Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mossátok tisztára a...

Hogyan mossátok tisztára a bab cuccokat ugy hogy a szine ne menjen ki a fehérek ragyogjanak és tiszta is legyen de ne legyen nagyon drága modszer?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ó, én ezt 2 éven keresztül próbáltam kideríteni, mire rájöttem, hogy nálunk túl kemény a víz, és az miatt szürkülnek el a ruhák, és mennek ki a színek. Azóta vízlágyítót használok, de most sem tökéletes a helyzet. Sajnos erre nálunk nincs megoldás.
2010. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy együtt mosok mindent. Aztán csak a fehéreket havonta egyezer kevés domestosos vízbe beáztatom és úgy kimosom. Vagy még azt is szoktam, ha kevés színes van bent mosáskor az öblítőrészbe ecetet teszek. szagtalanít, fertőtlenít és fehérít is kicsit :)
2010. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, hogy ez így drága-e, majd eldöntöd :) Nálam az Ariel pro-zim7 tökéletesen bevált. Nekem pont sikerült rettentő akcióban kifognom 6kilósat. De ha nem lett volna ilyen olcsó, akkor is megveszem, tuti. A kakifoltot is teljesen kiszedi, viszont a ruha színe nem fakul. 8hetes kislányom előszeretettel nyomja csurig a pelust, így sokszor ki is folyik. Ilyenkor hideg folyóvíz alatt ki körömkefézem a foltot úgy nagyjából, aztán forró víz egy lavorba, a ruháknak megfelelő mennyiségű mosópor (általában a mosógépbe szánt mennyiség felét szoktam), ott hagyom 3-4 órát aztán már csak át kell öblíteni jó alaposan, és tökéletesen tiszták. És ugyanígy a mosógépben is nagyon szép tisztára mos, nem hagyja beszürkülni a ruhákat. Remélem segítettem :) Jó babázást!
2010. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy 8 hetesnél még szinte minden folt kijön, majd meglátod, milyenek lesznek a ruhái 2-3 évesen.
2010. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Ez így van, ahogy az előttem szóló írja! Ahogy egyre többet eszik, és egyre változatosabban , úgy lesz egyre nehezebben kezelhető a kakis pelus, ruha, akármi. És akkor még azokról a pelusokról nem is írtunk,amiket én pl etetéshez használok. Van hogy ténylegesen áztatni kell, nincs mese.
2010. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 60 fokon mosom a fehéreket és teszek a mosógépbe egy kevés Cloroxot a mosószeren kívül. Nem sokat, csak nagyon keveset és ezzel még az alma és sütőtök foltok is kijönnek. Ha pedig nagyon durva a folt akkor a 90 fokos mosás még hatékonyabb.
2010. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az anyatejes kakinál nincs makacsabb folt... én azokkal szenvedtem a legtöbbet. Mostmár szilárd kakinál, leevett ruháknál nincs gond, szinte minden mosóporral kijön, talán még vanish-t lehet hozzátenni :)
2010. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bikarbónát teszek a ruhákhoz.
2010. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én külön mosom a fehéreket és a szines ruhákat. A fehéreket mosás előtt beáztatom hipós vízbe (minden foltot kiszed) aztán átöblítem forró vízzel és nehogy megmaradjon a szaga kicsit áztatom öblítős vízben. Ezután mosom gépben (folyékony Tomi mosószer) 40fokon. Minden fehér kisruha olyan, mintha új volna! Pedig 14hónapos a kisfiam és igazán szeret mindenbe belemászni. Szóval tud foltoat gyártani :) A színes ruhákat is 40fokon mosom. Ha olyan folt kerül rá, akkor beáztatom (azonnal) egy kis mosószeres vízbe, és ha nem jön ki akkor mosás előtt fújok rá egy kis színesekhez való folttisztítót.
2010. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a foltot mindig külön kiszedem folttisztítóval (Vanish) és kiöblítve, megszárítva teszem a szennyesbe. Aztán mikor mosásra kerül a sor, 3 kupacot gyártok: fehér, színes, fekete-sötét. És ezeket külön mosom max. 40 fokon. Erre 3 féle mosószert is használok. Ariel color illetve Perwoll black és white. Gyönyörűek a ruhák!!

Szoktam kapni ismerőstől használt ruhákat, amik szürkések, foltosak. Nekem 3 mosás után 90%-ban megszépülnek!

2010. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!