Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet vele? Nagyon ragaszko...

Mi lehet vele? Nagyon ragaszkodik, szinte nem lehet tőle létezni itthon!

Figyelt kérdés
A 9 hónapos babánk, (én az apa vagyok aki kérdez) már úgy 1 hónapja kezdte azt, hogyha egyedül hagyjuk egy pillanatra, vagy csak kikerülünk a látóteréből azonnal nyöszörög, sírni kezd, vagy ha tovább vagyunk amíg nem kellene, akkor hisztizik. Sikítva sír, már-már nem hallok a fülemre tőle néha. Most kezdett kapaszkodva menni nem rég, illetve kéri, hogy fogjam a kezét és vezetgessem a lakásban. Mászni is mászik még. Ami viszont számomra sok, hogy állandóan az emberen lóg, mászni akar fel rám ha ülök, a nadrágomba kapaszkodik, és az anyjával is ugyan ezt műveli, de ő elviseli, valahogy jobban bírja mint én valószínűleg. Én egyszerűen nem bírom elviselni, hogy mindig mögöttem van, a lábam között, a lábam alatt, és sokszor fel is buktat szinte, mert mikor lépek akkor fordul be és mivel ez panel azért szűkebbek a folyosók egy ilyen lakásban, és engem ez dühít kissé, hogy éjszaka újabban 3-4 alkalommal ébred, üvöltve feláll a kiságyba és torka szakadtából ordít, sokszor még lenyugtatni is nehéz, sőt lerakni nem nagyon lehet csak ha mélyen alszik és nem veszi észre, hogy leraktuk. Dolgozni járok korán, és egyetlen alvásom sincs éjjel, mert mellettünk is alszik, és forgolódni se merek tőle... borzalmas amilyen hisztiket tud levágni és sokat akar karban lenni. Sokszor úgy érzem rossz apa lehetek vagy nem szeretem talán eléggé nem érzem, hogy kötődnék a gyerekemhez, de őszintén nekem ez nem hiányzik, hogy mindig rajtam csüngjön és folyamatosan a kezembe hordozzam vagy a lábam között mászkáljon mint valami kapun ki-be. Tudom én, hogy baba, de ez a túlzott ragaszkodás nekem nagyon sok, egy percet nem ülhetek le a szobában mert meglát és mászik oda kapaszkodik rám és sírni kezd ha nem veszem fel. Még cicizni is cicizik és sokszor csak azon nyugszik meg. Dühös sírásai vannak, szinte toporzékol ha nem vesszük fel, vörös a feje is teljesen mint aki felrobban. Ez valami komoly gond vagy majd elmúlik? A védőnő szerint semmi baj ez normális ilyen korban... de nem volt ilyen egyébként, nagyon picinek áldott baba volt.

2017. okt. 2. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás. Normális.
2017. okt. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tok normalis, szeparacios szorongas. Lecseng majd par honapon belul. Aztan 2 evesen jon a dackorszak, akkor a te fejed is majd fel fog robbani! 😂

Kitartast! Gondolj az asszony helyebe magad: 0-24-ben tolja...

2017. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég extrém mértékben adja elő, de teljesen normális. Biztosítsázok a közelséget, hamarabb átlendül rajta. Lesz még egy ilyen időszak, utána dackorszak. Rendezd át magadban a dolgot, mert a kettősséget megérzi a kicsi (felveszem, bár a hátam közepére sem kívánom) és még bizonytalanabb lesz és még tovább tart. Kitartás!
2017. okt. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát, de basszus, tök normálisan viselkedik. Te vagy a nem normális, hogy még egy csecsemőkről szóló könyvet se tudtál elolvasni, újszülött nem úgy viselkedik, mint a 9 hónapos, úgyhogy azt ne is várd tőle, plusz ő nem tudja, hogy neked dolgozni kell menni, a saját érdekeit igyekszik érvényesíteni és az ebben a korban az hogy a szülein akar csüngeni, meg átmászkál a lábuk alatt. Aki ezt nem akarja csinálni az ne vállaljon gyereket.
2017. okt. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is 9 hós de ilyet nem csinál.Még😀
2017. okt. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a szeparációs szorongás, olvass utána, babás oldalakon hosszan tárgyalják. Általában 8 hó körül jelentkezik klasszikusan és személyiségtől függ, milyen durva megnyilvánulásai vannak és meddig tart. Ilyenkor jön rá a baba, hogy ő külön személy és megijed, ha anya vagy apa (és az jó jel, hogy hozzád is ragaszkodik) kimegy a látóteréből. (Persze az nem zavarja, ha ő megy arrébb:) Ez az a korszak, amikor pisilni sem lehet nélküle. Elvileg, ha megkapja, amit kér - a közelséget, hogy követhet benneteket, részt vehet mindenben - akkor hamarabb túllendül ezen és bátrabban indul majd saját utakra (aminél meg majd az lesz nehéz, hogy eddig követett, aztán őt kell követni, ne sodorja magát életveszélybe). Ébredni is gyakrabban ébredhet ettől, de lehet, jön a foga (ha igen, lehet neki adni fájdalomcsillapítót) és az új mozgások, sőt izomláz is hozzájárulhatnak. A szeparációs szorongásnak lehet majd egy második felvonása is 1-2 éves kor között, amikor bújósabb lesz és fél az idegenektől.

Vezetgetni kézen fogva egyébként káros, akkor is ha tetszik neki. Küzdjön csak meg érte :)

2017. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
anyuka se alszik hidd el, és neki ez 0-24 esmeló hiába jársz te el melóhelyre. Pont h te vagy a szerencsés mert elszakdsz tőle, otthonról felnőtt emberek közé.. szval nkább segíts otthon és ne panaszkodj mert ez ilyen, ketten vállaltátok, kikell bírni és könnyíteni ahogy lehet. nemsokára lecseng ez is.:)
2017. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális a viselkedése, ezen a gyerekek 90%-a átesik ilyenkor.

A gond a te hozzáállásoddal van, nem az övével. Ő jön hozzád, mert szeret, veled érzi magát biztonságban,te meg elutasítod, közlöd, hogy nem tudod elviselni.

2017. okt. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, csak egyetlen mondatodra reagálnék még:

"Dolgozni járok korán, és egyetlen alvásom sincs éjjel, mert mellettünk is alszik, és forgolódni se merek tőle..."

Eleve nem szerencsés, ha hozzászokik, hogy veletek aludjon, de ez elég gyakori. Viszont akkor már úgy helyezzétek el, hogy a feleséged túlsó oldalán legyen, vagy egy kiságyban vagy mózeskosárban az ágyatok mellett. Így az éjszakát jobban végig tudnád aludni, és másnap délután nagyobb örömmel fogadnád a közeledését.

Egyébként miért baj, ha rád mászik? Ha konkrétan nem valami mással vagy elfoglalva, akkor vedd a kezedbe, ölelgesd, puszilgasd, beszélj hozzá.

2017. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tobbiek mar leirtak, szeparacios szorongas, teljesen normalis, ez ilyen, majd enyhul, aztan 12-18 honapos kor korul valamikor ujra megjelenik, es meg addig is lesz sokat lab alatt, csak egyre hangosabban fogja kifejezni, ha testkozelre, cicire, vagy alvasra vagyik. Most szeretne felfedezni a vilagot, de kozben kezdi erezni, hogy o es a szulei nem egy test, ez megijeszti, ezert sir, ha nem lat.


Az ebredesek ebben a korban (is) teljesen normalisak, amiknek sok oka lehet, koztuk a mar emlitett szeparacios szorongas, idegrendszeri eres (mozgas- es/vagy beszedfejlodesi lepcsofok), fogzas, de akar lappango betegseg, vagy etelerzekenyseg is (pl. tejtermekre, tojasra) is.


A jo hirem az, hogy mindez ELMULIK, a gyerek fel fog noni. addigis, hogy ep esszel ki lehessen birni legalabb a munkanapjaid, erdemes lehet esetleg legalabb munkanapok elott kulonaladnod, eddig ennyit ebred. Mi igy csinaljuk. Nalunk is az egyuttalvas valt be egyebkent, sokkal rosszabb, amikor nem alszik vissza cicin, mint pl most, mar 3/4 1 ora fentvan, es ringatom... Ha jol szamolom, az lassan 3 oraja.

Mi az egyuttalvassal jutunk a legtobb alvashoz, ha szoptatassal sikerul visszaaltatni.

2017. okt. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!