Kezdőoldal » Otthon » Kert » Augusztusban hoztam haza...

Melcsiker kérdése:

Augusztusban hoztam haza leander töveket gyökereztetni, sikeresen. Hogyan járjak el az ültetéssel? Mert ugyan beültetem én most őket a földbe, de kivihetem a szabadba még a cserepeket? Vagy inkább már most rakjam el őket "télire"?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólását!

2012. szept. 13. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Most már inkább hozd be de jövőre tedd napos helyre, imádja a meleget, a napot de rendesen öntözni kell mert nagyon párologtat.

Figyelni kell a tetveket a leveleken. Nem kell vegyszer rá, ha észreveszed, hogy vannak akkor egy kis szappanos vízzel alaposan lemosod a leveleket és a szárat. Én forró vízben áztatok egy kis szappant meg 2-3 cigi csikket. Amikor kihűl a víz akkor kiszedem a darabokat és hajfestő vagy gumi kesztyűben mosom le. Télen világos, meleg helyre tedd, habár az én szobám elég hűvös de bírja a helyet. Nyáron érdemes táp oldatozni.

2012. szept. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hosszútávú (min. 15 napos) időjárás előrejelzéseteket. Ha még min. 25 fok körüli, napos hőmérsékletet ír, akkor én még kitenném egy védett, napsütéses helyre. Ha borult, esős időt mutat, akkor inkább vidd be, meg ne fázzon.
2012. szept. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan kényeske! Nyugodtan hagy kint a cserepeket, a leander bírja a hideget. Tavaly ősszel gyökeresedett dugványok a vízben teleltek, 10 fokos helyiségben. Tavasszal ültettem el őket, kutya bajuk sem volt!
2012. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok...tehát a gyökereseket elültetem, védett, napos helyre rakom, és a többi szárat meg figyelem, és ahogy gyökeresednek, úgy ültetem be őket, és rakom el télire. Az a helyzet, hogy van, vagy 30 tövem, ebből már 5nek van gyökere, úgyhogy várom a többit :-)


Köszi mégegyszer!

2012. szept. 17. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!