért hatásosabb is mint a tea.A mi gyerekkorukban is ezt használták és nem mindig tudnak jobbat kitalálni a mostani tudorok sem, mellesleg semmi "mű anyag" nincs benne.Sok sikert és jó babázást kívánok!
2008. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!