Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb gyerekek szüleit...

Nagyobb gyerekek szüleit kérdezném! Akiknek a babájuk kihagyta a gurulást, kúszást, lett valami következménye? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval van egy egy évesem. Szépen fordult hasról hátra és fordítva, de sosem közlekedett gurulva. 6-7 hónapos kora között elkezdett "kúszni" de inkább csak valahogy haladt, nem volt szabályos. Kúszattuk, de nem ment :) 7,5 hónaposan felült, felállt és elkezdett mászni. Mászott is szép szabályosan, két hónapja pedig önállóan sétálgat, ma már mezítláb szaladgál. Az érdekes az, hogy egy hete gurítom a szőnyegen csak úgy, mert élvezi és ha sajàt maga akarja csinálni, elakad! Hasról hátra okè, de hátról hasra nem megy, mintha nem tudná hova kell tenni a karját. Jàrunk dèvènyeshez, ezt majd meg is említem neki, csak kicsit furcsállom. Ugyanitt kérdés a lábujjhegyezès. Szépen teli talpon jár, de ha áll, újabban pipiskedik. Lehet csak èpp megtanulta, azért csinàlja?

2017. okt. 4. 12:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A testvérem lánya teljes mértékben kihagyta a mászást, és 9 hónaposan felállt.


Semmi baja nincsen, okos és ügyes kislány, már gimnazista és nagyon jók a tanulmányi eredményei, szeret sportolni, tehát teljesen normális.

2017. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem mind a négy gyerekem kihagyta a gurulást, és nagyrészt a kúszást is. Ennek "ellenére" semi probléma sem volt velük sem beszédnél, sem a tanulásnál, mindegyik rekordidö alatt elvégezte az egyetemet is különösebb nehézség nélkül.
2017. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom totál kihagyta a kúszást, csak mászott, aztán nem sokkal később már állt, illetve bútorok mellett lépkedett. Nekem nem mondta a doktornő, hogy ez gond lenne.

Azóta már 4 éves okos, ügyes nagylány.

2017. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!