Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várjak még a spirtkocsiban...

Várjak még a spirtkocsiban való ültetéssel?

Figyelt kérdés

Fél éves baba. Már támaszkodva sokáig üldögél, pár napja pedig elkezdte egyre hosszabb ideig felemelgetni a kezét. Szépen ül támaszkodás nélkül is mostmár, de még csak rövid ideig ( max 30-40 másodperc ).

Gondolom babakocsiba majd csak akkor ültessem, ha már magától is hosszasan elüldögél támaszkodás/ borulás nélkül?


2017. okt. 2. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkir ültesd, ha önállóan kiült, nem pedig felhúzta magát valamiben vagy te leültetted.
2017. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én az önálló ülése előtt váltottam sportra, de csakis majdnem fekvő háttámlával! Tehát majdnem vízszintben volt. :)
2017. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthetően írtam. De magától ül fel, csak leginkább még úgy, hogy maga mellett, a földön van az egyik keze, és úgy támaszkodik.

És azt nem tudom, hogy így már lehet, vagy csak akkor, ha már egyáltalán nem támaszkodik.

2017. okt. 2. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok. Ha már sportot használtok és ki akar látni, akkor kb 30-40 fokba én is döntöttem néha.
2017. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem csak 90 fokban tudod a támlát állítani. Ereszd le hogy lásson is, de legyen támaszték a hátának..
2017. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiam amúgy az első felülése után pár héttel, hónappal tudott egyensúllyal ülni. Tehát mikor már megtanulta korrigálni a babakocsi lötykölést, akkor ült fel benne teljesen. Akkor már saját maga húzta fel magát függőlegesbe.

Szóval szerintem ha elkezditek egy félig fekvő pozícióval és ő is gyakorolja még az ülést, akkor nem kell sok idő hogy a babakocsiban is jó legyen neki függőlegesen :)

2017. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Szóval ha már itthon szépen borulás nélkül ül, akkor lehet már majd a kocsiba is nyugodtan ültetni?!

2017. okt. 2. 14:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert egyébként még jól elvan vízszintbe, szeret hasalni.. csak érdekel
2017. okt. 2. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam 7 hónaposan ült ki mászásból. Eleinte eldőlt, aztán támaszkodott, előbb 2 kézzel, majd 1 kézzel. Ő ekkor már nagyon ki akart látni, 7,5 hónapos korában 30 fokban megemeltem a háttámlát. 9 hónaposan kezdett stabilan ülni, ekkor otthon már hosszasan is eljátszott ülve. Ő akkor felhúzta magát a babakocsiban és onnantól ültettem teljesen, kb 2 hónappal az önálló felülés után.


Szerintem addig ne, amíg támaszkodik. Látni fogod mikor ül már tényleg stabilan.

2017. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!